אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מענק לכל אזרח: כנראה שנצטרך לחכות עוד הרבה זמן

על אף ההצהרות של רה"מ נתניהו ושר האוצר כץ בדבר חלוקת מענקים בגובה 6 מיליארד שקל, תזכיר החוק בנושא מלמד שחלוקה מהירה כנראה לא תהיה, לפחות לא עבור כולם. הסיבה לכך היא טכנית: למדינה אין דרך להעביר את הכסף במהירות לכל האזרחים

23.07.2020, 19:02 | רועי ברגמן

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כץ הבטיחו לחלק לאזרחים מענקים בגובה 6 מיליארד שקל. והם רצו לעשות את זה מהר, כדי להניע את גלגלי המשק, וחרף הביקורת על חלוקה לא צודקת של כספים למי שלא צריכים אותו.

קראו עוד בכלכליסט

אבל תזכיר החוק בנושא מלמד שחלוקה מהירה כנראה לא תהיה, לפחות לא עבור כולם. הסיבה לכך היא טכנית: למדינה אין דרך להעביר את הכסף במהירות לכל האזרחים, משום שלביטוח הלאומי את פרטי חשבונות הבנק של כל האזרחים.

בשביל כל היתר מקימים בימים אלה מערכת שתקלוט את הבקשות, כזו שעדיין לא קיימת בכלל. וצריך למצוא פתרון גם למי שאין להם חשבון בנק בכלל. בשורה התחתונה, איך שלא מסובבים את זה, עם כל הרצון הטוב של הביטוח הלאומי, גם אחרי שיאושרו המענקים, חלק גדול מהציבור ייאלץ לחכות להם עוד הרבה זמן.  

ביבי מציג את התוכנית הכלכלית , צילום מסך: לע"מ ביבי מציג את התוכנית הכלכלית | צילום מסך: לע"מ ביבי מציג את התוכנית הכלכלית , צילום מסך: לע"מ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות