אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדת משק הבית לשעבר של עדי קייזמן ואסתי גינזבורג תבעה את בני הזוג צילום: אוראל כהן

עובדת משק הבית לשעבר של עדי קייזמן ואסתי גינזבורג תבעה את בני הזוג

העובדת הגישה בנובמבר 2019 תביעה בסך כ-214 אלף שקל כנגד בני הזוג בטענה לאי תשלום חלק מזכויותיה. בני הזוג הגישו באפריל 2020 כתב הגנה בו טענו: "התובעת מנסה לסחוט כספים שלא מגיעים לה". העובדת הגישה בחודש שעבר הודעה לבית הדין לעבודה כי אינה חפצה בהליך פישור עם בני הזוג

22.07.2020, 14:53 | ליטל דוברוביצקי

סכסוך משפטי בין איש העסקים עדי קייזמן ורעייתו הדוגמנית אסתי גינזבורג שעזבו לאחרונה את ישראל לארה"ב לבין עובדת משק הבית שלהם לשעבר. העובדת הגישה בחודש שעבר הודעה לבית הדין לעבודה כי אינה חפצה בהליך פישור עם בני הזוג.

קראו עוד בכלכליסט

הסכסוך המשפטי החל עוד בנובמבר 2019, אולם מפורסם עתה לראשונה. עובדת משק הבית לשעבר של אסתי גינזבורג ועדי קייזמן הגישה בנובמבר תביעה בסך כ-214 אלף שקל לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב נגד בני הזוג. העובדת טענה באמצעות עו"ד דוד בר חוה כי עבדה אצל בני הזוג 3 שנים וחצי.

מימין איש העסקים עדי קייזמן ורעייתו הדוגמנית אסתי גינזבורג, צילום: אוראל כהן מימין איש העסקים עדי קייזמן ורעייתו הדוגמנית אסתי גינזבורג | צילום: אוראל כהן מימין איש העסקים עדי קייזמן ורעייתו הדוגמנית אסתי גינזבורג, צילום: אוראל כהן

התובעת, אזרחית אריתריאה, טענה כי לאורך תקופת העסקתה נמנעו הזוג מלשלם לה את זכויותיה הסוציאליות המינימאליות הקבועות בחוק, לרבות פדיון ימי חופשה, הפרשות לקופת פיצויים, קרן השתלמות וקרן פנסיה ודמי הבראה .שכרה של העובדת עמד בשנה הראשונה לטענתה על סך 10 אלף שקל נטו בחודש ולאחר מכן עלה ל-11 אלף שקל נטו בחודש. עוד נטען כי כשהעובדת ביקשה מאסתי גינזבורג לשנות את שעות עבודתה היות והיא עובדת באופן רציף וללא הפסקות תוך כדי שהיא עצמה בעלת בית, דבר אשר מקשה עלייה לנהל אורך חיים תקין, גינזבורג בתגובה החליטה לטענת התובעת לפטר את העובדת ללא כל הודעה מוקדמת.

בני הזוג לא נותרו חייבים ובאפריל האחרון הגישו כתב הגנה באמצעות עו"ד שי נתן. בני הזוג ביקשו לדחות התביעה מאחר והינה קנטרית וטורדנית. לטענת בני הזוג העובדת השתכרה שכר נטו של 10 אלף שקל עבור משרה מלאה, אולם בפועל עבדה בממוצע 80 אחוז משרה ללא הפחתה בשכרה. "לתובעת הוקצה חדר מגורים הולם ומטופח הכולל מקלחת ושירותים נפרדים. התובעת מעולם לא הועסקה 24 שעות רצופות וקיבלה יום מנוחה שבועי וזמן חופשי ללא כול הגבלה למנוחה". עוד נטען כי התובעת נטשה את עבודתה מבלי שטרחה לתת הודעה מוקדמת וכי בתקופה בה נקלעו התובעת ובנה ללא מגורים, פתחו הנתבעים את ליבם וביתם בפני התובעת ובנה ודאגו לכול מחסורם. עוד נטען כי חודש לפני החלטתה של התובעת לסיים עבודתה אצל הנתבעים הודיעה כי היא עתידה לעבור לקנדה. בני הזוג הדגישו בהגנתם כי לתובעת שולמו כול זכויותיה כדין וכן מלוא הזכויות הסוציאליות המגיעות לה. הנתבעים סיימו וטענו כי "התובעת בחמדנותה הרבה, מנסה לסחוט כספים מהנתבעים שכלל אינם מגיעים לה".

מטעמו של עדי קייזמן נמסר בתגובה: ״מדובר בתביעה הזויה שאין לה שום אחיזה במציאות, ומטרתה היחידה היא לפגוע בשמם הטוב של בני הזוג". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות