אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מירי רגב מציעה: הארכת מועד השבת הכספים לנוסעי אל על שטיסתם בוטלה צילום: אורן אהרוני

מירי רגב מציעה: הארכת מועד השבת הכספים לנוסעי אל על שטיסתם בוטלה

לפי החוק, אל על אמורה להשיב החל מ-14 באוגוסט את הכסף לנוסעים, ומדובר בסכום כולל של יותר ממיליארד שקל. שרת התחבורה הנחתה לקדם תיקוני חקיקה שיאפשרו לאל על אורכה להשבת הכספים

29.07.2020, 18:36 | נווית זומר

מהלך חדש של שרת התחבורה מירי רגב להצלת אל על: הארכת מועד השבת הכספים לנוסעים שטיסתם בוטלה בשל הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

אחרי התייעצות עם שר האוצר ישראל כץ, הנחתה רגב את גורמי המקצוע במשרד, לפעול באופן מיידי לקדם תיקוני חקיקה שיאפשרו לאל על אורכה להשבת כספים לנוסעים שכרטיסי הטיסה שלהם בוטלו בעקבות הקורונה. המהלך יאפשר אורך נשימה למשא ומתן בין האוצר לחברה ויסייע לצדדים להתכנס ללוחות זמנים שיאפשרו את מתן ערבויות המדינה וביצוע ההנפקה לציבור.

מירי רגב, שרת התחבורה, צילום: אלכס קולומויסקי מירי רגב, שרת התחבורה | צילום: אלכס קולומויסקי מירי רגב, שרת התחבורה, צילום: אלכס קולומויסקי

לפי החוק, אל על אמורה להשיב החל מ-14 באוגוסט ( 90 יום לאחר אירוע הביטול) את מחיר הכרטיסים ששולמו ובוטלו. החברה חייבת לנוסעיה על כרטיסים אלה יותר ממיליארד שקל, אותם תצטרך להחזיר לאורך 90 יום לפי מועד הכרטיס. בחברה יש צפייה שחלק מהנוסעים יעדיפו שובר לנסיעה עתידית בשווי גבוהה יותר מזה שבוטל.

בנוגע לטובת הצרכן  סבורה רגב כי  "אם לא נציל את אל על החברה תלך לכינוס נכסים וכספם של הנוסעים ירד לטמיון. לדעתה צריך להתגייס יחד לשמירה על עצמאותה התעופתית של ישראל. לנוסעים לא נגרם כל נזק בשל העובדה שהגעת החברה לכינוס נכסים, היתה מעמידה בסכנת אובדן את כספם של בעלי הכרטיסים. כך שלמעשה מדובר לא רק בייצוב לוחות הזמנים להצלת אל על, אלא גם בהצלת כספם של הנוסעים הזכאים, מלרדת לטמיון.

בימים האחרונים נוצר משבר חריף בין צמרת האוצר לדירקטוריון אל על מה שעורר חשש לגבי היכולת של החברה לעמוד בלוחות הזמנים שיאפשרו את הזרמת הסיוע מהמדינה והצלת החברה.

מנכ"ל אל על, גונן אוסישקין, שלח היום מכתב למשרד האוצר, הכולל בקשה לסיוע ביניים. במכתב צוין נושא ההחזר כאירוע שעלול להכניס מיידית את החברה לחדלות פירעון, אם לא יתקבל בינתיים סיוע מדינה כלשהו.

למרות יוזמת רגב ומשום שלא ברור כמה זמן יארך תיקון חקיקה, אל על עדיין בסכנה מיידית לחדלות פירעון. הסיבה: תוקף ביטוח הדירקטורים באל על, מפני תביעות, פג עוד יומיים. אם לא יימצא פתרון להארכת הביטוח, הדירקטורים יתפטרו והחברה תגיש בקשה להקפאת הליכים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות