אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקנזי סקוט, גרושתו של מייסד אמזון, תרמה 1.7 מיליארד דולר לארגוני צדקה צילום: EPA

מקנזי סקוט, גרושתו של מייסד אמזון, תרמה 1.7 מיליארד דולר לארגוני צדקה

סקוט נחשבת לאשה השנייה העשירה בעולם עם הון אישי של מעל 62 מיליארד דולר. היא תרמה מעל 586 מיליון דולר לארגונים התומכים בשוויון חברתי ומאות מיליונים נוספים לארגונים המקדמים ניידות כלכלית ושוויון מגדרי

29.07.2020, 10:18 | שירות כלכליסט
מקנזי סקוט, גרושתו של מייסד אמזון ג'ף בזוס, הודיעה כי תרמה 1.7 מיליארד דולר לארגוני צדקה, ביניהם ארגונים סביבתיים וארגוני בריאות. סקוט חשפה את התרומות בפוסט שפרסמה במדיה החברתית, ובאותה הזדמנות חשפה כי שינתה את שם משפחתה מבזוס לסקוט.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות גירושיה בשנה שעברה, במסגרתם קיבלה אחזקה של 4% באמזון, החברה שבזוס הקים כשנה לאחר הנישואים שלהם, נחשבת סקוט לאישה השנייה העשירה בעולם עם הון אישי של מעל 62 מיליארד דולר, כך לפי מגזין פורבס.

מקנזי סקוט, לשעבר בזוס , צילום: EPA מקנזי סקוט, לשעבר בזוס | צילום: EPA מקנזי סקוט, לשעבר בזוס , צילום: EPA

זמן קצר לאחר הגירושים הצטרפה סקוט ליוזמת הנתינה של וורן באפט וביל גייטס, והתחייבה להעביר את מרבית הונה לצדקה.

"צפיתי במחצית הראשונה של 2020 בשילוב של שברון לב ואימה", כתבה בפוסט, שלדבריה נועד להעניק תשומת לב למטרות החברתיות הללו במהלך המגיפה.

לפי הודעתה, תרמה סקוט מעל 586 מיליון דולר לארגונים התומכים בשוויון חברתי ו-399.5 מיליון דולר לארגונים המקדמים ניידות כלכלית. מטרות נוספות שהיא תומכת בהן כוללות שוויון מגדרי ושוויון לקהילת הלהט"ב. עוד ברשימת הארגונים להם תרמה נכללים One Fair Wage שפועל לשמירה על זכויות עובדים והמלכ"ר Black Girls Who Code . סקוט גם תרמה 20 מיליון דולר לאוניברסיטת טאסקגי, שהיא אוניברסיטה שהוקמה למען שחורים. התרומה שלה היא הגדולה ביותר בהיסטוריה של המוסד.

"אין לי שום ספק שהונו האישי של כל אדם הוא תוצר של מאמץ משותף ושל מבנה חברתי שמייצג הזדמנויות לאנשים מסוימים, ומכשולים לרבים אחרים", כתבה עוד.

לעומתה, בזוס לא הצטרף ליוזמת הנתינה, ועל אף המשבר הכלכלי בעקבות הקורונה הונו האישי צמח השנה ב-63 מיליארד דולר לקרוב ל-180 מיליארד דולר כך שהוא הולך ומתקרב לחציית רף ה-200 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות