אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית הנבחרים: הדיון שבו היו אמורים להעיד מנכ"לי אפל, גוגל, פייסבוק ואמזון נדחה למועד לא ידוע צילום: מתוך שידור חי של ועדת המשפט של הקונגרס האמריקאי

בית הנבחרים: הדיון שבו היו אמורים להעיד מנכ"לי אפל, גוגל, פייסבוק ואמזון נדחה למועד לא ידוע

באורח נדיר למדי, היו אמורים ג'ף בזוס, מארק צוקרברג, סונדאר פיצ'איי וטים קוק להעיד בזה אחר זה בוועדת המשנה להגבלים עסקיים של הקונגרס. העדות היתה אמורה להתמקד בכוחן המונופוליסטי של חברות הטכנולוגיה הגדולות. הנימוק הרשמי לדחייה: התנגשות עם מועד חשיפת האנדרטה לזכר חבר הקונגרס המנוח ג'ון לואיס

24.07.2020, 23:49 | שירות כלכליסט

הדיון בבית הנבחרים האמריקאי שבו היו אמורים להעיד לראשונה המנכ"לים של ארבעת ענקיות הטכנולוגיה - גוגל, אמזון, פייסבוק ואפל - נדחה מיום שני הקרוב למועד לא ידוע. הנימוק הרשמי לדחייה: העובדה שהוא אמור היה להתקיים באותו זמן שבו עתיד להתקיים טקס לחשיפת אנדרטה של חבר הקונגרס המנוח ג'ון לואיס (המפלגה הרפובליקאית), שמת לפני שבוע.

המנכ"לים של ארבעת הענקיות הוזמנו לשימוע בוועדת המשנה להגבלים עסקיים של הקונגרס, במסגרתו היתה אמורה להיבחן רמת התחרותיות הקיימת בתחום הטכנולוגיה בארצות הברית.

מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ'אי מעיד בקונגרס | צילום: מתוך שידור חי של ועדת המשפט של הקונגרס האמריקאי מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ

באורח נדיר היו אמורים ג'ף בזוס, מארק צוקרברג, סונדר פיצ'אי וטים קוק להעיד זה אחר זה ולהשיב לשאלות קשות בנושא הגבלים עסקיים. בוועדה הסבירו כי העדות שיימסרו הארבעה חיונית להשלמת חקירה שבה פתחה הוועדה כדי להבין את הדומיננטיות של החברות בשוק ואת מידת התאמה כלי האכיפה הקיימים לדומיננטיות זו.

בוועדה טענו כי הם רוצים לכלול את העדות של הארבעה בדו"ח שיחברו ואמור לכלול הצעות שונות לשינויים בחוקי ההגבלים בארה"ב.

בין היתר, נועד השימוע לסייע לחברי הקונגרס להבין מה ההשפעה של ענקיות הטכנולוגיה על חיי היומיום של אזרחי ארה"ב. מדובר בפאנל שמנוהל בידי נציגים דמוקרטים, שהיו גם אלה שהעלו את הדרישות העיקריות לבדיקת כוחן של החברות על השוק.

השימוע עתיד להתנהל על רקע אינספור חקירות שמתנהלות נגד ענקיות הטכנולוגיה בארה"ב ובאירופה. לאחרונה זומנו נציגים של חברות הטכנולוגיה לישיבות בבית הנבחרים בנוגע לפרטיות גולשים, מידע פיננסי, הגנה על ילדים ברשת ועסקי החדשות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות