אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בניגוד למגמה בעולם, ת"א ננעלה בעליות; אנלייט זינקה ב-6% צילום: אוראל כהן

דיווח שוטף

בניגוד למגמה בעולם, ת"א ננעלה בעליות; אנלייט זינקה ב-6%

מדד ת"א 35 טיפס ב-0.1%, ת"א 125 הוסיף 0.3%, הלמ"ס בנתון מעודד על עלייה במכירות במשק; אנלייט השלימה הכנותיה לפרויקט טורבינות רוח ברמת הגולן; מניות הנדל"ן המניב בלטו, לאחר טענת ועדת הכספים בכנסת כי האוצר דוחף להפחתת מס הרכישה לדירה שנייה ומעלה - גב ים זינקה ב-5.1%, ויתניה קפצה ב-9.2%%, אלוני חץ טיפסה ב-4.9%

28.07.2020, 17:33 | שיר רייטר ונועם לנדמן

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב ועדכוני האנליסטים 

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

17:25 - בורסת ת"א ננעלה בעליות קלות, בניגוד למגמה בשוקי העולם, על רקע נתונים חיוביים מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (ראו עדכון מוקדם יותר): מדד ת"א 35 טיפס ב-0.1%, ת"א 125 הוסיף 0.3%. אנלייט אנרגיה זינקה ב-6% ובמחזור השלישי הגבוה בבורסה - עם כמעט 53 מיליון שקל (קרוב לפי 5 מהמחזור השנתי הממוצע שלה). החברה השלימה הכנותיה לפרויקט טורבינות הרוח ברמת הגולן.

מניות הנדל"ן המניב בלטו, לאחר טענת ועדת הכספים בכנסת כי האוצר דוחף להפחתת מס הרכישה לדירה שנייה ומעלה - גב ים זינקה ב-5.1%, ויתניה קפצה ב-9.2%%, אלוני חץ טיפסה ב-4.9%. עוד במסחר היום: אודיוקודס צללה ב-5.7% לאחר הצגת הדוחות הרבעוניים, אפולו פאוור ניתרה היום ב-30.7%, והשבוע כבר נוסקת ב-120%, אחרי שהודיעה בשבוע שעבר כי תתקין יריעות סולאריות על רכבי אאודי.

16:50 - אינטרקיור מטפסת ב-1.6%: מצטיידת במותגים מחו"ל לצורך הקמת חנויות לממכר קנאביס בישראל - תשלם 18 מיליון שקל במניות ובתוצרת חקלאית עבור שליטה בחברת המותגים 'כאן עולם'.

כאן עולם פועלת להקמת חנויות בארץ שימותגו בהתאם לקונספט המותגים הבינלאומיים שברשותה. יש לה בלעדיות על מותג הקנאביס האמריקאי 'קוקיס', שכולל מוצרי פרימיום וחנויות ייעודיות בקליפורניה ומדינות נוספות. כמו כן, מחזיקה במותג הקנאביס האנגלי 'מיסטר נייס'.

העסקה כוללת הקצאה של 1.78 מיליון מניות בשווי כולל של 7.8 מיליון שקל שהן 1.62% מהון המניות של אינטרקיור. בנוסף, תינתן לכאן עולם זכויות בתוצרת חקלאית שתגודל במתקני חברת הבת של אינטרקיור – קנדוק, ב-10.2 מיליון שקל.

חנות לממכר מריחואנה בסן פרנסיסקו, צילום: איי פי חנות לממכר מריחואנה בסן פרנסיסקו | צילום: איי פי חנות לממכר מריחואנה בסן פרנסיסקו, צילום: איי פי

 

15:25 - עליות במניות הנדל"ן המניב בישראל: גורמים בוועדת הכספים טוענים כי האוצר מנסה לדחוף לתוכנית הסיוע הכלכלית את הפחתת מס הרכישה לדירה שנייה ומעלה, מ-8% ל-5%. המדד הענפי המוביל היום בבורסה הוא מדד ת"א-מניב ישראל שקופץ ב-1.6%. בולטות במדד - גב ים מזנקת ב-5.8% (גם לאחר פרסום התוצאות הרבעוניות), ויתניה מתחזקת ב-5%, אלוני חץ מטפסת ב-4.1%, ריט 1 עולה ב-2.6%, מבנה ב-2.3%.

14:25 - שלוש שעות לנעילה, מחזור המסחר עומד על 731 מיליון שקל - את המחזור הגבוה בבורסה רושמת אנלייט אנרגיה - 43 מיליון שקל, פי 3.5 מהמחזור השנתי הממוצע שלה, ומעל בנק לאומי שרושם מחזור של 38 מיליון שקל.

13:50 - עליות קלות בת"א לעומת הירידות בשוקי העולם: ייתכן והנתון המעודד שפרסמה הלמ"ס מחזיק את המדדים המובילים בבורסה על הצד הירוק - הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה הודיעה כי נרשמו עליות במדדי הפידיון - מצביעים על מגמה חיובית של מצב המכירות במשק בשלושה החודשים האחרונים, ביחס לשלושה שקדמו להם, בענפי כלכלה שונים. למעשה, מדובר בעלייה מסוף חודש אפריל, אז הוכרזו הקלות במגבלות על המשק, עם תום הגל הראשון של הקורונה.

הפיריון (התפוקה) של ענפי הכלכלה בארץ רשמו עלייה מסוף חודש אפריל, אז הוכרזו הקלות במגבלות על המשק, עם תום הגל הראשון של הקורונה.

13:30 - אפולו פאוור ממשיכה בזינוק מעלה - מנתרת היום סביב 25% לאחר שאמש קפצה ב-45%. סה"כ נוסקת השבוע ביותר מ-100%, והחודש נוסקת במעל ל-340%. ברקע, הודיעה בשלישי שעבר כי תתקין יריעות סולאריות על רכבי אאודי: החברה מיקנעם חתמה על מזכר הבנות עם יצרנית הרכב הגרמנית, שעשוי להוביל לייצור סדרתי של רכבים עם יריעות סולאריות בכלל רכבי קונצרן אאודי - כולל פולקסווגן, סקודה וסיאט.

יריעה סולארית של אפולו פאוור, צילום: אפולו פאוור יריעה סולארית של אפולו פאוור | צילום: אפולו פאוור יריעה סולארית של אפולו פאוור, צילום: אפולו פאוור

13:05 - המדדים המובילים בבורסה נחלשים, לאחר שהחוזים בניו יורק עברו לירידות, כמו גם בורסות אירופה: מדד ת"א 35 מחק את כל העליות, ת"א 125 מטפס ב-0.3%.

12:20 - שותפות נאוויטס פטרוליוםמדווחת על עסקה משמעותית לקידום פרויקט שננדואה שבמפרץ מקסיקו: קרן ההשקעות בלקסטון, המנהלת נכסים בהיקף של 550 מיליארד דולר, מגדילה את אחזקתה בפרויקט ל-46.9%, על ידי רכישת האחזקות מחברת LLOG. נאוויטס נשארת עם 53.1% מהזכויות בפרויקט. המניה מאבדת 1.5%.

מיקום הפרויקט במפרץ מקסיקו מיקום הפרויקט במפרץ מקסיקו מיקום הפרויקט במפרץ מקסיקו

בתחילת יולי דיווחנו כי שותפות חיפושי הנפט צפויה לשלם 180 מיליון דולר פחות מהתחזיות תמורת שירותי קידוח אתר הנפט הימי שננדואה. בפרויקט שיימשך כ-17 חודשים, תחויב בתשלום של 250 מיליון דולר, במקום 430 מיליון דולר. בנובמבר 2019 הפכה נאוויטס למחזיקה הגדולה ביותר (51.3%) באתר הקידוח ששוויו נאמד כמעט במיליארד דולר.

11:00 - אודיוקודס פרסמה את תוצאותיה לרבעון השני של 2020, עם הכנסות שהסתכמו ב-53.5 מיליון דולר, לעומת 49.5 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד - גידול של 8.1%.  הרווח הנקי עמד על 6.6 מיליון דולר, לעומת 4.8 מיליון דולר ברבעון המקביל.

10:40 - סאפיינס רוכשת חברת תוכנה אמריקאית מענף השירות הרפואי: החברה הישראלית תשלם 19.5 מיליון דולר במזומן תמורת דלפי טכנולוגיה, המתמחה בשירותים לחברות ביטוח בתחום תביעות הרשלנות הרפואית.

 

10:35 - אנלייט אנרגיהקופצת ב-4%, לאחר שדיווחה כי השלימה הכנותיה לקראת פרויקט "רוח בראשית" ברמת הגולן - הפרויקט יכלול 39 טורבינות רוח בהספק מצטבר של כ-189 מגה-ואט, יחסוך פליטות בהיקף שנתי של 250 אלף טון 2 CO וייצר חשמל נקי לכ-60 אלף משקי בית בצפון הארץ.

גלעד יעבץ מנכ"ל אנלייט אנרגיה, צילום: יונתן בלום גלעד יעבץ מנכ"ל אנלייט אנרגיה | צילום: יונתן בלום גלעד יעבץ מנכ"ל אנלייט אנרגיה, צילום: יונתן בלום

גלעד יעבץ, מנכ"ל אנלייט מסר: "פרויקט הדגל רוח בראשית יוצא לדרך לאחר שנים של תכנון ועבודה מאומצת יחד עם 8 מיישובי רמת הגולן ושותפים רבים לדרך. רוח בראשית יתרום משמעותית לעמידה ביעדי ממשלת ישראל לקידום אנרגיות מתחדשות. השלמת האישורים להקמת הפרויקט מהווה סמן חיובי ליכולת המשק הישראלי ליזום ולפתח אנרגיה מתחדשת בהיקף משמעותי, בדרך למשק אנרגיה מודרני יותר, המבוסס על תמהיל מאוזן של אנרגיות נקיות המיוצרות לאורך כל שעות היממה, ובתעריפים זולים מאי פעם עבור צרכני החשמל. בימים אלו, בהם אתגרי הצמיחה והיציבות של המשק הם קריטיים, אנו שמחים כי המיזם ישמש כקטר משמעותי ליצירת כלכלה ירוקה בצפון הארץ, פתיחה של מאות מקומות עבודה וסיוע בחילוץ המשק מהמשבר בו הוא נתון".

10:25 - חברת הקנאביס הרפואי קאנומדשל האחים כפיר ומנור גינדי קופצת ביותר מ-5% לאחר שדיווחה היום (ג') על חתימת הסכם עם חברה בבעלות מלאה של קנאשור: תמכור לה קנאביס רפואי, תמורת כ-9 מיליון שקל. ההסכם עם קנאשור הינו לתקופה של 3 שנים החל מיום ה-15 בנובמבר 2020.

קנאביס רפואי, צילום: שאטרסטוק קנאביס רפואי | צילום: שאטרסטוק קנאביס רפואי, צילום: שאטרסטוק

10:00 - המסחר בבורסה נפתח בעליות - מדד ת"א 35 מטפס ב-0.6%, ת"א 125 מוסיף 0.7%. לייבפרסון קופצת ב-4%, אופקו ב-4.3%, גילת מזנקת ב-4.6% וגב ים מתחזקת ב-5.1% לאחר דוחות. עוד לאחר תוצאות רבעוניות - אודיוקודס מטפסת ב-4.2%. הלמן אלדובי מזנקת ב-8.3% לאחר הצעה נוספת לרכישתה.

9:20 - גב ים פירסמה דוחות שהראו עלייה בהכנסות אך ירידה ברווח הנקי. חברת הייזום וההקמה של נדל"ן לתעשייה ולמשרדים סיכמה את הרבעון השני של 2020 עם NOI (הכנסות מתואמות מדמי שכירות) של 130 מיליון שקל, עלייה של 7.4% ביחס לרבעון השני של 2019. ה-FFO המיוחס לבעלי המניות עלה ב-9.3% ועמד על 59 מיליון שקל.

הרווח הנקי של גב ים ירד ב-43% ל-64 מיליון שקל, ירידה שנבעה לפי החברה בעיקר מ"ירידה בהכנסות מעליית שווי הוגן של נדל"ן להשקעה ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, שקוזזה בחלקה מקיטון בהוצאות מימון נטו".

 

8:30 - הבורסה בתל אביב תפתח את יום המסחר השלישי של השבוע המקוצר, כשברקע העליות הבוקר בשווקי אסיה והמגמה החיובית שנרשמה אמש בנעילה בניו יורק בהובלת מניות הטכנולוגיה. מדד נאסד"ק התחזק ב-1.7%, דאו ג'ונס הוסיף לערכו 0.4% ו-S&P 500 עלה ב-0.7%.

מחר יתקיים בבורסה המקומית יום המסחר האחרון של השבוע, וביום חמישי לא יתקיים מסחר בשל תשעה באב.

המסחר בתל אביב ננעל אתמול בעליות קלות, בדומה למגמה ששלטה בבורסה לאורך רוב היום. בשעות האחרונות של המסחר עברה הבורסה לירידות בצל אירוע ביטחוני בדרום לבנון וחילופי אש בין צה"ל לבין חיזבאללה, אך לאחר תום התקרית חזרו המדדים המובילים לעליות. ת"א 35 ות"א 125 טיפסו ב-0.2%, מדד הבנקים איבד 0.6%.

דלק קידוחים נפלה ב-6.8% לאחר ההודעה על גיוס חוב של 2.25 מיליארד דולר, החברה האם קבוצת דלק איבדה 5.5%.

עוד בלטו - בנק לאומי איבד 1% מערכו והשלים שמונה ימים רצופים של ירידות. מיקרומדיק המריאה ב-47.3% אחרי שדיווחה על שיתוף פעולה עם יצרנית המשקאות טמפו, אפולו פאוור נסקה ב-45.1% במחזור גבוה. 

בורסת תל אביב, צילום: בלומברג בורסת תל אביב | צילום: בלומברג בורסת תל אביב, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות