אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם נכי המלחמה בנאצים יקבלו תוספת של 750 שקל למענק צילום: ינאי יחיאל

גם נכי המלחמה בנאצים יקבלו תוספת של 750 שקל למענק

לפי הסיכום בין המשרד לשוויון חברתי למשרד האוצר, 19 אלף ניצולי שואה יקבלו מענק מוגדל מעבר למענק הרגיל. מעל 800 אלף נזקקים אמורים לקבל את תוספת המענק במסגרת תוכנית "צ'ק לכל אזרח" שעליה תדון ביום ראשון הממשלה

24.07.2020, 15:02 | צבי זרחיה

השרה לשוויון חברתי מירב כהן (כחול לבן) סיכמה עם משרד האוצר להעניק תוספת מענק של 750 שקלים לנכי המלחמה בנאצים שמוגדרים כנזקקים. אלמנות ואלמנים של נכי מלחמה בנאצים וכן אלמנות ואלמנים של ניצולי שואה נזקקים - כל אלה יקבלו את תוספת המענק לצד ניצולי השואה הנזקקים מהסיבוב הראשון.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות הסיכום: בסך הכול 19,003 ניצולי שואה שיקבלו מענק מוגדל נוסף על המענק הרגיל בסך 750 שקלים. האוכלוסיות שכבר סוכם שיקבלו את תוספת המענק הן: מקבלי קצבת סיעוד, קצבת נכות, הבטחת הכנסה, עולים חדשים, מובטלים מעל 67 וקשישים מקבלי הבטחת הכנסה. סך הכול כ-800 אלף איש.

ביום ראשון תדון הממשלה בהצעת החוק "צ'ק לכל אזרח" שעליה הכריזו לפני תשעה ימים ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כץ בעלות של 6.5 מיליארד שקל. הכוונה היא לאשר את החוק בשבוע הבא בשלוש קריאות, על מנת לאפשר תשלום לאזרחים. לפי התוכנית, זוג עםילדים עד גיל 18 יקבל המענקים לחשבון הבנק שלו. כל היתר היתר יצטרכו להגיש בקשה מקוונת לביטוח הלאומי לקבלת המענק תוך ציון פרטי חשבון הבנק.

לפי החוק המוצע, זוג עם ילד יקבל מענק של 2,000 שקלים. זוג עם 2 ילדים - 2,500 שקלים. זוג עם 3 ילדים - 3,000 שקלים. זוג שהכנסותיו מעל 651 אלף שקלים בשנת 2018 או 2019  לא יקבל מענק, אבל ילדיהם כן יהיו זכאים. יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני התריע כי לא יאשר החוק בוועדתו אם לא יינתן מענק גם עבור הילד הרביעי והחמישי.

כהן אמרה כי אחרי שיחות של אנשי הרשות עם אגף תקציבים, הכול ילך כחלק מהחצי מיליארד שהוקצו במיוחד. היה חשוב לנו לאזן את תוכנית המענקים האוניברסליים, שמחולקים לכולם ללא הבחנה בין עניים ועשירים, כך שמי שידו אינה משגת יקבל יותר. המשרד שלנו שם את הדגש בתוכנית זו על האנשים שמוגדרים כסיעודיים והכנסתם נמוכה, וכמו כן על קבוצה של ניצולי שואה שהכנסתם נמוכה ובימים אלו מתמודדים עם קשיים יוצאי דופן. התקופה הזו קשה מאוד עבור כל עם ישראל אבל היה חשוב לנו להגדיל את הסיוע לאלו שמצבם הבריאותי הוא קשה מלכתחילה, והוצאותיהם על בריאות מאוד גדלו בזמן המשבר, וכמו כן באלו שהכנסתם נמוכה במיוחד", הדגישה כהן

השרה לשוויון חברתי, מירב כהן, צילום: ינאי יחיאל השרה לשוויון חברתי, מירב כהן | צילום: ינאי יחיאל השרה לשוויון חברתי, מירב כהן, צילום: ינאי יחיאל

בתחילת השבוע קיבל הקבינט הכלכלי את הדרישה העקרונית של גוש "כחול לבן-העבודה” לפיה המענק לשכבות המוחלשות יוגדל משמעותית במסגרת תוכנית המענקים. לפי החלוקה החדשה, כחצי מיליארד מתוך 6 מיליארד השקלים שאושרו השבוע במתווה יילכו לשכבות החלשות. במקביל, הוחלט כי המרוויחים מעל 640 אלף שקל בשנה ובכירי המגזר הציבורי המשתכרים מעל 30 אלף שקל בחודש - לא יקבלו את המענק.

האוכלוסיות שיקבלו 750 שקל נוספים לסכום שכבר הם זכאיות לו: מקבלי קצבת סיעוד, קצבת נכות, הבטחת הכנסה, עולים חדשים, מובטלים מעל 67 וקשישים מקבלי הבטחת הכנסה. סה”כ כ-800 אלף איש. לפי הודעת ראש הממשלה בנימין נתניהו, "המענקים יחולקו לכל אזרחי ישראל, למעט מי שמרוויח למעלה מ-640 אלף בשנה וכן בכירים במגזר הציבורי המשתכרים מעל 30 אלף שקל בחודש" - בהם ראש הממשלה, שרים, סגני שרים וח"כים. כעת כאמור, נוספו גם נכי הנאצים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות