אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיריית ירושלים אישרה הקמת מתחם תעסוקה במזרח העיר צילום: דנה קופל

עיריית ירושלים אישרה הקמת מתחם תעסוקה במזרח העיר

התוכנית היא לאזור תעסוקה חדש בשכונת אום טובא, הסמוכה לשכונת הר חומה, והיא כוללת כ-90 אלף מ"ר לשימושים של מסחר, תעסוקה, תעשייה קלה ומלאכה; במקביל מקודמים עוד 3 מתחמים במזרח ירושלים

22.07.2020, 18:09 | דותן לוי

הוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיריית ירושלים המליצה על הפקדת תוכנית לאזור תעסוקה חדש בשכונת אום טובא במזרח העיר. התוכנית ממוקמת בדרום שכונות סור באהר ואום טובא, על כביש 398 המוביל לצפון גוש-עציון.

עפ"י התוכנית ניתן יהיה לבנות באזור החדש כ-90 אלף מ"ר לשימושי מסחר, תעסוקה, תעשייה קלה ומלאכה. כמו כן, כוללת התוכנית תחנת דלק, ואת הסדרת כביש הגישה לשכונה. המגרשים שישווקו במסגרת התוכנית יאפשרו בנייה של עד 400% (על כל מ"ר קרקע 4 מ"ר של בנייה) ועד 8 קומות.

שכונת אום טובא ממוקמת בסמיכות לשכונת הר חומה ובעבר תוכנן בה מתחם תעסוקה נוסף, אך בלחץ תושבי הר חומה היא בוטלה על ידי ראש העירייה משה ליאון. התוכנית הנוכחית ממוקמת בצידה השני של השכונה, לכיוון סור באהר.

התוכנית קודמה על ידי המשרד לענייני ירושלים ומורשת, באמצעות החברה לפיתוח מזרח ירושלים, כחלק ממהלך כולל של הקמת אזורי תעסוקה עבור האוכלוסייה הערבית בעיר. המיקום הוצע על ידי תוכנית האב לשכונה שאושרה על ידי הוועדה המקומית ב-2017.

שכונת הר חומה, הסמוכה לשכונת אום טובא, צילום: אלכס קולומויסקי שכונת הר חומה, הסמוכה לשכונת אום טובא | צילום: אלכס קולומויסקי שכונת הר חומה, הסמוכה לשכונת אום טובא, צילום: אלכס קולומויסקי

מעבר לתוכנית הבנייה אזור התעסוקה החדש יכלול גם פיתוח סביבתי כגון שבילי מעבר, גינות כיס לשוהים במתחם, שטח ציבורי פתוח במעלה הגבעה. האזור יוכל לשלב גם מכללה להכשרה תעסוקתית/טכנולוגית, ועם זאת באזורים מסוימים המרוחקים משכונת המגורים הסמוכה, גם תעשיה (דוגמת מוסכים).

מדובר באחד מתוך 4 אזורי תעסוקה שמקודמים במזרח העיר. תוכנית נוספת היא זו שמתוכננת בוואדי ג'וז ונקראת הסיליקון ואלי. היא הגדולה מבין ה-4 וכוללת כ-200 אלף מ"ר של שטחי תעסוקה, 50 אלף מ"ר של מסחר ו-50 אלף מ"ר למלונאות. תוכניות נוספות הן לשכונת עיסוויא – הכוללת כ-90 אלף מ"ר ותוכנית לשכונת א-טור שבה מתוכננים להיבנות כ-90 אלף מ"ר. 2 התוכניות הללו אמורות להגיע לדיון בוועדה בחודש הקרוב.

ראש העירייה ירושלים, משה ליאון: "העירייה פועלת לפיתוח מתחמי תעסוקה בעיר במטרה להרחיב ולפתח את שוק התעסוקה שהינו גורם הצמיחה המרכזי בכלכלת העיר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות