אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב תקנה ב-1.95 מיליארד דולר 100 מיליון מנות מהחיסון שמפתחות פייזר וביונטק צילום: רויטרס

ארה"ב תקנה ב-1.95 מיליארד דולר 100 מיליון מנות מהחיסון שמפתחות פייזר וביונטק

החברות שעובדות במשותף על פיתוח חיסון לקורונה הודיעו על הסכם עם ממשל ארה"ב, שיתממש אם החיסון יצליח בניסוי הסופי ויקבל את האישורים הנדרשים; לפי ההסכם, ארה"ב תוכל לרכוש 500 מיליון מנות נוספות; החיסון צפוי להינתן לאמריקאים בחינם

22.07.2020, 19:04 | שירות כלכליסט

פייזר וביונטק (BioNTech) הודיעו על הסכם עם ארה"ב לרכישת החיסון שמפתחות החברות נגד נגיף הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

ארה"ב תשלם לפייזר ולביונטק 1.95 מיליארד דולר כדי לייצר ולמסור 100 מיליון מנות של החיסון שהן מייצרות לנגיף הקוביד-19, אם תוכח בטיחותו ויעילותו. זהו ההסכם הגדול ביותר עד כה בין הממשלה לחברות שנמצאות במירוץ לפיתוח חיסון לנגיף.

מטה חברת פייזר בניו יורק, צילום: AP מטה חברת פייזר בניו יורק | צילום: AP מטה חברת פייזר בניו יורק, צילום: AP

לפי ההסכם, ארה"ב תוכל לרכוש 500 מיליון מנות נוספות, כך אמרה מחלקת הבריאות ושירותי האנוש של ארצות הברית (HHS). ביונטק הגרמנית ופייזר האמריקאית מפתחות ביחד ארבעה חיסונים פוטנציאליים.

אם אחד מהחיסונים יראה יעילות ובטיחות בניסוי שלב 3 ויקבל אישורים רגולטוריים, הודיעה ה-HHS שפייזר תחל למסור מנות של החיסון לרחבי ארה"ב בהכוונת הממשלה. החיסון יועבר לאמריקאים "ללא עלות", אמרו במחלקה. עדיין לא ברור איך יחליטו בארה"ב כיצד לחלק את מנות החיסון.

מוקדם יותר היום הודיעו פייזר וביונטק כי בכוונתן להגיש לאישור FDA חיסון פוטנציאלי לקורונה (הנמצא בשלבי ניסוי) כבר בחודש אוקטובר. החברות המשתפות פעולה בפיתוח חיסון מצייינות כי בכוונתן לייצר 100 מיליון יחידות עד לסוף 2020 ומעל 1.3 מיליארד יחידות עד לשנת

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות