אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתמן: לארי מייזל יתחרה על רכישת אל על צילומים: Centers Health Care ,wikipedia

בלעדי לכלכליסט

מסתמן: לארי מייזל יתחרה על רכישת אל על

איש הנדל"ן האמריקאי שבחן בעבר את רכישת ערוץ 10, מאגר כריש ואפריקה ישראל, יתמודד מול משפחת רוזנברג שנמצאת במו"מ מתקדם. הבוקר, בעקבות הפרסום הודיעה החברה של מייזל, קלרידג', כי לא תתקדם בשלב זה לעסקה

29.07.2020, 06:54 | גולן חזני

איש העסקים היהודי לארי מייזל מארה"ב מנהל מגעים שקטים לקראת הגשת הצעת רכישה לדירקטוריון אל על, כך נודע ל"כלכליסט". מייזל כבר מבצע בדיקות ראשונות מול הנהלת החברה. עוד נודע כי מייזל שכר את שירותיהם של יובל גנני מפירמת רואי החשבון ארנסט אנד יאנג, עורך הדין גיל אורן ממשרד יגאל ארנון ואת בנק ההשקעות לאומי פרטנרס ללוות אותו בדרך לעסקה. מייזל יתמודד מול אלי רוזנברג, איש עסקים חרדי מניו יורק המנהל משא ומתן מול חברת התעופה, כפי שנחשף ב"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

מייזל מנהל את המגעים דרך באמצעות חברת קולרידג' קפיטל האמריקאית שבשליטתו, העוסקת בעיקר בנדל"ן מניב ולה נכסים רבים בעולם. בעבר ניהל מייזל מגעים לרכישת מניות בערוץ 10, מאגרי כריש ותנין, והשליטה באפריקה ישראל - עסקה ממנה פרש לפני שנה.

מימין קני רוזנברג ולארי מייזל, צילומים: Centers Health Care ,wikipedia מימין קני רוזנברג ולארי מייזל | צילומים: Centers Health Care ,wikipedia מימין קני רוזנברג ולארי מייזל, צילומים: Centers Health Care ,wikipedia

העובדה שניהל מגעים בעבר לרכישת חברות ישראליות שלא הבשילו לכדי עסקאות עלולה להפריע למייזל במגעים. מצד שני בהתמודדות באפריקה ישראל הפגינו נציגיו רצינות, וייתכן שהוא בשל לעסקה ראשונה בארץ. ככל הידוע השווי שעליו הוא מדבר דומה לזה שמציע רוזנברג. עם זאת, רוזנברג הגיש כבר הצעה מחייבת והפקיד 15 מיליון דולר בנאמנות.

רוזנברג הוא בנו של נפתלי (קני) רוזנברג, העוסק בתחום הנדל"ן המניב ומחזיק במלונות ובתי אבות ברחבי ארה"ב. ההשקעה המתוכננת של הרוזנברגים באל על היא למעשה של האב, אך מכיוון שהבן מחזיק באזרחות ישראלית וזהו תנאי לקבלת השליטה בחברה, אם העסקה תצא לפועל היא תיעשה תחת שמו של הבן. למרות שהרוזנברגים נכנסו למרוץ ראשונים גם הדרך לעסקה מולם עוד ארוכה. המגעים בין הצדדים מתנהלים בשלב זה מול רשות החברות בראשות ינקי קוינט. ככל הידוע אין כרגע כל הסכמות מסחריות בין רוזנברג לבעלת השליטה באל על - חברת כנפיים.

גורמים בסביבת האוצר מדגישים כי ההתנהלות היא מול כנפיים בנוגע לעמידת החברה בדרישות האוצר השונות שהוצבו כתנאי לסיוע, בראשן הגעה להסכמות עם כל הוועדים. דירקטוריון אל על בחר במתווה חילוץ שמבוסס על הלוואה של ‭  250‬ מיליון דולר בערבות מדינה בשיעור ‭,75%‬ במקביל לגיוס הון בהנפקת מניות בהיקף 150 מיליון דולר. אל על סיימה את 2019 בהפסד של ‭ 60‬ מיליון דולר. את הרבעון הראשון סיימה בהפסד של 140 מיליון דולר ועם הערת עסק חי. יותר מ־%‭95‬ מעובדי החברה נמצאים בחל"ת.

הבוקר בעקבות הפרסום כלכליסט, הודיע יונתן רייס, מנכ"ל קלרידג' לאל על כי החברה לא תתקדם לעיסקה בשלב זה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות