אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלמן-אלדובי: קיבלנו הצעה נוספת לרכישתנו צילום: אוראל כהן

הלמן-אלדובי: קיבלנו הצעה נוספת לרכישתנו

בית ההשקעות יקים ועדה בלתי תלויה שתבחן את ההצעה החדשה, הפעם מגוף פיננסי זר המציע לרכוש 51%-100% לפי שווי חברה של 304-230 מיליון שקל - כמו גם את ההצעה שהגישה אלטשולר שחם בשבוע שעבר

28.07.2020, 08:47 | עירית אבישר

בבית ההשקעות הלמן-אלדובי מנסים להרגיע את הסערה שהתעוררה אחרי הצעת הרכש שקיבלו מאלטשולר שחם. בית ההשקעות הודיע כי קיבל הצעה נוספת לרכישתו, הפעם מגוף פיננסי זר, המציע לרכוש 51%-100% לפי שווי חברה של 304-230 מיליון שקל. נזכיר כי אלטשולר שחם גמל הגישה בשבוע שעבר הצעה רשמית ופומבית לרכישת בית ההשקעות לפי שווי של 230 מיליון שקל - יותר מכפול משוויו בבורסה.

קראו עוד בכלכליסט

יו"ר הלמן-אלדובי אורי אלדובי, צילום: אוראל כהן יו"ר הלמן-אלדובי אורי אלדובי | צילום: אוראל כהן יו"ר הלמן-אלדובי אורי אלדובי, צילום: אוראל כהן

לקראת סוף שנת 2019 פורסם כי גם הפניקס הציעה להלמן-אלדובי לרכוש את פעילות הגמל שלה, וגם אז פורסם זמן קצר לאחר מכן כי במקביל התקבלה הצעה מקרן השקעות בריטית - Pollen street capital - לרכישת בית ההשקעות. בסופו של דבר, אף אחת מההצעות לא הבשילה.

במקביל לכך, כפי שפורסם בכלכליסט בהלמן-אלדובי החליטו להקים ועדה בלתי תלויה, שחבריה הם הדח"צים והדירקטורים הבלתי תלויים של בית ההשקעות שתבחן את ההצעה מהגוף הזר ומאלטשולר שחם, ותמליץ האם להתקדם במו"מ, ועם מי מהגופים.

הצעתה של אלטשולר שחם, שהוגשה ללא תיאום עם הלמן-אלדובי במהלך שמזכיר השתלטות עוינת, עוררה סערה בקרב חלק מבעלי המניות. אתמול פורסם בכלכליסט כי המשקיעים ערן מיטל וחנן אסייג המחזיקים ביותר מ-5% מהמניות דורשים לקדם את העסקה, לאור הפרמייה הגבוהה שהיא מבטאת, ואף מאיימים בנקיטת הליכים משפטיים אם הדבר לא יובא להצבעה באסיפת בעלי המניות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות