אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צה"ל: סוכל פיגוע בהר דב, מחבלים נורו ושבו לשטח לבנון

צה"ל: סוכל פיגוע בהר דב, מחבלים נורו ושבו לשטח לבנון

לפי דובר צה"ל, כשלושה עד חמישה מחבלים חצו לתוך הגבול הבינלאומי. כוחות צה"ל פתחו באש לעבר המחבלים, שנמלטו חזרה ללבנון: "לא ידוע על ירי נ"ט". אין נפגעים בצד הישראלי. כבישי הצפון נפתחו לתנועה, בגליל ובגולן הונחו לשוב לשגרה. רה"מ נתניהו ושר הביטחון גנץ בהתייעצות הערכת מצב בקריה בתל אביב

27.07.2020, 17:15 | יואב זיתון, ynet

דובר צה"ל עדכן אחר הצהריים (ב') פרטים על אודות האירוע הביטחוני שאירע מוקדם יותר באזור מרחב הר דב בגבול לבנון. לדבריו, צה"ל סיכל פיגוע ושיבש חדירה של 5-3 מחבלים שחצו את הגבול למרחק של כמה מטרים בודדים. לא היו נפגעים בצד הישראלי.

"התצפיתנית ממרחב מוצבי הר דב זיהו את המחבלים ומאז הם נשלטו באש ובתצפית לאורך כל הזמן. פתחנו באש לשבש תכניתם והם נמלטו חזרה לשטח ללבנון. אין נפגעים לכוחותינו". במקביל, כבישי הצפון נפתחו לתנועה אזרחית והתושבים בגליל ובגולן הונחו לשוב לשגרה.

דובר צה"ל הוסיף כי "ימים מתוחים לפנינו. להבנתנו לא היה ירי נ"ט. האירוע היה בתוך שיחים ועודו מתנהל. יש כעת ירי ארטילרי למיסוך הר דב שאנו מבצעים. ירינו לעבר המחבלים מטווח של מאות מטרים. אנו פותחים לתנועה אזרחית את כבישי הצפון. כל הצירים שסגרנו לאזרחים נפתחים אך עדיין מוגבלת לחיילים. תושבי הגליל והגולן חוזרים לשגרה. כוחות צה"ל במוכנות וערוכים להמשך ככל שיידרש. לא נאפשר פגיעה בביטחון תושבי מדינת ישראל ובריבונותה". 

 

קראו עוד בכלכליסט

כוחות צה"ל ברמת הגולן, צילום: AFP כוחות צה"ל ברמת הגולן | צילום: AFP כוחות צה"ל ברמת הגולן, צילום: AFP

מדובר באזור ללא יישובים ישראליים אך גם ללא מכשול פיזי בין לבנון וישראל, שבו חיזבאללה ביצע כמה פיגועי נקמה בשנים האחרונות. כוחות גדולים מאוד של הצבא עשו את דרכם לאזור צומת הטנק והכפר רג'ר. באזור נשמעו קולות נפץ לצד תנועה ערה מאוד של כלי טיס בגזרה, ובלבנון דווח על ירי פגזים באזור חוות שבעא.

ראש הממשלה נתניהו קטע בצהריים את ישיבת סיעת הליכוד בכנסת ויצא כאמור להתייעצויות ביטחוניות בעקבות הדיווח על חילופי אש בגבול לבנון. "אנחנו באירוע ביטחוני לא פשוט", אמר נתניהו. גם שר הביטחון גנץ מקבל עדכונים על התקרית לאחר השתתפותו בישיבת סיעת כחול לבן.

בפתח ישיבת סיעת הליכוד אמר נתניהו: "אנחנו עוקבים כל הזמן על מה שמתרחש בגבולנו הצפוני. כשאני אומר 'אנחנו', זה אני, שר הביטחון, הרמטכ"ל - כולנו יחד".  

 

פריסת כוחות צה"ל בגבול לבנון, צילום: AFP פריסת כוחות צה"ל בגבול לבנון | צילום: AFP פריסת כוחות צה"ל בגבול לבנון, צילום: AFP

 

הוא הוסיף כי "המדיניות שלנו ברורה. לבנון וחיזבאללה יישאו באחריות לכל התקפה שתצא משטח לבנון נגדנו. שלישית, צה"ל ערוך לכל תרחיש. אנחנו פועלים בכל הזירות למען ביטחון ישראל - קרוב לגבולותינו והרחק מגבולותינו". 

 

גם שר הביטחון גנץ התייחס מוקדם יותר למתיחות בצפון. "איראן וגרורותיה ממסיכות לנסות להקים טבעת חנק איראנית סביב גבולנו הצפוני", אמר גנץ בישיבת סיעת כחול לבן. "צה"ל וכוחות הביטחון ימשיכו לפעול נגד ההתבססות האיראנית.

 

חילופי אש בגבול לבנון חילופי אש בגבול לבנון חילופי אש בגבול לבנון

 

"כשר הביטחון אני מציע לאף אויב לא לנסות אותנו, מי שינסה זאת יגלה צבא נחוש ודרוך המוכן להגן על ישראל. אני שב ומדגיש - האחריות היא על מדינת סוריה ומדינת לבנון לכל פעולה שתיעשה בשטחן או משטחן".

 

ככל הנראה מדובר באירוע שיזם חיזבאללה - בהמשך להערכות לפיגוע נקמה על מות פעיל של הארגון בתקיפה שמיוחסת לישראל בסוריה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות