אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהאוצר לקובי מימון: סגן הממונה על התקציבים בדרך לישראמקו צילום: יואב דודקביץ

פרסום ראשון

מהאוצר לקובי מימון: סגן הממונה על התקציבים בדרך לישראמקו

אריאל יוצר, סגן הממונה על התקציבים באוצר לתחומי נדל"ן, הודיע כי יפרוש מתפקידו. יוצר הוא אחד המועמדים הבולטים לתפקיד מנכ"ל ישראמקו

28.07.2020, 11:24 | ליאור גוטמן ועמרי מילמן

סגן הממונה על התקציבים באוצר לתחומי נדל"ן, אריאל יוצר, הודיע היום (ג') לממונה על התקציבים, שאול מרידור כי יפרוש מתפקידו. לכלכליסט נודע כי יוצר הוא אחד המועמדים הבולטים לתפקיד מנכ"ל שותפות הגז ישראמקו שאחד משותפיה הוא קובי מימון. ישראמקו מחזיקה ב-28.75% במאגר תמר והיא הבכירה שם.

קראו עוד בכלכליסט

יוצר מונה לתפקיד ב-2017 וכן לתפקיד יו"ר הותמ"ל (ועדה למתחמים מועדפים לדיור). רק שלשום הודיע החשב הכללי רוני חזקיהו כי יפרוש מתפקידו גם כן. מתוקף תפקידו הוא היה אחראי על הסכמי הגג, תוכנית מחיר למשתכן, רשות מקרקעי ישראל, משרדי הפנים, השיכון, הגנת הסביבה ועוד. יוצר מונה בתקופתו של כחלון כשר אוצר, אז משרד האוצר שלט בתחום הנדל"ן, בממשלה הנוכחית עיקר הסמכות עבר לשר השיכון ליצמן ולשר הפנים דרעי. יוצר עבד באגף התקציבים ב-12 שנים האחרונות, מאז 2008 בתפקידים שונים בתחום הנדל"ן והשלטון המקומי.

אריאל יוצר, צילום: דוברות משרד האוצר אריאל יוצר | צילום: דוברות משרד האוצר אריאל יוצר, צילום: דוברות משרד האוצר

שאול מרידור, הממונה על התקציבים, אמר כי הוא מודה לאריאל "על שנות עשייה רבות במגזר הציבורי, בהן פעל לקידום רפורמות ומהלכים רחבי היקף, למען הכלכלה והחברה במדינת ישראל. אריאל פעל תמיד במקצועיות, במסירות ומתוך תחושת שליחות. אני מאחל לו הצלחה רבה בהמשך הדרך".

אריאל יוצר אמר היום: "אני מסיים את תפקידי במשרד האוצר בתום תקופת עשייה ממושכת, בה ניתנה לי הזכות להיות שותף ולהוביל יוזמות, ששינו ושיפרו את פני החברה והכלכלה. לאחר שנים רבות בהן הייתי בצומת מרכזי ומעורב בקבלת החלטות משמעותיות, אני חש כי בשלה העת לעבור לאתגר הבא".

ישראמקו - השותפה הבכירה במאגר תמר

ישראמקו סירבה להגיב לידיעה, ויוצר אמר לכלכליסט שהוא עוזב את השירות הציבורי ולכן והודעה מסודרת על תפקידו החדש תצא בהמשך.

ישראמקו היא כאמור השותפה הבכירה במאגר תמר והיא מחזיקה של 28.75%. מאגר תמר הוא ספק הגז העיקרי של מדינת ישראל ובין מרץ 2013 לדצמבר 2019 הוא גם היה היחיד שסיפק גז טבעי לחברת החשמל ולתחנות הכוח הפרטיות.

בדומה לשאר סקטור האנרגיה גם ישראמקו סובלת השנה מצניחה בהכנסות, וברבעון הראשון של השנה השותפות דיווחה ש"בשנים 2020 ו־2021 מכירות הגז הטבעי ממאגר תמר צפויות להיות נמוכות מהכמויות שנכללו בדו"ח תזרים המזומנים החזוי לסוף 2019, עם קיטון של כ־8% 18% בהכנסות ברוטו של השותפות בשנים האמורות לעומת דו"ח התזרים". י

ישראמקו סיימה את הרבעון הראשון של 2020 ברווח נקי של כ64 מיליון דולר, ירידה של 21 אחוז ביחס לרבעון הראשון של 2019. בצד היותר חיובי של השותפות ייצוא הגז למצרים החל החודש, ולחברה פוטנציאל נוסף של הפקת נפט שנבחן בימים אלו במאגר "שמשון".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות