אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרמין מודה: שירותי החברה נפגעו בגלל תקיפות סייבר צילום: שאטרסטוק

גרמין מודה: שירותי החברה נפגעו בגלל תקיפות סייבר

חברת המחשוב הלביש הודתה שתשתיותיה הותקפו על ידי האקרים שהצליחו להצפין חלק מהמערכות שלה. בגרמין לא ציינו מי עומד מאחורי המתקפה והסתפקו באמירה שאין שום סימן לכך שמידע הלקוחות נפגע

28.07.2020, 16:37 | רפאל קאהאן
חברת המחשוב הלביש גרמין הודתה אמש (ב') שתשתיותיה הותקפו על ידי האקרים שהצליחו להצפין חלק מהמערכות שלה. ההודעה של החברה מגיעה לאחר שהיא נמנעה בעקביות מאז תחילת האירוע, שהחל ביום רביעי שעבר בלילה, לחשוף את הגורם להפסקת השירות שלה לעשרות מיליוני לקוחותיה בעולם. בגרמין לא ציינו מי עומד מאחורי המתקפה והסתפקו באמירה לקונית שאין שום סימן לכך שמידע הלקוחות נפגע. מחיר מניית החברה עלה אתמול לכ-100 דולר לאחר ירידה בחמישי שעבר מ-102 דולר ל-94 דולר.

קראו עוד בכלכליסט

המתקפה שכוונה נגדה הביאה להשבתה נרחבת של כמה מהשירותים העיקריים שלה. בין היתר הושבתו מערכות ניטור שמשמשות את בעלי שעוני הכושר החכמים שלה, מערכות ניווט מבוססות GPS ואף מערכות flyGarmin שמיועדות לטייסים מסחריים.

שעון חכם של Garmin, צילום: שאטרסטוק שעון חכם של Garmin | צילום: שאטרסטוק שעון חכם של Garmin, צילום: שאטרסטוק

למרות הניסיון הברור של גרמין להקטין את עוצמת הפגיעה בה, כנראה שמדובר ביותר ממכה קלה בכנף. על פי הערכות גורמי סייבר והדלפות של עובדי החברה, הפגיעה במערכות שלה כנראה מבוססת על נוזקת כופר בשם WastedLocker שמקורה באחת מקבוצות ההאקרים הפליליים המסוכנות ביותר שיש - Evil Corp. קבוצה זו גרמה עד כה לנזקים בהיקפים של מאות מיליוני דולרים, עד כדי כך שמשרד האוצר האמריקאי הטיל סנקציות כספיות גבוהות מאוד על כל מי שקשור לפעילות שלה, אפילו מרחוק.

לא ברור כיצד החברה נפגעה מנוזקת כופר, אך דיווחים שונים ממקמים את נקודת הכניסה באחד ממפעלי הייצור שלה בטייוואן. משם הנוזקה התפשטה ברחבי הרשת הארגונית וגרמה להשבתה נרחבת של מערכות קריטיות, וביניהן גם מערכות שירות לקוחות ומוקד התמיכה. מערכות אלה מדאיגות מפני ששם נמצא מידע רב על הלקוחות, מידע שההאקרים יכולים להפיץ בקלות בהמשך ואף לעשות בו שימוש. גרמין צפויה לדווח על תוצאות הרבעון שלה מחר (ד'), אך עדיין לא ברור כיצד האירוע עשוי להשפיע עליה ועל מחיר המניה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות