אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו: "אין סיבה ללכת לבחירות"; גנץ: "קיימו ההסכם על התקציב - וזה לא יקרה" צילומים: אלכס קולומויסקי, אוראל כהן

נתניהו: "אין סיבה ללכת לבחירות"; גנץ: "קיימו ההסכם על התקציב - וזה לא יקרה"

רה"מ אמר היום בישיבת הליכוד כי לנוכח הקורונה ישראל לא זקוקה לבחירות, אלא לאישור התקציב במהירות. והוסיף: "גמזו יציג מחר תוכנית סדורה למאבק בקורונה": רה"מ החלופי גנץ חזר ואמר כי: "הליכה לבחירות רביעיות בתוך שנה ובזבוז מיליארדים במקום תקציב, הוא חוסר אחריות לאומית והתעלמות מרצון העם"

27.07.2020, 15:38 | צבי זרחיה

"כל אחד מבין שבזמן הזה נוכח האתגרים שלפנינו הביטחון והקורונה אין שום סיבה ללכת לבחירות. ישראל לא צריכה בחירות אלא, היא צריכה תקציב כמה יותר מהר". כך אמר בצהריים רה"מ בנימין נתניהו בישיבת סיעת הליכוד.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי נתניהו: "כל הכלכלנים אומרים זאת אם נעביר תקציב עכשיו נוכל להעביר את שנת הלימודים בספטמבר. ונוכל להגשים את התוכניות הכלכליות ששר האוצר עובד להזרים עוד ועוד כסף לאזרחים בעלי עסקים למבקשי העבודה ולתמרץ את התעסוקה. נעביר את תקציב ונמשיך לעוד יחד למען אזרחי ישראל".

"אנו זקוקים למשמעת קואליציוניות. יש מקום להתדיינות ולהשמעת דעות שונות אל מרגע שהתקבלה עמדת קואליציה צריך לכבד. אי אפשר ששרים וחברי כנסת יעשו דין לעצמם. אני אומר לשותפים ולנו כאן בבית".

מימין ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ, צילומים: אלכס קולומויסקי, אוראל כהן מימין ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ | צילומים: אלכס קולומויסקי, אוראל כהן מימין ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ, צילומים: אלכס קולומויסקי, אוראל כהן

רה"מ בנימין נתניהו אמר עוד כי "אנו עוקבים כל הזמן אחר מה שמתרחש בגבולינו הצפוני, שר הביטחון והרמטכ"ל. המדיניות שלנו ברורה ראשית אנו לא מאפשרים לאיראן להתבסס צבאית בגבולינו עם סוריה. זו מדיניות שקבענו לפני שנים ואנו מחזקים בה בעקביות. לבנון וחיזבאללה ישאו באחריות לכל התקפה שתצא, צה"ל ערוך לכל תרחיש. אנו פועלים בכל הזירות למען גבולות ישראל קרוב והרחק מגבולותינו. במקביל נלחמים בקורונה, יחד עם שר הבריאות יולי מינינו את פרופ' רוני גמזו לפרוייקטור הלאומי והוא יציג מחר תוכנית סדורה למאבק בקורונה ולהתמודדות עם הגל השני שמכה כמעט בכל העולם.

גנץ: "אם הליכוד יעמוד בהסכם תושג יציבות שלטונית"

יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר בישיבת סיעתו כי "מדינת ישראל נמצאת בשעת מבחן ומתמודדת. אנו בסערה בסופה ובסערה צריך מנהיגות וחתירה ליציבות. מתוך תחושת האחריות אני מתחייב לעשות הכל כדי לייצב את מדינת ישראל ואני קורא מכאן לכל שותפי בהנהגה לנהוג כך גם כן. לשים בצד גל שיקול פוליטי וראיית קצרת טווח ולהתנות לעיסוק בבריאות הכלכלה בביטחון ובחברה. בתוך הטלטלה הזו אני פונה אליכם ואומר כל פעולותיו מכוונות לתת להם ביטחון יציבות בלי תחנות יציאה בלי שיקולים פוליטיים רק מה שטוב לכם האזרחים ורק מה שטוב למדינת ישראל".

"במלחמה והכלכלה זו ההגדרה הדורשת את הטיפול הדחוף בכולם. עלינו לראות את האזרח בקצה, להביט לאבטלה דרך העיניים דרך האדם שחרב עליו עולמו ולא רק דרך טבלאות אקסל וגרפים. מדובר בבני אדם. הממשלה מחוייבת להעמיד תוכנית רחבה לאנשי במה, תרבות, עצמאים, עובדי תיירות ועוד. מגיעה יציבות לכולם. מגיעה להם שנה קדימה כיצד המדינה דואגת להם ונותנת רשת ביטחון. זו מחוייבותי לאזרחי ישראל".

עוד הוסיף גנץ: "תקציב אחראי עם יציבות ארוכת טווח, שרואה את האדם בקצה. אף אחד לא צריך לשאול אתעצמו מה יהיה גורלו בעוד חצי שנה או שנה. אנו צריכים לתת את התשובות הללו. תקציב לשנת 2020 ו-2021 יתן את התשובות. הליכה לבחירות רביעיות בתוך שנה ובזבוז מיליארדים על שלטי פרסומות של פוליטיקאים במקום להעביר תקציב הוא חוסר אחריות לאומית והתעלמות מרצון בעם.

"יש אדם שיכול להעלות יציאה לבחירות בזמון שצה"ל ומערכת הביטחון זקוקים בדחיפות לתקציב? זוהי חוסר אחריות לאומית. אני מכיר את נתניהו לא מהיום. יש בינינו מחלוקות וגם הסכמות רבות, אני יודע שהוא מונע מתוך אחריות לאומית ואני משוכנע שיראה את טובת הציבור לנגד עיניו. לפי ההסכם שנחתם עם הליכוד, התקציב צריך להיות עד סוף 2021. כשהיינו בתוך הקורונה סיכמנו תקציב שיחצה את 2021. אם הליכוד יעמוד בהסכם תושג יציבות שלטונית ותובטח כנגזרת מכך יציבות כלכלית. אנו נעמוד בהסכם במלואו. אני מצפה מכולם לנהוג כך כי זה הזמן ליציבות. יחד צריך לפעול כדי לייצב את המדינה, לתת מענה, לנצח את הקורונה ולהבטיח את ביטחון ישראל ועתידה".

 

יצויין כי בכל מקרה לא ניתן לאשר את תקציב המדינה בקריאה השנייה והשלישית עד לסוף אוגוסט 2020 מפאת קוצר הזמן. בקואליציה דנים בהצעת חוק שתאפשר את הדחייה באישור התקציב עד לסוף נובמבר 2020, כפי שהועלתה על ידי ח"כ צבי האוזר מדרך ארץ. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות