אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בניגוד למגמה: פייסבוק מרחיבה את משרדיה בתל אביב צילום: לביא צילומי אוויר

בלעדי לכלכליסט

בניגוד למגמה: פייסבוק מרחיבה את משרדיה בתל אביב

החברה שכרה שתי קומות נוספות במגדל עזריאלי שרונה, חודשיים לאחר שהודיעה כי תעביר חלק משמעותי מפעילות עובדיה לעבודה מהבית

28.07.2020, 07:02 | מאיר אורבך

דווקא בתקופה בה עובדים מעדיפים עבודה מהבית, וחברות בוחנות אפשרות לצמצם את הנדל"ן שלהן, מפתיע לשמוע על ענקית נוספת שמרחיבה את משרדיה בתל אביב. לאחר שמיקרוסופט הודיעה על כוונתה להגדיל משמעותית את משרדיה בעיר, ל"כלכליסט" נודע שגם פייסבוק ישראל חתמה על הסכם לשכירת שתי קומות נוספות במגדל עזריאלי שרונה.

קראו עוד בכלכליסט

קומות אלה (47–48) אוכלסו עד כה ע"י חברת מג'יק ליפ שנקלעה לקשיים ופיטרה עובדים. לפייסבוק היו 24 אלף מ"ר ב־10 קומות במגדל וכעת מוסיפה 5,000 מ"ר נוספים. שווי ההסכם החדש מוערך בכ־750 אלף שקל בחודש, וב־45 מיליון שקל לחמש שנים.

מגדל עזריאלי שרונה. כעת לפייסבוק יהיו 12 קומות מתוך 61 קומות המגדל, צילום: לביא צילומי אוויר מגדל עזריאלי שרונה. כעת לפייסבוק יהיו 12 קומות מתוך 61 קומות המגדל | צילום: לביא צילומי אוויר מגדל עזריאלי שרונה. כעת לפייסבוק יהיו 12 קומות מתוך 61 קומות המגדל, צילום: לביא צילומי אוויר

עובדי פייסבוק עובדים כיום מהבית ולחברה אין עדיין תאריך חזרה למשרדים. לפני כחודשיים אמר מארק צוקרברג כי בכוונת פייסבוק להעביר חלק משמעותי מפעילות עובדיה לעבודה מהבית. התוכנית של צוקרברג היא לטווח של 10 שנים, מתייחסת בעיקר לחטיבת ההנדסה של החברה ומתמקדת בעיקר בארה"ב.

בניגוד למגמה זו, בישראל שוכרת פייסבוק שטח נוסף. צח הדר, ממנהלי מרכז הפיתוח בישראל, אומר כי "מרכז המחקר והפיתוח של פייסבוק בישראל מהווה מנוע צמיחה משמעותי בעבור פייסבוק העולמית ולוקח חלק אינטגרלי בפיתוח מוצרים כמו פייסבוק לייט ו־Express WiFi".

הדר הוסיף עוד כי "במשרדים בתל אביב עובדים בתקופת שגרה מאות מהנדסים, מנהלי מוצר, מעצבים ואנליסטים. היות והמרכז נמצא בצמיחה מתמדת, אנחנו מרחיבים את פעילותנו לקומה נוספת שבה ישבה בעבר מג'יק ליפ. סייענו גם בקליטת כוח אדם ממג'יק ליפ וסיפקנו פתרונות תעסוקתיים לעובדים שפרנסתם נפגעה על רקע המשבר. אנחנו מברכים על המהלך ובטוחים כי החלל החדש, כמו גם כוח האדם הכישרוני, יסייעו לנו במשימתנו להמשיך ולהוביל את פייסבוק למצוינות וחדשנות".

גובהו של עזריאלי שרונה הוא 255 מטר על פני 61 קומות, עם כ־118 אלף מ"ר שטחי משרדים. בין החברות הפועלות ממנו: אמזון, איירון סורס, סיטי בנק, נילסן, פירמת עוה"ד פרל, לצר, כהן צדק, ברץ ושות', סימילר ווב, ועוד. הסכמי השכירות במגדל נחתמו לתקופות של 7–20 שנים עם אופציות להארכה. דמי השכירות עומדים על 105–150 שקל למ"ר, בהתאם לרמת הגמר.

תגובת עזריאלי לא התקבלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות