אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
250 אלף דולר לכרטיס: וירג'ין גלקטיק חושפת את החללית העתידית

250 אלף דולר לכרטיס: וירג'ין גלקטיק חושפת את החללית העתידית

חברת תיירות החלל של המיליארדר ריצ'רד ברנסון חשפה בסיור וירטואלי את פנים החללית; כוללת מושבים בהתאמה אישית ו"מראת חלל"; 600 אנשים כבר נרשמו לטיסת הבכורה, שהמועד שלה טרם נקבע

29.07.2020, 09:53 | שירות כלכליסט
וירג'ין גלקטיק, חברת תיירות החלל של המיליארדר ריצ'רד ברנסון, חשפה כיצד ייראה פנים החללית שלה. בסיור וירטואלי שפרסמה הציגה את החללית, כולל מושבים בהתאמה אישית בצבעי כחול-ירוק ו"מראת חלל". החללית כוללת גם 12 חלונות מעוגלים, וכן חמישה חלונות נוספים בחלקה הקדמי.

קראו עוד בכלכליסט

עלות הטיסה לחלל עומדת על 250 אלף דולר לכרטיס, והנוסעים ישוגרו לגובה של 97 ק"מ מעל כדור הארץ. "יש לנו מושבים מדהימים שיותאמו באופן אישי לכל נוסע, ושיזוזו במהלך הטיסה כדי למקסם את הנוחות", מסר ג'ורג' וויטסיידס, אחראי החלל בחברה. לדבריו, הנוסעים יוכלו לשחרר את חגורת הבטיחות בשיא הגובה ולרחף בתוך החללית בתנאי חוסר כבידה.

פנים החללית העתידית, צילום: איי פי פנים החללית העתידית | צילום: איי פי פנים החללית העתידית, צילום: איי פי

 , צילום: אי אף פי צילום: אי אף פי  , צילום: אי אף פי

600 לקוחות כבר נרשמו לטיסה ו-400 נוספים הביעו עניין, כך לפי וויטסיידס שהתראיין לסוכנות הידיעות רויטרס. עם זאת, עוד לא נקבע תאריך רשמי לטיסת החלל המסחרית הראשונה של החברה, עליה מתוכנן להיות גם המייסד הבריטי, ברנסון.

חשיפת פנים החללית התבצעה בטכנולוגיית מציאות מדומה, והחברה אף סיפקה לעיתונאים שהוזמנו לאירוע וללקוחות משקפיים מתאימים כדי שיוכלו לצפות בסרטון. החללית כוללת גם מראה מעוגלת גדולה "שתאפשר ללקוחות לראות את עצמם בחלל בצורה שלא נעשתה לפני כן", הדגיש וויטסיידס.

החללית מתוכננת להמריא משדה התעופה של החברה בניו מקסיקו, והיא תשתחרר מהמטוס הנלווה באמצע הדרך ותמשיך בדרכה לקצה החלל, במסע שאמור להימשך 90 דקות.

לפי וויטסיידס, החברה צפויה להשלים בקרוב את טיסות המבחן על מנת לקבל רישיון להפעלת טיסות מסחריות ממנהל התעופה האמריקאי (FAA). היא צריכה להשלים "מספר קטן של טיסות" עם ארבעה נוסעי מבחן עליהן.

תגיות