אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דלק ישראל: ההסתדרות הלאומית מאיימת בשביתה צילום: אייל טואג

דלק ישראל: ההסתדרות הלאומית מאיימת בשביתה

עובדי החברה דורשים להיות שותפים לתהליך מכירתה, ולקבל את פרטי העסקה המתגבשת: "נדהמנו לקרוא על המגעים עם רמי לוי. מצב בו העובדים אינם נלקחים בחשבון לא מתקבל על הדעת"

26.07.2020, 14:57 | גולן חזני

עובדי דלק ישראל דורשים להיות שותפים לתהליך מכירת החברה ולקבל את פרטי העסקה המתגבשת, וההסתדרות הלאומית, המייצגת את העובדים, מאיימת בשביתה.

"ההסתדרות הלאומית המייצגת את 2,000 העובדים בחברה דורשת הבהרות למען עתיד העובדים. לא יכול להיווצר מצב שישנה התקדמות במגעים לרכישה והעובדים נותרים מחוץ לתמונה", נמסר בהודעת ההסתדרות הלאומית, "העובדים נדהמו לקרוא על מגעים למכירת החברה לרמי לוי, ומצב זה בו העובדים אינם נלקחים בחשבון אינו מתקבל על הדעת כלל והתנהלות זו פסולה לחלוטין".

קראו עוד בכלכליסט

בעל השליטה בדלק, יצחק תשובה, צילום: אייל טואג בעל השליטה בדלק, יצחק תשובה | צילום: אייל טואג בעל השליטה בדלק, יצחק תשובה, צילום: אייל טואג

בהודעה מטעם ההסתדרות הלאומית נמסר עוד כי "אם לא ישותפו העובדים בהליך הרכישה ויזכו לשקיפות המלאה כמתחייב, לא יהססו כלל העובדים לפתוח בשביתה כחלק מסכסוך העבודה שכבר פתוח בין הצדדים".

ששי שדה, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות הלאומית: "ההתנהלות לא ראויה ואסור שתימשך. הליך המכירה עלול להכניס את החברה לסחרור, דבר שייפגע בוודאות בעתיד החברה ובבטחונם התעסוקתי של אלפי העובדים בקבוצת דלק. לא נאפשר להמשיך בהתעלמות כלפי העובדים ובמיוחד בתקופה חסרת ודאות בה נתון המשק בישראל".

איהאב אלעסיבי, יו"ר ועד עובדי דלק: "במצב העניינים כעת, העובדים דואגים וחרדים לעתיד החברה ולעתידם. לא ניתן להמשיך באופן הזה, בו הנהלת הקבוצה עושה כרצונה כאילו ההון האנושי אינו פקטור עבורה. אנו קוראים להם להתעורר בטרם יהיה מאוחר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות