אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החתן של איתן ורטהיימר יבנה 141 דירות בשכונת עג'מי צילום: אוראל כהן

החתן של איתן ורטהיימר יבנה 141 דירות בשכונת עג'מי

פרויקט חדש ביפו לעודד מרגלית, על שטח של 7 דונם בתחום הרחובות שטרנהרץ, בית פלט, דונולו הרופא והאתרוג. התוכנית כוללת שמונה בנייני מגורים בני שש קומות, כאשר אחד מהבניינים יהיה שייך לעיריית תל אביב ויכלול 11 דירות בנות השגה

29.07.2020, 08:19 | שלומית צור

פרויקט חדש ביפו לאיש העסקים עודד מרגלית, חתנו של איתן ורטהיימר. הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב הפקידה להתנגדויות תוכנית לפרויקט מגורים בשכונת עג'מי על 7 דונם, בתחום הרחובות שטרנהרץ, בית פלט, דונולו הרופא והאתרוג. התוכנית כוללת שמונה בנייני מגורים בני שש קומות, הכוללים 141 דירות ומסחר בקומת הקרקע.

אחד הבניינים יהיה בבעלות עיריית תל אביב ויכלול 11 דירות בהישג יד. הפרויקט יכלול חניה לכל דירה, למעט הדירות בהישג יד. את התוכנית ערך האדריכל אילן פיבקו.

קראו עוד בכלכליסט

את הקרקע רכשה קרן ריאליטי ב־2013 במכרז של רשות מקרקעי ישראל תמורת 37 מיליון שקל, ומאז קידמה בה תוכנית המוסיפה לה זכויות בנייה ומשביחה את ערכה. ב־2016 רכשה קבוצת פוגלר, שבשליטת עודד מרגלית, במשותף עם חברת אריאל גרופ, את הקרקע תמורת 70 מיליון שקל, והמשיכה בקידום התוכנית.

איתן ורטהיימר, צילום: אוראל כהן איתן ורטהיימר | צילום: אוראל כהן איתן ורטהיימר, צילום: אוראל כהן

התוכנית הופקדה בעיכוב ניכר, לאחר שכבר קודמה ואף קיבלה את תמיכת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה של העירייה. שכנים הגישו ערר לוועדת הערר המחוזית, וזו קבעה בספטמבר 2019 שהעירייה אינה מוסמכת לאשר את התוכנית כי אין לה מסמך מדיניות לאזור.

בעקבות זאת הגישו היזמים את התוכנית לוועדה המחוזית. "התוכנית היא דוגמה לאופן שבו ניתן להקצות דיור בר־השגה לניהול עירוני, כך שהוא משתלב בפרויקט פרטי ובמרחב ציבורי בעל איכויות", מסרה מתכננת מחוז ת”א במינהל התכנון, חוה ארליך־רוגינסקי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות