אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסגל הזוטר באונ' ת"א נגד ההנהלה: "מתכננת פיטורים ומשאירה אותנו באפלה" צילום: ויקיפדיה

הסגל הזוטר באונ' ת"א נגד ההנהלה: "מתכננת פיטורים ומשאירה אותנו באפלה"

הארגון מבקש מביה"ד לעבודה לאסור על האוניברסיטה לא לפטר או לפגוע בהיקף עבודתם של חברי הסגל מבלי שינוהל מו"מ אתם. "החלטת האוניברסיטה היא בעלת השלכות קשות על מטה לחמם של העובדים"; האוניברסיטה בתגובה: "מדובר בתביעה מיותרת וחסרת בסיס משפטי ועובדתי. לצערנו הארגון גם פעל בחוסר תום לב"

22.07.2020, 17:40 | ליטל דוברוביצקי

סכסוך משפטי בין ארגון הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטת תל אביב לבין ההנהלה. הארגון הגיש אתמול לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב בקשה לאסור על האוניברסיטה לקבל כל החלטה או להוציא לפעל שום החלטה שעניינה צמצום תקנים ו/או פיטורים או פגיעה כלשהי בהיקף עבודתם ובשכרם. זאת מבלי להביא בפני הארגון את מלוא המידע ולהיוועץ עמו ולנהל עמו משא ומתן.

ארגון הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטה מאגד כ-5,500 חברים, מתוכם יותר מ-2,500 עובדים המועסקים, לטענת הארגון, ע"י האוניברסיטה בתפקידים שונים של הוראה אקדמית.

אוניברסיטת תל אביב, צילום: ויקיפדיה אוניברסיטת תל אביב | צילום: ויקיפדיה אוניברסיטת תל אביב, צילום: ויקיפדיה

ארגון הסגל האקדמי הזוטר טוען, באמצעות עוה"ד שאול ציוני ואוהד פיליפ ממשרד ציוני, פילרסדורף, פיליפ כי "עניינה של בקשה זו הוא בהתנהלות פסולה ומקוממת של אוניברסיטת תל אביב, אשר החליטה לצאת למהלך של קיצוץ רוחבי ועמוק של עובדים חברי הארגון, מבלי לגלות זאת לארגון הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטה שהוא ארגון העובדים היציג של העובדים, מבלי להיוועץ עם הארגון קודם לקבלת ההחלטה, ומבלי לנהל עמו משא ומתן ביחס להשלכות ההחלטה. כך, בימים האחרונים הסתבר לארגון הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטת תל אביב, המאגד אלפי מועסקים באוניברסיטה העוסקים בתפקידי הוראה שונים, כי האוניברסיטה החליטה לבצע 'בחשאי' מהלך אגרסיבי וקיצוני של קיצוץ במשרותיהם או בהיקף העסקתם של עובדים שהם חברי הארגון".

עוד נטען בבקשה לבית הדין כי "הובא לידיעת הארגון כי האוניברסיטה מתכננת קיצוץ בשיעור משמעותי של כ-10 אחוז בפקולטה למדעי הרוח וקיצוץ משמעותי נוסף בפקולטה למדעי החברה. לידיעת הארגון, קיצוצים נוספים צפויים גם בפקולטה למדעי החברה והפקולטה לאומנויות. פרטי הקיצוץ הצפוי ברחבי האוניברסיטה אינם ידועים לארגון ומוסתרים ממנו על ידה, אך אין ספק כי האוניברסיטה פועלת על מנת לבצע קיצוץ עמוק. חשוב לציין כי למיטב ידיעת הארגון, מבין עובדי האוניברסיטה רק חברי ארגון הסגל האקדמי הזוטר צפויים להיפגע מהקיצוץ הרוחבי, כאשר יתר חברי הארגונים (המנהלי והבכיר) 'מחוסנים' מפני המהלך".

עוד נטען כי האוניברסיטה לא טרחה להודיע לארגון על החלטה לערוך קיצוץ והיא מותירה את הארגון באפלה. "החלטת האוניברסיטה היא בעלת השלכות קשות על חייהם של חברי הארגון ועל מטה לחמם במיוחד לאור המשבר הכלכלי והבריאותי החמור עמו אנו מתמודדים בימים אלה", נאמר בפניה לבית הדין.

דובר אוניברסיטת תל אביב מסר בתגובה: "מדובר על תביעה מיותרת וחסרת בסיס משפטי ועובדתי. לצערנו הארגון גם פעל בחוסר תום לב באופן בו התנהל ודברים אלו יובהרו בתגובת האוניברסיטה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות