אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על רקע הקורונה: יריד הטכנולוגיה CES לא יתקיים במתכונתו הרגילה ב-2021 צילום: רויטרס

על רקע הקורונה: יריד הטכנולוגיה CES לא יתקיים במתכונתו הרגילה ב-2021

איגוד צרכנות הטכנולוגיה הודיע כי יריד הטכנולוגיה לא יתקיים במשכנו הקבוע בלאס וגאס אלא באופן דיגיטלי. היריד יחזור לעיר רק ב-2022. ביטול היריד ואירועים רבים נוספים עשוי להביא להשלכות כבדות על העיר לאס וגאס שהפכה למרכז ועידות גדול של תעשיות רבות

28.07.2020, 19:02 | שירות כלכליסט
על רקע מגפת הקורונה, יריד הטכנולוגיה הגדול בארה"ב, CES, לא יתקיים במתכונתו הרגילה ב-2021, ולא במשכנו הקבוע בלאס וגאס, אלא באופן דיגיטלי, כך הודיע היום איגוד צרכנות הטכנולוגיה (Consumer Technology Association). "לאור החשש הבריאותי מהתפשטות הקוביד 19, אי אפשר לעשות עסקים פנים מול פנים בצורה בטיחותית בלאס וגאס בתחילת ינואר 2021", כך הודיע ה-CTA. הארגון עדיין מתכנן לערוך הרצאות, ועידות, הצגות מוצרים, פגישות ואירועי נטוורקינג באופן דיגיטלי. על פי הארגון, היריד יחזור ללאס וגאס ב-2022. ההודעה מגיעה לאחר שה-CTA הודיע ביוני שהוא עדיין מתכנן לערוך את CES כרגיל בינואר 2021.

מתוך תערוכת CES שנערכה בשנה שעברה, צילום: CES מתוך תערוכת CES שנערכה בשנה שעברה | צילום: CES מתוך תערוכת CES שנערכה בשנה שעברה, צילום: CES

CES הוא בין ירידי הטכנולוגיה הגדולים בעולם, בו חברות מכל רחבי העולם נאספות כדי להציג מוצרים וטכנולוגיות חדשות. היריד החל את דרכו ב-1967 בעיר ניו יורק, עם כ-17,500 מבקרים ו-250 מציגים. ב-2020 CES כבר משך 171,268 מבקרים ו-4,419 חברות שהציגו בו, על פי ה-CTA. חברות כמו סמסונג, סוני ו-LG הן בד"כ בין החברות הגדולות ביותר המשתתפות ביריד, עורכות מיצגים נוצצים ומקימות חללי תצוגה גדולים ומעוצבים.

עם יותר מ-170,000 מבקרים, ביטול ה-CES עשוי להביא להשלכות כבדות על העיר לאס וגאס. חוץ מה-CES, העיר הפכה למרכז ועידות גדול של תעשיות רבות, ועלו לאחרונה חששות מההשפעות שביטול אירועים יגרום לכלכלתה. ב-2019 ביקרו בלאס וגאס 6.6 מיליון איש כדי להשתתף בוועידות, כך על פי רשות הועידות והמבקרים של העיר. ב-2018 הכניסה לאס וגאס 57.6 מיליארד דולר מתיירות.

הביטול מגיע לאחר שחברות טכנולוגיה ואירועים גדולות אולצו להפוך את אירועיהן לדיגיטליים עקב מגפת הקורונה. אפל למשל ערכה השנה את ועידת המפתחים העולמית שלה באופן מקוון לראשונה בשלושים שנות קיומה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות