אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המירוץ לחיסון לקורונה: מודרנה קיבלה מענק של 472 מיליון דולר מהממשל האמריקאי צילום: רויטרס

המירוץ לחיסון לקורונה: מודרנה קיבלה מענק של 472 מיליון דולר מהממשל האמריקאי

חברת התרופות, שהודיעה לפני שבוע וחצי על הצלחה בשלב הראשוני של הניסוי, דיווחה היום על מענק נוסף מהממשל האמריקאי שישמש אותה בהמשך תהליך הפיתוח והניסויים. באפריל דיווחה החברה על מענק של 483 מיליון דולר

26.07.2020, 18:27 | שירות כלכליסט

חברת התרופות האמריקאית מודרנה (Moderna) דיווחה היום (א') כי קיבלה מענק נוסף, של 472 מיליון דולר מרשות המחקר והפיתוח הביו-רפואית בארה"ב, שמטרתו לתמוך בפיתוח החיסון של החברה לנגיף הקורונה. כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס. יצרנית התרופות דיווחה כי המימון הנוסף יתמוך בשלב המאוחר של הפיתוח הקליני של החיסון שלה, כולל ניסוי שלב 3. באפריל השנה דיווחה החברה על מענק של 483 מיליון דולר מהממשל האמריקאי.

קראו עוד בכלכליסט

לפני כשבוע וחצי הודיעה החברה על הצלחה בשלב הראשוני של הניסוי שלה. לפי הדיווח, החיסון של מודרנה עורר תגובה חיסונית חזקה בקרב כל 45 המשתתפים בניסוי. החומר עורר את הנוגדנים הנדרשים לפי ההערכה המקובלת כיום לפיתוח החיסון. התוצאות פורסמו בזו'רנל הרפואי מהחשובים בעולם The New England Journal of Medicine.

חברת התרופות מודרנה, צילום: רויטרס חברת התרופות מודרנה | צילום: רויטרס חברת התרופות מודרנה, צילום: רויטרס

המשתתפים בניסוי קיבלו את החומר בשני סבבים, במינונים משתנים לפי קבוצות, של 25, 100 ו-250 מיקרוגרם - 15 מהנסיינים שימשו כקבוצת ביקורת. בכל הקבוצות עורר החומר את התגובה החיסונית הנדרשת, והמשתתפים שקיבלו את המינון הגבוה של 100 גרם פיתחו נוגדנים בעוצמה גבוהה פי 4 מאלה שנמצאו בחולים שהחלימו מהקורונה. ניסוי שלב 3 המתקדם צפוי להתחיל עד סוף החודש ומודרנה חזרה וציינה כי היא תוכל לספק לפחות 500 מיליון חיסונים בשנה ועד מיליארד חיסונים, החל מתחילת 2021.

טל זקס, מנהל הרפואה הראשי של מודרנה, אמר בראיון ל-CNBC לאחר פרסום תוצאות הניסוי: "אני מאמין שיש לנו חובה ערכית לקדם את החיסון כמה שיותר מהר בהתחשב בצורך הברור בחיסון ובהתחשב במגבלות המדע. מוטל עלינו לעשות זאת באופן אחראי, עם שיקול דעת ובהתחשבות בפרופיל הבטיחות. אני סבור כי שנעשה זאת על ידי כך שנבטיח כי השלב השלישי של הניסוי יהיה 'שלב שלישי גדול'", כך לדברי זקס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות