אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הולכים על סחר באמזון? האחים גינדי נכנסים להשקעה בשפע ימים צילום: טל שחר

הולכים על סחר באמזון? האחים גינדי נכנסים להשקעה בשפע ימים

מצטרפים לבתי ההשקעות פסגות, מור ומיטב דש, לפעילות החדשה שמוביל עו"ד קובי לקסר בשלד הבורסאי 'שפע ימים' - יעסקו בסחר מקוון באתרים כגון אמזון ואיביי; עו"ד לקסר השתלט לפני שבוע על שפע ימים באמצעות חברה פרטית בשם אגרופרומיס שוקי הון; לדבריו, "לא נתחרה באמזון על מכירת בטריות, אבל כן נתחרה במקומות שיש בהם תתי מוצר שאפשר להקים שם מותג פרטי"

27.07.2020, 14:54 | חזי שטרנליכט
האחים כפיר ומנור גינדי, יחד עם רשת מחסני תאורה ומספר גופים מוסדיים בולטים, משקיעים בפעילות החדשה שהכניס עו"ד קובי לקסר לשלד הבורסאי "שפע ימים". בשבוע שעבר דיווחה שפע ימים לבורסה כי לאומי פרטנרס חתמים, בתי ההשקעות פסגות ומור ושותפות של מיטב דש, משקיעים 3.6 מיליון שקל בשלב הראשון בהקצאה פרטית חריגה של החברה.

קראו עוד בכלכליסט

ביום ראשון שעבר השלים עו"ד לקסר את ההשתלטות על שפע ימים והכניס לתוכה פעילות חדשה שתעסוק בסחר מקוון באתרים כגון אמזון ואיביי. לשם כך מינה מנהל פעילות בשם אהוד רמות שמתמחה בסחר מקוון בנושא. הפעילות כבר עוררה עניין, כך מסתבר אצל המוסדיים, וכעת גם אצל משקיעים פרטיים מסקרנים.

מימין, כפיר ומנור גינדי, צילום: טל שחר מימין, כפיר ומנור גינדי | צילום: טל שחר מימין, כפיר ומנור גינדי, צילום: טל שחר

ההקצאה הפרטית של המניות שמבוצעת בשפע ימים בנויה על שני שלבים: בשלב הראשון מוזרמים 3.6 מיליון שקלים עבור הנפקה של 4 מיליון מניות חדשות, שתגדיל את מצבת הון המניות של החברה ותקצה למשתתפים בגיוס כ-26.9% מהון המניות של החברה. בנוסף יוענקו למוסדיים, לכפיר ולמנור גינדי והמשקיעים האחרים שני כתבי אופציות לא סחירים. את ההנפקה מובילים לאומי פרטנרס חתמים.

כתב האופציות הראשון הוא עבור מיליון מניות למימוש עד 7.5 חודשים מיום ההקצאה והשני ל-1.5 מיליון מניות נוספות עד 12 חודש ממועד ההקצאה. מחירי המימוש הם 140 ו-160 אגורות בהתאמה. ככל שימומשו כתבי האופציות, תגייס החברה עוד 3.8 מיליון שקל.

השלד הבורסאי שפע ימים, שעד לשבועות אחרונים היתה בו פעילות עסקית שגוועה לחיפוש אבנים יקרות בנחל הקישון בהוראת הרבי מלובביץ, שינה את דרכו העסקית. עו"ד לקסר השתלט עליו בתחילת השבוע שעבר באמצעות חברה פרטית בשם אגרופרומיס שוקי הון.

ביום רביעי האחרון דיווחה אגרופרומיס שוקי הון כי שפע ימים תבצע הצעה פרטית חריגה שבה תנפיק 4 מיליון מניות ושני כתבי אופציות לא סחירים, בהיקף כולל של עוד 2.5 מיליון מניות, לארבעה גופים מוסדיים שונים, יחד עם משקיעים פרטיים.

שיעור החלוקה של המניות בין הגופים טרם פורט, שכן ניתן דיווח על ההקצאה הפרטית שנדרשת עוד אישורים לרבות זימון אסיפה כללית. אך אם מסתכלים כבר בשלב הזה על מכלול המניות שיונפקו להם בשל זה (4 מיליון מניות), הרי שהשווי שלהן לפי שער המניה ביום חמישי כבר עמד על 18.3 מיליון שקל, והיות והם שילמו על המניות 90 אגורות למניה, שיזרימו לחברה 3.6 מיליון שקלים בשלב הנוכחי לפני מימוש האופציות, הרי שהמוסדיים כבר מורווחים "על הנייר" – 14.7 מיליון שקל.

בשיחה מוקדם יותר בשבוע שעבר עם "כלכליסט" הסביר עו"ד לקסר כי החברה עומדת להתניע פעילות סחר אינטרנטית ייחודית. "מה שאנחנו נעשה זה לזהות ולנתח את פעילות הסחר באמזון ובפלטפורמות המסחר השונות באמצעות כלים דיגיטליים. אנחנו נעזרים בכלים פתוחים וגם בכלים שפיתחנו אינהאוס".

הוא הוסיף כי "המיקוד שלנו הוא זיהוי נישות קטנות אך רווחיות (מיקרו-ברנדינג). אנחנו לא נתחרה באמזון על מכירת בטריות, אבל כן נתחרה במקומות שיש בהם תתי מוצר ותתי נישה שאפשר להקים שם מותג פרטי".

הרבעון השני שהסתיים בסוף יוני לא רלוונטי מבחינה עסקית לתיאור מצבה החדש של שפע ימים. כך שלקראת סוף אוגוסט עדיין לא יהיה דיווח על תוצאות כספיות ככל שהפעילות החדשה תתחיל לייצר. אולם דיווחים על עסקאות חריגות, ככל שאלה יצליחו, כן עשויים לתת אינדיקציה בעתיד. לעו"ד לקסר יש שותף שקט בחברת אגרופרומיס שוקי הון שדרכה הוא שולט בשפע ימים. ערי סטימצקי, מי שעמד בראש רשת חנויות הספרים הנושאת את שמו עד שנת 2007.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות