אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפגנה של מאות עובדי ארקיע: "האחים נקש מייבשים את החברה בכוונה" צילום: יאיר שגיא

הפגנה של מאות עובדי ארקיע: "האחים נקש מייבשים את החברה בכוונה"

העובדים שנמצאים בחל"ת מאז מרץ הפגינו מול ביתו של היו"ר אבי חורמרו ומל משרדי החברה בהרצליה; עליזה בלאיש, יו"ר ועד עובדי ארקיע: "עובדי ארקיע במשך שנים רבות ידעו להביא ממון רב לכיסם של הבעלים. אני מציעה לאחים נקש לא לשכוח מאיפה הם באו"

29.07.2020, 13:49 | נווית זומר

"איפה הציונות? האחים נקש מייבשים את ארקיע במתכוון. איך יתכן שהמתחרים שלנו טסים ואנחנו עם כל המטוסים מקורקעים? עובדי ארקיע במשך שנים רבות ידעו להביא ממון רב לכיסם של הבעלים, ואז האחים נקש חככו ידיים בהנאה. אני מציעה לאחים נקש לא לשכוח מאיפה הם באו".

קראו עוד בכלכליסט

כך אמרה היום עליזה בלאיש יו"ר ועד עובדי ארקיע בהפגנה בה השתתפו מאות מעובדי החברה, הנמצאים בחל"ת מאז חודש מרץ כאשר בעלי ארקיע האחים נקש הדמימו את החברה. ההפגנה המרכזית היתה מול ביתו של מנהל העסקים של האחים נקש אבי חורמרו בישראל (המכהן גם כיו"ר ארקיע) ומול משרדי ארקיע בבית אמפא בהרצליה.

לפני משבר הקורונה ארקיע החזיקה 70% מהקו לאילת שכיום ישראייר בשבליטת אי.די.בי מפעילה אותו לבדה, עם מספר טיסות ליום ומבצעת טיסות חילוץ ואחרות לחו"ל, בסיוע כספי מהמדינה. כמו כן ישראייר כבר מימשה כבר חלק מזכאותה ל-75 מיליון שקל להלוואה בערבות מדינה. עובדי ארקיע מחזיקים 30% ממניות החברה.

הפגנת עובדי ארקיע , צילום: יאיר שגיא הפגנת עובדי ארקיע | צילום: יאיר שגיא הפגנת עובדי ארקיע , צילום: יאיר שגיא

העובדים נמצאים בחל"ת מאז חודש מרץ, בניגוד לחברות אחרות. בהפגנה אמרו העובדים כי בעלי החברה מסרבים לקחת הלוואה בגובה של כ-130 מיליון שקל בערבות המדינה, ובפועל - מובילים לסגירת החברה.

אבי חורמרו יו"ר ארקיע מסר בתגובה: "מגפת הקורונה מעמידה אותנו בפני אתגרים ואף על פי כן אנחנו עושים ככל יכולתנו כדי להפעיל את החברה ופועלים לקבל הלוואה בערבות מדינה". חברת ארקיע שהיתה המובילה ב-70% בטיסות לאילת , מושבתת לחלוטין מאז חודש מרץ ולמרות שקיבלה אישור מדינה להלוואה בערבות מדינה בגובה 100 מיליון שקל לא מימשה עדיין את זכותה".

תגובת בעלי ארקיע האחים נקש טרם התקבלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות