אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי צ'ק פוינט הפסיקו לטוס בעולם והחברה עקפה את תחזית הרווח צילום: Linked-in

עובדי צ'ק פוינט הפסיקו לטוס בעולם והחברה עקפה את תחזית הרווח

עלייה של 4% בהכנסות החברה מול הרבעון המקביל, הרווח למניה זינק ב-15% ל-1.58 דולר והיה גבוה ב-15 סנט למניה מהתחזיות; מייסד החברה גיל שויד: "הרווח המשופר שלנו הוא לצערנו לא רק תוצאה של פעילות, אלא תולדה של ירידה חדה בטיסות של עובדי החברה שכמעט ונעלמו בארבעת החודשים הראשונים של השנה"

22.07.2020, 12:26 | סופי שולמן

יצרנית פתרונות הסייבר הישראלית סיימה את הרבעון השני של 2020 עם הכנסות של 506 מיליון דולר, עלייה קלה של 4% מול הרבעון המקביל. הרווח למניה זינק ב-15% ל-1.58 דולר והיה גבוה ב-15 סנט למניה מהתחזיות. "עקפנו את תחזית ההכנסות ב-18 מיליון דולר וזה לא קרה לנו כבר שנים ארוכות", אמר גיל שויד, מייסד ומנכ"ל החברה במסיבת עיתונאים שהתקיימה בזום.

קראו עוד בכלכליסט

"הרווח המשופר שלנו הוא לצערנו לא רק תוצאה של פעילות, אלא תולדה של ירידה חדה בטיסות של עובדי החברה שכמעט ונעלמו בארבעת החודשים הראשונים של השנה", הוסיף שויד. בהתייחס לסביבה העסקית בתקופות הקורונה אמר שויד: "האנושות צריכה להתכונן למגפת סייבר שתגיע - אני לא רוצה לנבא שום דבר, אבל צריך לזכור כי להבדיל ממגפה רפואית שנדבק אחד יכול להדביק אחד או שניים, בסייבר מחשב נגוע אחד יכול להדביק עשרות וקצב ההכפלה יכול להיות שניות ודקות".

מייסד צ מייסד צ'ק פוינט, גיל שויד | צילום: יאיר שגיא מייסד צ

שויד הדגיש כי המכירה בצורת מנוי הפכה רשמית למנוע הצמיחה המרכזי בצ'ק פוינט - 164 מיליון דולר מתוך כלל ההכנסות התקבלו במודל זה. מדובר בצמיחה של 10%, קצב צמיחה מהיר יותר מהצמיחה הכוללת של החברה. "הרחבנו את סל המוצרים וחידשנו כמעט את כל מוצרי צ'ק פוינט. את כל זה עשינו מבלי לעלות על טיסה אחת, בעולם שאותו יכולנו לדמיין עד עכשיו רק בספרי מדע בדיוני", הוא הוסיף.

בצ'ק פוינט ציינו כי מעבר להתקפות הסייבר שכל העולם סובל מהן במידה מוגברת בתקופת הקורונה, האתגר המרכזי של הארגונים הוא בתחום חיבור העובדים מרחוק. מסקר מיוחד שערכה החברה, ציינו 86% מהנשאלים כי קיבולת ההתחברות מרחוק הייתה הסוגיה המרכזית שהטרידה אותם. 75% חוששים מהמשך העלייה במתקפות סייבר ככל שהחברות יתחילו לפתוח מחדש את המשרדים, אך גם ישמרו על חלק מהעובדים מחוברים מרחוק.

הרווח התפעולי של צ'ק פוינט עלה ל-221 מיליון דולר והרווח הנקי היה 196.4 מיליון דולר, עלייה של 6% מול הרבעון המקביל. בדילול מלא רשמה החברה רווח נקי של 1.39 סנט למניה. תוצאות הרבעון השני משקפות שיפור גם מול הרבעון הקודם, בו דיווחה צ'ק פוינט על הכנסות של 486 מיליון דולר ורווח GAAP למניה של 1.23 דולרים בדילול מלא.

צ'ק פוינט ממשיכה להדפיס מזומנים וברבעון השני תזרים המזומנים מפעילות הסתכם ב-252 מיליון דולר, לעומת 233 מיליון דולר בתקופה המקבילה. יתרות המזומנים עברו את הרף של 4 מיליארד דולר ועמדו על 4.1 מיליארד דולר . צ'ק פוינט השקיעה 325 מיליון דולר ברכישה עצמית של מניותיה במהלך הרבעון.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות