אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נהגי אוטובוסים לאדלשטיין: להפסיק התשלום במזומן צילום: גיא אסיאג

פרסום ראשון

נהגי אוטובוסים לאדלשטיין: להפסיק התשלום במזומן

במכתב ששלח יו"ר ההסתדרות הלאומית לרה"מ, שר הבריאות ופרופ' גמזו, הוא מציין כי מעל ל-1,000 נהגים כבר נמצאים בבידוד מחשש להידבקות בנגיף. לאחרונה הנחתה שרת התחבורה מירי רגב להמשיך ולקבל תשלומים במזומן באוטובוסים, בעיקר למען אוכלוסיית הקשישים

27.07.2020, 15:14 | ליאור גוטמן

יו"ר ההסתדרות הלאומית יואב שמחי פנה הבוקר (ב) לראש הממשלה בנימין נתניהו, לשר הבריאות יולי אדלשטיין ולפרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו, בבקשה להנחות על הפסקת התשלום במזומן באוטובוסים בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת שמחי, מעל ל-1,000 נהגי אוטובוסים כבר נמצאים בבידוד מחשש להידבקות בנגיף הקורונה, ולכן לתפיסתו גובר החשש לחיי אדם נוכח דרישת משרד התחבורה להמשיך ולקבל מזומן בנסיעות שונות

בכלכליסט פורסם לפני כשבועיים כי שרת התחבורה מירי רגב הנחתה להמשיך ולקבל תשלומים במזומן באוטובוסים, בעיקר כדי לשרת את אוכלוסיית הקשישים ומלוויהם.

נהגי האוטובוסים חוששים מהדבקות בנגיף הקורונה ולכן צרפו בפנייתם הבוקר חוות דעת של פרופ' אלון מוזס – מומחה לרפואה פנימית ומחלות זיהומיות מבית החולים הדסה, שממליץ להפסיק עם הנוהל הזה.

 , צילום: גיא אסיאג צילום: גיא אסיאג  , צילום: גיא אסיאג

בהסתדרות הלאומית מזכירים שהפנייה מגיעה על רקע משבר אמון קשה בקרב נהגי האוטובוסים נוכח דרישת משרד התחבורה לגבות תשלום במזומן בקרב אוכלוסיית האזרחים הוותיקים. "לצערנו הרב, על אף הסכנות הרבות הקיימות בהתפשטות המגפה בתחבורה הציבורית וכאשר קיימים למעלה מאלף נהגים אשר חלו בקורונה ועוד מאות רבות הנמצאים בבידוד, ממאנת המדינה ליישם את כל האמצעים המתחייבים לשמירת בטיחות הנהגים והנוסעים", נאמר שם. ההסתדרות ההלאומית החליטה להכריז על סכסוך עבודה בנושא.

יו"ר ההסתדרות הלאומית יואב שמחי, צילום: ברוך קוץ יו"ר ההסתדרות הלאומית יואב שמחי | צילום: ברוך קוץ יו"ר ההסתדרות הלאומית יואב שמחי, צילום: ברוך קוץ

סופרבוס צריכה בטל את הקנסות על אי גביית מזומן באוטובוסים

במקביל, בית הדין לעבודה בנצרת קבע היום (ב') כי על חברת התחבורה הציבורית סופרבוס לבטל את הקנסות על אי גביית מזומן באוטובוסים. עוד נקבע כי לא יוטלו יותר קנסות על אי הגבייה. בימים הקרובים יערך מו"מ בין ההנהלה לוועד על המשך הגבייה ועל קידום התקנת מחיצות בין הנהגים לנוסעים. וועד העובדים שם אמר שהם "מברכים על החלטת בית הדין המתבססת על השכל הישר. לא ייתכן שנהגים יעמדו בפני דילמה- סיכון חיים או קבלת קנס. חבל שרק איומי השביתה שלנו הובילו להחלטה החשובה הזו. נמשיך להיאבק למען בטחון הנהגים בכל החברות".

בתוך כך, ביהמש אסר על עובדי החברה להשבית את הפעילות. השביתה תוכננה להתקיים הבוקר אולם ביהמ"ש הסביר שהעובדים העבירו לחברה התראה קצרה מדי טרם השיבוש של שירותי הנסיעות. עוד נקבע שהצדדים התחייבו להיפגש במהלך השבועות הקרובים ולהגיע להבנות .

מחברת סופרבוס נמסר: "אנו מברכים על החלטת בית הדין, לא נאפשר מצב בו ארגון העובדים פוגע בציבור הלקוחות , שזהו האמצעי היחידי עבורם להתנייד למקום העבודה, לבסיסי הצבא ולבתי הספר. ההוראה לאפשר גביית מזומן מאזרחים ותיקים ניתנה על ידי משרד התחבורה ולא ייתכן כי ארגון העובדים יקח את החוק לידיו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות