אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת פזקר נפלה: פז ואינרום "לא הגיעו להסכמות" צילום: שאול גולן

עסקת פזקר נפלה: פז ואינרום "לא הגיעו להסכמות"

בינואר השנה דיווחה פז על מגעים למכירת פזקר לאינרום תמורת כ-135 מיליון שקל; היום מדווחת פז כי העסקה לא תצא לפועל: "תוקפו של מזכר ההבנות פקע והמו"מ בין הצדדים הופסק"

23.07.2020, 19:18 | ליאור גוטמן

חברת האנרגיה פז מודיעה היום (ה') שעסקת המכירה של פזקר לאינרום לא תצא לפועל. בדיווח של פז נטען ש"הצדדים לא הגיעו לידי הסכמות בנוגע לעסקה, תוקפו של מזכר ההבנות פקע והמשא ומתן בין הצדדים בקשר להליך המכירה הופסק".

קראו עוד בכלכליסט

פזקר, מקבוצת פז, פועלת בתחומי הפיתוח והייצור של מוצרי איטום לשוק הבנייה והתשתיות. אינרום פועלת בשלושה תחומים משיקים באמצעות שלוש חברות־בנות - איטונג (100%), מוצרי צבעים באמצעות נירלט (62%) ובמוצרי גמר לבנייה באמצעות כרמית מיסטר פיקס (100%).

בינואר האחרון דיווחה החברה על מו"מ למכירת הפעילות בעבור כ-135 מיליון שקל, כאשר הנימוק לעסקה בזמנו היה רצונה של פז להתמקד בתחומי הליבה שלה, שהם קמענאות, פיתוח נדל"ן ושיווק דלקים, ולכן היא תצמצם את האחזקות שלה בתחומים שלא קשורים לליבת הפעילות. בפועל, כך מעריכים בענף האנרגיה, הצדדים לא הצליחו להגיע להסכמות על מחיר המכירה הסופי והנחת רכישה שתנתן, אם וכאשר תחתם העסקה.

פז סיימה את הרבעון בהפסד של כ-97 מיליון שקל, זאת לעומת רווח של כ-85 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2019. בחברה הסבירו בזמנו ש"התפשטות נגיף הקורונה החריפה את הירידה במרווחי הזיקוק, מחיר הנפט וכמויות המכירה. בחודש אפריל נרשמו מרווחים ברמה שלילית והחברה מעריכה כי השיפור בסביבת מרווחי הזיקוק יהיה איטי".

נועם שצ נועם שצ'לקה מנכ"ל אינרום | צילום: קרן מזור נועם שצ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות