אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיא במספר הנדבקים בקורונה ברחבי העולם ביממה החולפת, כעשרת אלפים מתו צילום: איי אף פי

דיווח שוטף

שיא במספר הנדבקים בקורונה ברחבי העולם ביממה החולפת, כעשרת אלפים מתו

יותר מ-284 אלף חולים חדשים אובחנו ברחבי העולם ביממה החולפת; בניו זילנד מתגאים בשיעור של 4 מיתות בלבד למיליון תושבים - השיעור הנמוך ב-OECD; בפעם השלישית ברציפות: יותר מ-1,000 מתים ביממה מקורונה בארה"ב; הבית הלבן: בתי הספר צריכים להיפתח - גם אם ילדים מדבקים

24.07.2020, 22:06 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

22:00 - שיא במספר הנדבקים בקורונה ברחבי העולם, כעשרת אלפים מתו

ארגון הבריאות העולמי עדכן כי נרשם שיא במספר נשאי הקורונה שנוספו ביממה אחת - יותר מ-284 אלף חולים חדשים אובחנו ברחבי העולם. השיא הקודם נקבע לפני כשבוע, אז אובחנו קרוב ל-260 אלף נשאים חדשים ביום. עלייה חדה נרשמה גם במספר המתים מהנגיף - 9,753 בני אדם - הנתון הגבוה ביותר מאז 30 באפריל. במהלך חודש יולי מתו בממוצע ליממה כ-5,000 חולי קורונה, ביוני הממוצע היומי היה נמוך יותר - כ-4,600 בני אדם.

(ynet)

 

21:30 - הבית הלבן: "בתי הספר צריכים להיפתח למרות הקורונה, גם אם ילדים מדבקים"

דוברת הבית הלבן, קיילי מקנאני, אמרה כי דעת הממשל בארצות הברית היא כי "ילדים צריכים לחזור ללימודים למרות הקורונה, גם אם מחקרים יגלו שהם מדבקים". הנשיא דונלד טראמפ דוחף לפתיחה מחודשת של בתי הספר, שפעילותם הופסקה בשל התפשטות הקורונה במדינה. המורים ומשפחות הילדים בארצות הברית חוששים להחזיר את הילדים לבתי הספר, מחשש להדבקה המונית במוסדות החינוך.

(ynet)

 

13:30 - ניו זילנד: שיעור המתים אצלנו מקוביד 19 - הנמוך ב-OECD

מדענים מניו זילנד אומרים שבמדינה שיעור המתים הנמוך ביותר מקוביד 19 מבין מדינות ה-OECD, עם ארבעה מקרי מוות למיליון תושבים. זאת לעומת חמישה מתים למיליון תושבים באוסטרליה, 666 מיתות למיליון תושבים בבריטניה, ו-428 בארה"ב. בבלגיה נרשם שיעור המתים הגבוה ביותר עם 845 מתים למיליון תושבים.

אם בניו זילנד היו מתים בשיעור הממוצע של מדינות ה-OECD, היה מדובר ב-990 מתים, זאת בעוד מספר המתים במדינה עד כה הוא 22 בלבד, ופחות מ-1,500 חולים. ניו זילנד היא המדינה היחידה מה-OECD שרשמה יותר מ-28 יום ללא הדבקה בקהילה. כיום יש במדינה 21 מקרים פעילים של הנגיף, כולם אנשים שהגיעו מחו"ל, השוהים במתקני בידוד.

ראשת ממשלה ניו זילנד, ג ראשת ממשלה ניו זילנד, ג'סינדה ארדרן. יש לה סיבות לחייך | צילום: גטי אימג'ס ראשת ממשלה ניו זילנד, ג

12:00 - הודו: מספר המתים חצה את ה-30 אלף

מספר המתים מקוביד 19 בהודו עלה אתמול על זה של צרפת והגיע ל-30,601, עם יותר מ-50,000 חולים חדשים תוך יממה, כך על פי מידע רשמי. זהו שיעור התמותה השישי בגובהו בעולם אחרי ארה"ב, ברזיל, בריטניה, מקסיקו ואיטליה. במדינה נרשמו עד כה 1.3 מיליון חולים בנגיף, המספר השלישי בגובהו בעולם. ב-24 השעות האחרונות נרשמו 740 מקרי מוות ו-49,310 מקרי הידבקות בנגיף, אך מומחים טוענים שלאור מספר הבדיקות הנמוך, יכול להיות שמספר החולים בנגיף במדינה השנייה בגודל אוכלוסייתה בעולם עלול להיות גבוה בהרבה.

מחקר לאיתור נוגדנים מצא שכמחצית מתושבי הבירה דלהי נושאים את הנגיף - כמעט פי 40 מהמספר הרשמי. ראש הממשלה נרנדרה מודי הטיל את אחד הסגרים הנוקשים בעולם בסוף מרץ, אך הוא הוקל בהדרגה כדי לסייע לכלכלה. כמו כן הוטלו מגבלות נוספות בבנגלור, ביהר, בנגל המערבית, קשמיר וחלקים של טמיל נאדו, לאחר ששיעור ההידבקויות בהם עלה. במדינת קראלה המערבית, שנחשבה להצלחה בהתמודדותה עם הנגיף, עשוי להיכנס לתוקף סגר כללי ביום שני הקרוב, עקב עליה שנרשמה גם שם.

 

9:00 - מקסיקו: שיא חדש של נדבקים בקורונה ביממה, כ-42 אלף מתו מפרוץ המגפה

 

ביממה האחרונה אובחנו במקסיקו 8,438 נדבקים חדשים בנגיף הקורונה - מספר שיא של מאובחנים ביממה. כך מסר משרד הבריאות במדינה. על-פי נתוני משרד הבריאות המקסיקני, ביממה האחרונה מתו עוד 718 חולי קורונה. מספר הנדבקים הכולל במדינה עומד על 370,712 ומספר המתים מהנגיף עומד על 41,908. ממשלת מקסיקו מעריכה כי מספר הנדבקים גבוה משמעותית מהמספרים המדווחים רשמית.

 

7:50 - ברזיל: כ-60 אלף חולי קורונה נוספים, 1,311 מתו ביממה האחרונה

 

59,961 חולי קורונה אובחנו בברזיל ביממה האחרונה, המספר השני הכי גבוה מאז התפרצה המגפה. השיא, שעומד על כ-62 אלף, נרשם ביממה הקודמת. כמו כן, כ-1,300 חולי קורונה מתו ביממה האחרונה במדינה, בדומה ליומיים האחרונים. מניין החולים הכולל בברזיל עלה ל-2.3 מיליון ומספר המתים ל-84 אלף, אך מספר הבדיקות בה נחשב לנמוך באופן יחסי, כך שייתכן שחולים רבים לא נספרו מכיוון שמתו מהנגיף מבלי שאובחנו.

 

 

נשיא ברזיל ז נשיא ברזיל ז'איר בולסונארו, שאובחן כחולה קורונה | צילום: רויטרס נשיא ברזיל ז

 

 

בפעם השלישית ברציפות: יותר מ-1,000 מתים ביממה מקורונה בארה"ב

 

יותר מ-1,000 חולי קורונה מתו ביממה האחרונה בארצות הברית - בפעם השלישית ברציפות. לפי רויטרס, לפחות 1,112 חולי קורונה מתו ביממה האחרונה בארה"ב, ומניין המתים הכולל עומד על יותר מ-144 אלף. אמנם בחודש אפריל נרשמו יותר מ-2,000 מתים ביממה בממוצע בארה"ב, אך המספרים מאז ירדו משמעותית - ולאחרונה שבו לעלות בקצב מדאיג בגלל התגברות התחלואה שהחלה בחודש יוני, ועומדת כעת על כ-70 אלף חולים נוספים ביום. ההתפרצות המחודשת מורגשת בעיקר בבתי החולים שבקליפורניה, פלורידה וטקסס.

 

טראמפ ביטל את הוועידה הרפובליקנית בפלורידה עקב התפרצות הקורונה

 

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הודיע על ביטול ועידת המפלגה הרפובליקנית שתוכננה להתקיים בחודש אוגוסט בפלורידה. הסיבה לביטול היא ההתפרצות החמורה של נגיף הקורונה במדינה, ולדברי טראמפ, שעד כה התעקש לקיים עצרות חרף הנגיף, "העיתוי לאירוע אינו נכון". הצירים הרפובליקניים התכנסו בשארלוט שבצפון קרוליינה ב-24 באוגוסט, אך טראמפ אמר כי יישא נאום בכנס "בצורה אחרת". הוא הוסיף כי פתיחת בתי הספר בארה"ב עשויה להתעכב בכמה שבועות בעקבות המגפה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות