אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טיקטוק מתכוונת לגייס 10,000 עובדים בארה"ב: מנסה לפתות טאלנטים מגוגל ופייסבוק צילום: גטי אימג'ס

טיקטוק מתכוונת לגייס 10,000 עובדים בארה"ב: מנסה לפתות טאלנטים מגוגל ופייסבוק

אפליקציית הליפסינק הפופולרית לא מתרגשת מהאיום בחרם שהפנה כלפיה מזכיר המדינה פומפיאו ומתכוונת להאיץ את קצב ההתרחבות שלה בארה"ב. עד היום היא כבר גייסה עשרות עובדים מגוגל ופייסבוק, ובכוונתה לנסות לצרף עובדים נוספים משתי הענקיות

24.07.2020, 21:09 | שירות כלכליסט

האפליקציה המוזיקלית טיקטוק, שפופולרית בעיקר בקרב ילדים ובני נוער ונמצאת בבעלות חברת הטכנולוגיה הסינית בייטדאנס, מאיצה את ההתפתחות שלה בארה"ב, ומעוניינת להגדיל באופן משמעותי את כוח העבודה שלה במדינה - כך מדווח אתר CNBC. זאת, למרות האיום בחרם שהשמיע לאחרונה מזכיר המדינה מייק פומפיאו  נגד האפליקציה, על רקע החשש כי היא מנוצלת כדי לרגל אחר משתמשים במערב. 

קראו עוד בכלכליסט

השבוע הודיעה טיקטוק כי היא מתכוונת להעסיק 10,000 עובדים נוספים בארה"ב בשלוש השנים הבאות. משרדיה בארה"ב ממוקמים כיום במאונטיין ויו שבקליפורניה ובניו יורק.

אפליקציית טיקטוק, צילום: שאטרסטוק אפליקציית טיקטוק | צילום: שאטרסטוק אפליקציית טיקטוק, צילום: שאטרסטוק

אפליקציית הליפסינק הפופולארית, שכבר מעסיקה 1,400 עובדים בארה"ב, גייסה עד היום כמה עשרות עובדים מגוגל ופייסבוק, כולל כמה מנהלים בכירים. טיקטוק ופייסבוק סירבו להגיב לידיעה.

ברחבי העולם מעסיקים טיקטוק 172 עובדים שהועסקו בעבר בגוגל ו-165 עובדים לשעבר בפייסבוק, כך על פי ניתוח שנערך בלינקדאין.

בארה"ב לבדה מעסיקה טיקטוק 79 עובדים שהועסקו בעבר בגוגל ומספר זהה של עובדים שהועסקו בעבר בפייסבוק. חלקם עזבו את גוגל ופייסבוק לפני שנים, אולם רבים מהם עזבו לאחרונה את חברות עמק הסיליקון כדי להצטרף לטיקטוק שהפכה לפופולרית מאוד בשנה האחרונה.

גוגל לא השיבה מיד לבקשת התגובה של CNBC.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות