אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרחק מאחורי נתוני שירות התעסוקה: שיעור האבטלה לפי הלמ"ס - 11.8%  צילום: באדיבות שירות התעסוקה

הרחק מאחורי נתוני שירות התעסוקה: שיעור האבטלה לפי הלמ"ס - 11.8%

הפערים בין דיווחי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ושירות התעסוקה ביחס לשיעור האבטלה במשק ממשיכים לעורר סימני שאלה; לפי העדכון האחרון של לשכת התעסוקה, נכון להיום שיעור האבטלה עומד 21.3%

22.07.2020, 15:15 | בילי פרנקל
הפערים בין דיווחי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ושירות התעסוקה ביחס לשיעור האבטלה במשק ממשיכים לעורר סימני שאלה. על פי נתונים שמפרסמת היום (ד') הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שיעור המובטלים ירד במחצית השניה של חודש יוני ל-11.8%.

קראו עוד בכלכליסט

נתונים אלו אינם מתיישבים עם נתוני שירות התעסוקה. כפי שדיווח לאחרונה שירות התעסוקה, כיום רשומים בשירות התעסוקה 864,260 דורשי עבודה, מהם 576,596 בחל"ת, ושיעור האבטלה עומד על 21.3%. 

הפער בנתונים נובע משיטות חישוב שונות, כיוון שהלמ"ס אינו סופר את תובעי הבטחת הכנסה (כ-100 אלף איש) שאינם מחפשים עבודה בימים אלו.

שירות התעסוקה, צילום: באדיבות שירות התעסוקה שירות התעסוקה | צילום: באדיבות שירות התעסוקה שירות התעסוקה, צילום: באדיבות שירות התעסוקה

על פי נתוני הלמ"ס, שיעור המועסקים בחל"ת, בצירוף המובטלים, ירד קלות ל-10% (שהם 403.6 אלף מובטלים), לעומת 10.4% במחצית הראשונה של החודש, ולעומת 19.1% במחצית השניה של חודש מאי. סך האנשים שעבודתם הופסקה, כולל מי שנגרעו מכוח העבודה מאחר שהצהירו כי אינם מחפשים כרגע עבודה, עומד כאמור על 11.8%, שהם 483.9 אלף איש.

 

בבחינת חודש יוני כולו, שיעור האנשים שעבודתם הופסקה בשל נגיף הקורונה ירד ל-11.5%, לעומת 23% בחודש מאי.

 

נתון זה כולל את המובטלים - שעדיין מצויים בשוק העובדה ומחפשים עבודה, אנשים בחל"ת, ואנשים שפוטרו ונגרעו משוק העבודה, שכן הצהירו שאינם מחפשים עוד עבודה. בתוך כך, שיעור האנשים בחל"ת ירד מ-20.9% ל-9.8%, בעוד ששיעור המובטלים טיפס מ-4% ל-4.7%.

 

נזכיר כי חודש יוני התאפיין בביטול הגבלות רבות, החזרת חלק גדול של הפעילות במשק ופתיחת מערכת החינוך, לפני העלייה של גל התחלואה הנוכחי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות