אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעל 4.2 מיליון חולים בקורונה בארה"ב; יום חמישי ברציפות עם למעלה מ-1,000 מתים צילום: איי אף פי

דיווח שוטף

מעל 4.2 מיליון חולים בקורונה בארה"ב; יום חמישי ברציפות עם למעלה מ-1,000 מתים

יועצת הבית הלבן לנושא הקורונה אמרה כי על המדינות קנטאקי, טנסי, אינדיאנה, אוהיו ווירג'יניה לסגור שוב את הברים ולצמצם את המפגשים עד ל-10 אנשים. בתוך כך, היועץ לביטחון לאומי האמריקאי רוברט או'בריאן נדבק בקורונה

27.07.2020, 19:36 | שירות כלכליסט ו-ynet

משבר הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

עשר המדינות המובילות במקרי הידבקות

התפלגות מקרי הקורונה בעולם

19:40 - היועץ האמריקאי לביטחון לאומי רוברט או'בריאן נדבק בקורונה

היועץ לביטחון לאומי האמריקאי רוברט אובריאן (Robert O’Brien) נדבק בקורונה. לפי הודעת הבית הלבן, או'בריאן סובל מסימפטומים מתונים – הוא כמובן נכנס לבידוד ו"עובד ממקום בטוח מחוץ לאתר".

או'בריאן, בן 54, הוא אחד האנשים הבכירים ביותר בממשל טראמפ שנדבק במחלה – ככל הידוע מדיווחים שיצאו עד כה. "אין סיכון לחשיפה לנשיא או לסגן הנשיא. העבודה של מועצת הביטחון הלאומי נמשכת ללא הפרעה", נאמר עוד בהודעה.

מוקדם יותר החודש הגיע או'בריאן לביקור באירופה, במהלכו נפגש עם גורמים בכירים בבריטניה, צרפת, גרמניה ואיטליה. במהלך הביקור הוא צולם כאשר הוא סמוך מאד למארחיו במדינות השונות, כאשר אף אחד מהמצולמים לא חבש מסיכה.

19:35 - מעל 4.2 מיליון חולים בקורונה בארה"ב; יום חמישי ברציפות עם למעלה מ-1,000 מתים

לפי נתונים שפורסמו היום, ישנם מעל 4.2 מיליון חולים בקורונה בארה"ב, לאחר יום חמישי ברציפות עם למעלה מ-1,000 מתים. היועצת של הבית הלבן לנושא הקורונה, ד"ר דבורה בירקס, אמרה כי על המדינות קנטאקי, טנסי, אינדיאנה, אוהיו ווירג'יניה לסגור שוב את הברים ולהגביל את המפגשים עד ל-10 אנשים בכדי למנוע עלייה במספר ההתפרצויות. מדובר במדינות בהן אחוזי התחלואה גבוהים. 

ד"ר דבורה בירקס, יועצת קורונה לבית הלבן ארה"ב, צילום: גטי אימג ד"ר דבורה בירקס, יועצת קורונה לבית הלבן ארה"ב | צילום: גטי אימג'ס ד"ר דבורה בירקס, יועצת קורונה לבית הלבן ארה"ב, צילום: גטי אימג

18:05 - גוגל מאריכה את העבודה מהבית עד קיץ 2021 לפחות

ענקית החיפוש גוגל הודיעה לעובדיה כי הם ימשיכו לעבוד מהבית עד קיץ 2021 לפחות. בכך הפכה ענקית החיפוש לחברה הגדולה הראשונה בארה"ב שמכריזה רשמית על לוח הזמנים כה מרחיק לכת להמשך העבודה מהבית, לנוכח מגיפת הקורונה.

14:35 - זינוק במקרי האלימות במשפחה בניו יורק

נתונים קשים יוצאים מניו יורק על עלייה חדה במקרים של אלימות במשפחה במהלך התקופה שבה הכתה המגיפה בעיר: ארגון התמיכה בנפגעי אלימות במשפחה Met Council שמקבל 70 פניות בממוצע לחודש דיווח שהמספר עלה ל-135 באפריל, ל-145 במאי ול-146 ביוני.

בארגון המקביל Sanctuary for Families - SSF מדווחים על 206 פניות שהתקבלו בחודש מאי, לעומת 102 במאי שנה שעברה – בחודש יוני קפץ מספר הפניות ל-259, מול 73 ביוני אשתקד.

"אנו רואים אנשים שלעולם לא התמודדו עם אלימות שהתחילו לספוג אלימות, ואנשים שכן ספגו, שמספרים לנו על פגיעות קשות הרבה יותר", אמרה לניו יורק פוסט נחמה באקסט (Nechama Bakst), מנהלת בכירה במט קונסיל.

"מגיפת הקורונה העניקה למתעללים אמצעי שליטה חזק מאד מכיוון שהקורבנות שלהם היו קרובים אליהם, 24-7, עם נגישות נמוכה הרבה יתר למקורות סיוע ותמיכה", אמרה לפוסט דורחן ליידהולד (Dorchen Leidhol), מנהלת מרכז הסיוע המשפטי של SFF.

 

14:20 - ברזיל: איגודי מסחר הגישו תלונה נגד הנשיא בטענה להפרת זכויות אדם

 

איגודי מסחר בברזיל המייצגים מעל מיליון אנשים הגישו תלונה נגד הנשיא ז'איר בולסנארו בבית המשפט הבינלאומי בטענה להפרת זכויות אדם במהלך המגיפה. לטענתם, בולסנארו התרשל ביישום צעדים להגנה על האוכלוסייה ולפיכך הוא אחד האחראיים למותם של עשרות אלפי ברזילאיים, כך דיווח העיתון אסטדו דה סאו פאולו. עוד טוענים האיגודים כי ההתנהגות הלא אחראית הזו הפרה את ההנחיות עליהן המליצו רשויות הבריאות הבינלאומיות וזה פשע נגד האנושות. בולסנארו סופג ביקורת קשה על התנהלותו בזמן המגיפה, שגרמה למותם של 87 אלף אנשים בברזיל. הוא טען בתחילה שמדובר ב"שפעת קלה: וסירב לעטות מסיכה. אולם, הוא אובחן כחולה בקורונה.

 

13:20 - אירלנד: הופסקו תשלומי דמי אבטלה לאירים שיצאו לנופש בחו"ל

מפלגות האופוזיציה ופעילי זכויות האזרח האשימו את ממשלת אירלנד שהיא מפלה לרעה אזרחים שלה ששוהים בחופשה בחו"ל, זאת לאחר שהפסיקה לשלם להם דמי אבטלה.

הגינוי הגיע לאחר שהתברר כי ל-148 אנשים הופסקו התשלומים לאחר שהרשויות גילו שיצאו לחופשה מחוץ למדינה. על פי כללי קצבאות הרווחה, אנשים אמורים להימנע מנסיעות לחו"ל כדי לבלום את התפשטות הקורונה באירלנד.

 ראש ממשלת אירלנד, מיהאל מרטין, צילום: אי פי איי ראש ממשלת אירלנד, מיהאל מרטין | צילום: אי פי איי  ראש ממשלת אירלנד, מיהאל מרטין, צילום: אי פי איי

 

13:00 - בלגיה תהדק הגבלות לאחר עלייה חדה במספר הנדבקים

ממשלת בלגיה צפויה להדק את המגבלות שנועדו לצמצם את התפשטות הקורונה, לאחר עלייה חדה במספר הנדבקים במדינה. בעיר אנטוורפן נרשם זינוק של 500% במספר הנדבקים בתוך שבוע. המועצה לביטחון לאומי במדינה בראשות ראש הממשלה, סופי וילמס, תתכנס היום כדי להחליט אם לקבוע סגרים מקומיים.

שוק בבריסל, צילום: אי פי איי שוק בבריסל | צילום: אי פי איי שוק בבריסל, צילום: אי פי איי

12:55 -  ברזיל: שיא נדבקים בשבוע: 320 אלף

ברזיל חוותה בשבוע האחרון את השבוע הגרוע ביותר שלה מאז פרוץ המגיפה – שיא של 319,653 נדבקים חדשים בקורונה ו-7,677 מתים. המגיפה, שפגעה בתחילה בערים גדולות כמו סאו פאולו מתפשטת בשבועות האחרונים גם לערים קטנות יותר בתוך המדינה. כך למשל בעיר קמפינאס המונה 1.2 מיליון תושבים, פתחו מחדש את החנויות בתחילת יוני רק כדי לסגור אותן שוב לאחר שמספר המאושפזים עלה. השבוע החליטו בעיר לחזור ולפתוח את הכלכלה על אף התחלואה. "רק כשהם מתחילים להתקשות לנשום אז אנשים מבינים שמדובר במשהו אמיתי", הסבירה הרופאה מרתה בנדציולי שעובדת במחלקת טיפול נמרץ בבית חולים בברזיל. "עצוב לראות את האנשים שסובלים מקוצר נשימה, זה מטריד. בשלב הזה הם מתחילים להתחנן ומבקשים שלא ניתן להם למות".

12:40 - מספר הנדבקים בקורונה בהודו עלה על 1.4 מיליון איש

מספר הנדבקים בקורונה בהודו עלה על 1.4 מיליון איש – המספר השלישי הגבוה בעולם. ב-24 השעות האחרונות לבדן דווח על קרוב ל-50 אלף נדבקים חדשים. מאז תחילת ינואר, אז דווח על המקרה הראשון, מתו במדינה יותר מ-30 אלף אנשים מקורונה. במרץ הטילה הממשלה סגר מחמיר, אך הסירה אותו ביוני ומאז התגבר קצב ההתפשטות. בעקבות זאת, מספר מדינות בהודו הטילו מגבלות מחודשות לבלימת ההתפשטות. עם זאת, שיעור ההתאוששות בהודו נותן מעט תקווה שכן הוא עומד על 63%.

11:45 - הונג קונג: החמרה בהגבלות מיום רביעי

המזכיר הראשי של הונג קונג, מתיו צ'אונג קין-צ'ונג, הכריז על צעדים חדשים להילחם בהתפרצות הקורונה בעיר. בחמשת הימים האחרונים נרשם גידול של פי 3 במספר הנדבקים בנגיף. לדבי המזכיר, "השבועיים-שלושה הבאים יהיו קריטיים. עלינו למנוע התפשטות נוספת של המחלה בקהילה".

הצעדים החדשים יכנסו לתוקף ביום רביעי: חבישת מסכות היא חובה בכל המקומות הציבוריים, סגירת כל המסעדות לישיבה, יתאפשר שירות טייק אווי, וסגירת אתרי ספורט ובריכות שחיה.

טייק אוויי בהונג קונג, צילום: רויטרס טייק אוויי בהונג קונג | צילום: רויטרס טייק אוויי בהונג קונג, צילום: רויטרס

 

11:18 - קטלוניה עשויה להחמיר את ההגבלות 

בחבל קטלוניה בספרד עשויות הרשויות לנקוט בצעדים מחמירים יותר כדי להגביל את התפרצות נגיף הקורונה אם המצב לא ישתפר בעשרה הימים הקרובים, כך אמר היום מנהיג האזור קים טוררה. הוא הזהיר כי בחלקים רבים מקטלוניה הנתונים דומים למצב לפני שספרד הכריזה על סגר כללי במדינה. ב-17 ביולי המליצו הרשויות הקטלוניות לכ-4 מיליון בני אדם להישאר בבית ואסרו התכנסויות של יותר מ-10 אנשים והגבילו את תפוסת הברים והמסעדות.

הארכיבישוף של של ברצלונה אתמול, צילום: איי אף פי הארכיבישוף של של ברצלונה אתמול | צילום: איי אף פי הארכיבישוף של של ברצלונה אתמול, צילום: איי אף פי

10:30 - הגבלות נוספות בהונק קונג

בהונג קונג ממשיכים להטיל הגבלות נוספות לאחר שדווח על מספר שיא של 140 נדבקים חדשים ביום, והחל מיום רביעי יחול איסור על ישיבה במסעדות, ותורחב החובה לעטות מסיכות גם לאזורים לא מקורים. כבר שישה ימים ברציפות שדווח על מעל 100 נדבקים חדשים ביום בעיר=מדינה.

לפי הודעת הממשל, רק אנשים עם בעיות רפואיות יקבלו פטור מעטיית המסיכה בחוץ. ואולם מתאמנים לא יקבלו פטור ויידרשו לעטות את המסיכות במהלך האימונים.

הונג קונג, צילום: רויטרס הונג קונג | צילום: רויטרס הונג קונג, צילום: רויטרס

09:50 - אוניברסיטת ג'ונס הופקינס: מספר המתים בעולם - כ-650 אלף

מספר מקרי המוות בעולם מקורונה הגיע ל-647,928. כך מדווחת אוניברסיטת ג'ונס הופקינס. עפ"י הדיווח, בארבעת הימים האחרונים נרשמו יותר מ- 250,000 מתים

 ברחבי העולם מדי יום.

 

09:11 - רשויות הבריאות בסין יבדקו את 6 מיליון תושבי העיר דאליאן

 

סין דיווחה על העלייה היומית הגדולה ביותר במספר הנדבקים מאז אפריל. במדינה דיווחו על 61 נדבקים חדשים אתמול בשלושה מוקדים, בהם 41 נדבקים (קרוב ל-70%) במחוז שינג'יאנג בצפון מערב המדינה ו-14 נדבקים במחוז ליאונינג בצפון מזרח המדינה הגובלת עם צפון קוריאה.

בתוך כך, רשויות הבריאות הסיניות הודיעו כי בכוונתם לבדוק את 6 מיליון תושבי העיר הצפון-מזרחית דאליאן (Dalian) שבה התפשט נגיף הקורונה וממנה ל-7 ערים נוספות.

דאליאן, במחוז ליאונינג, דיווחה בשבת על 12 מקרים חדשים של חולים ועוד 14 נדבקים. אחד הנדבקים הוא גבר בן 58 שעבד במתקן לעיבוד פירות ים. כל העובדים ואנשי קשר קרובים נמצאים כעת בבידוד.

בדיקות בעיר הסינית  דאליאן , צילום: איי אף פי בדיקות בעיר הסינית דאליאן | צילום: איי אף פי בדיקות בעיר הסינית  דאליאן , צילום: איי אף פי

 09:00 - ריינאייר עברה להפסד של 185 מיליון יורו ברבעון

משבר הקורונה ממשיך להכות בענף התעופה: חברת הלואו קוסט ריינאייר עברה להפסד של 185.1 מיליון יורו ברבעון הראשון הפיסקאלי, שהסתיים ב30 ביוני, לעומת רווח נקי של 242.9 מיליון יורו בתקופה המקבילה אשתקד.

החברה הודיעה כי היא מצפה להפסד קטן יותר ברבעון הנוכחי, בעקבות החזרה ההדרגתית לטיסות החל מ-1 ביולי.

ההכנסות ברבעון הסתכמו ב-125.2 מיליון יורו, לעומת2.31 מיליארד יורו בתקופה המקבילה.

עוד מסרה ריינאייר כי היא מצפה ששיעור הטיסות שיצאו לפועל ביולי יעמוד על 40%, ויעלה ל-60% באוגוסט ול-70% בספטמבר. עוד היא צופה כי מספר הנוסעים בשנה הפיסקאלית 2021 יסתכם ב-60 מיליון - צניחה של 60% לעומת השנה הקודמת.

ריינאייר, צילום: בלומברג ריינאייר | צילום: בלומברג ריינאייר, צילום: בלומברג

08:00 - מקסיקו: 5,480 בני אדם התגלו כחולי קורונה ביממה האחרונה

 

הרשויות במקסיקו דיווחו כי 5,480 בני אדם התגלו כחולי קורונה מאומתים ביממה האחרונה ו-306 מתו. יותר מ-390 אלף נדבקו בקורונה במקסיקו עד כה, ולמעלה מ-43 אלף מתו מהנגיף.

וייטנאם: 80 אלף תיירים פונו מהעיר דה נאנג בשל התפרצות קורונה

 

ממשלת וייטנאם הודיעה כי החלה לפנות 80 אלף תיירים מהעיר דה נאנג בשל התפרצות של נגיף הקורונה. הממשלה ציינה כי תהליך הפינוי ייארך לפחות ארבעה ימים.

בוייטנאם אובחנו עד כה 400 חולי קורונה בלבד - ללא מתים. ב-100 הימים האחרונים לא אובחן אף חולה. ואולם בימים האחרונים אובחנו ארבעה חולי קורונה - כולם באזור דה נאנג.

בדיקת חום בדה נאנג, צילום: רויטרס בדיקת חום בדה נאנג | צילום: רויטרס בדיקת חום בדה נאנג, צילום: רויטרס

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות