אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דמי האבטלה יוארכו עד לסוף יוני 2021 - לפי שיעור האבטלה במשק צילום: באדיבות שירות התעסוקה

דמי האבטלה יוארכו עד לסוף יוני 2021 - לפי שיעור האבטלה במשק

לפי הודעה שפרסם הביטוח הלאומי, דמי האבטלה ישולמו לפי מידת האבטלה במשק לפי הלמ"ס. כל עוד שיעור האבטלה יעמוד על למעלה מ-10% התשלום ישאר כפי שהוא כעת. במידה ויירד מתחת ל-7.5% - יופסק תוך 30 יום

29.07.2020, 10:32 | שירות כלכליכסט

הביטוח הלאומי פרסם היום (ד') הודעה לפיה מי שתמה לו תקופת תשלום דמי האבטלה, יוארך לו התשלום באופן אוטומטי עד ל-30.6.2021. לפי הפרסום, תשלום דמי האבטלה ישתנה לפי שיעור האבטלה במשק, לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

קראו עוד בכלכליסט

עוד מסר הביטוח הלאומי כי גם אם תסתיים שנת האבטלה, לא יהיה צורך בהגשת תביעה חדשה והוא יאריך את הזכאות אוטומטית. לפי ההודעה, כך תחושב הזכאות לדמי אבטלה:

שירות התעסוקה, צילום: באדיבות שירות התעסוקה שירות התעסוקה | צילום: באדיבות שירות התעסוקה שירות התעסוקה, צילום: באדיבות שירות התעסוקה

בשלב הראשון, תשלום דמי האבטלה ישאר כפי שהוא כעת - זאת במידה ושיעור האבטלה במשק יהיה גבוה מ-10%. בשלב השני, במידה ותהיה ירידה בשיעור האבטלה במשק והוא ינוע בין 7.5% ל-10%, כל מי שנגמרו לו ימי האבטלה יקבל תשלום מופחת. 30 יום לאחר פרסום שיעור האבטלה, ישולמו דמי אבטלה בשיעור של 90% מהסכום שקיבלו בשלב הראשון.

בשלב השלישי, במידה ושיעור האבטלה במשק יירד מתחת ל-7.5%, תשלום דמי האבטלה יופסק 30 יום אחרי פרסום שיעור האבטלה. המשמעות היא שמי שנגמרו לו ימי האבטלה, יפסיק להיות זכאי לדמי אבטלה ב-30.6.2021 או 30 יום לאחר ששיעור האבטלה יירד מתחת ל-7.5%. 

כאמור, הביטוח הלאומי הדגיש כי בתקופה הנוכחית לא יחושבו מחדש דמי האבטלה. כך, במידה ותמצא למקבל דמי האבטלה עבודה חדשה בשכר נמוך יותר, או שיוציאו אתכם שוב לחל"ת או תפוטרו, הוא יוכל לקבל את דמי האבטלה כפי שקיבל כיום, ולא יחושבו מחדש לפני השכר הנמוך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות