אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרעי החליט: סטודנטים ותלמידי ישיבות זרים יוכלו להיכנס לישראל צילום: אוהד צויגנברג

דרעי החליט: סטודנטים ותלמידי ישיבות זרים יוכלו להיכנס לישראל

זאת בכפוף לדרישת בידוד של משרד הבריאות ובאחריות ראשי המוסד שבו לומדים הנכנסים. מאז 18 במרץ נאסר על מי שאינו תושב ישראל להיכנס לישראל, אולם ניתנו כמה הקלות למשל לזרים שנשואים לאזרחים ישראלים

22.07.2020, 16:42 | נווית זומר

סטודנים, תלמידי ישיבות ותלמידות אולפנא, שאינם אזרחי ישראל, יורשו לראשונה מאז הסגר להיכנס לישראל, זאת עפ"י החלטת שר הפנים אריה דרעי וכותרתה: "אישור כניסת סטודנטים זרים שיחלו לימודיהם בשנה הקרובה לישראל", זאת בכפוף לדרישת בידוד של משרד הבריאות.

קראו עוד בכלכליסט

עד כה נאסר על כל מי שאינו תושב ישראל להיכנס לישראל. האישור שפרסם דרעי מתייחס כאמור לתלמידי הישיבות גם לסטודנטים זרים במוסדות אקדמאיים, תלמידי מסע, תלמידות סמינריונים, תלמידי נעל״ה, תלמידי בתי ספר תיכוניים ותלמידי מכינות.

עוד נקבע, כי בהתאם להנחיות משרד הבריאות, האחריות המלאה על שמירת ההנחיות של הבידוד מוטלת על ראש המוסד שבו לומדים הנכנסים.

שר הפנים אריה דרעי, צילום: עמית שעל שר הפנים אריה דרעי | צילום: עמית שעל שר הפנים אריה דרעי, צילום: עמית שעל

ממשרד הפנים נאמר כי החלטה זו מתווספת לרשימת החלטות שמטרתן להקל על מדיניות הכניסה לישראל בתקופה זו ואשר עיקריה מפורסמים באתר רשות האוכלוסין וההגירה.

לדבי דרעי, "אנו עושים מאמצים גדולים לשמור על שגרה תחת מגבלות הקורונה וכל החלטה שמתקבלת, נעשית לאחר דיונים רבים, בכובד ראש מתוך רצון לאפשר חיי שגרה לצד שמירה על הנחיות קפדניות של משרד הבריאות. חשוב לנו לנהוג בזהירות רבה כדי למנוע את התפשטות הנגיף, לצד רצון לאפשר חיים נורמליים״.

ב-18 במרץ החליט שר הפנים כי כניסת זרים אסורה לישראל. לאחרונה ניתנו הקלות לזרים שנשואים לאזרחים ישראלים ומרכז חייהם בישראל ושהו בה בשנה האחרונה, או ישראלים ששהו יותר מ-180 בישראל ובן הזוג הזר שהה למעלה מ-90 יום בישראל .

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות