אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצות הקניונים עזריאלי, ביג וצים דורשות מנתניהו: בטל את סגירת החנויות בשבת צילום: שאול גולן

קבוצות הקניונים עזריאלי, ביג וצים דורשות מנתניהו: בטל את סגירת החנויות בשבת

במכתב ששיגרו לרה"מ, שרי הביטחון, האוצר והביאות ולפרויקטור פרופ' רוני גמזו, מנכ"לי הקניונים ומנכ"לי החברות הקמעונאים טוענים כי "אין לנו אוויר כלכלי לסבול נזק של סגר נוסף בסופ"ש הקרוב"

29.07.2020, 20:20 | אורנה יפת

קבוצות הקניונים עזריאלי, ביג וצים אורבן לייף, מצטרפות לקמעונאים במערכה נגד מדיניות הממשלה לסגור את המסחר בסופי שבוע.

קראו עוד בכלכליסט

מנכ"ל ביג חי גאליס, מנכ"ל קניוני עזריאלי ארנון תורן, בני חליף מנהל הנכסים של צים אורבן לייף, שמשון מרפוגל מקניון שבעת הכוכבים, ביחד עם הראל ויזל מנכ"ל פוקס, רביב ברוקמאייר מנכ"ל גולף, יעקב פרץ מריפליי, גבי רוטר מקסטרו, שלום מוליוב מאדידס, רוני אירני מפקטורי 54, אבי שומר מצומת ספרים, איל פישמן מהום סנטר, יונתן ערן מאיל מקיאג', ועשרות קמעונאים נוספים שיגרו היום פניה דחופה לראש הממשלה ובה דרישה לבטל את סגירת החנויות בשבת. המכתב של הקמעונאים נשלח גם לשר האוצר ישראל כץ, שר הביטחון בני גנץ, שרי הבריאות יולי אדלשטיין ופרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו.

"שמחנו מאד לשמוע את תוכניתו של פרופ' גמזו לטיפול במגפה ואנו משוכנעים שהנכם בכיוון הנכון על מנת ליצור הצלחה שתטפל באופן מיטבי גם בפן הבריאותי וגם בפן הכלכלי. אנו, כבעלי עסקים במדינה זו המשלמים מיסים, מעסיקים עובדים ותומכים בכלכלה, משוכנעים כי תעשו את המיטב על מנת להפחית את הפגיעה הנוראית שאנו חווים מזה חודשים.

"לאור הדברים שנשמעו אתמול והיום מפי הצוות המוביל את הטיפול במגפה וכוונתכם לבטל סגרים לא חיוניים או "חסרי היגיון" כפי שהתבטא פרופ' גמזו, אנו מבקשים בכל לשון של בקשה להקדים ולבטל את הסגר האוסר פתיחת חנויות בסופ"ש".

מרכז ביג בכרמיאל , צילום: bigcenters.co.il מרכז ביג בכרמיאל | צילום: bigcenters.co.il מרכז ביג בכרמיאל , צילום: bigcenters.co.il

הקמעונאים הוסיפו במכתב כי "דחיית ההחלטה וקבלת החלטת הביטול בתחילת שבוע הבא מטעמים טכניים או מטעמי דת כאלה ואחרים (כולל מגבלת ט' באב), תחזיר את תחושת חוסר האמון וחוסר ההיגיון בניהול המשבר. אנו מבינים היטב את החשיבות העליונה שבהחזרת האמון של הציבור בצוות המוביל את המאבק במגפה ודחיית ההחלטה לשבוע הבא, תביא לנזק כפול גם כלכלי וגם לאמון הציבור באמיתות ההצהרות המתוות את הדרך החדשה שאמורה להיות מבוססת על היגיון".

"אין לנו אוויר כלכלי לסבול נזק של סגר נוסף בסופ"ש הקרוב", כותבים הקמעונאים ומנהלי הקניונים. "הפגיעה בעסקים שלנו היא נוראית וישנם עסקים שכל אובדן כזה מקרב אותם עוד יותר אל פי התהום. לאור הכוונה לבטל את סגירת החנויות בסופ"ש בקרוב, טוב תעשו עבור העסקים, עבור האזרחים וגם עבור כלכלת המדינה, אם תקדימו ותקבלו החלטה מיידית לביטול הסגר המיותר הזה וחסר ההיגיון שמסב נזקים אדירים ומפרק אותנו כלכלית. לא היה לפני כן ועכשיו על אחת כמה וכמה – אין בזה שום היגיון".

בסיום המכתב כתבו הפונים: "אנו סמוכים ובטוחים שיש בידיכם הכוח והיכולת לקבל החלטה דחופה ומידית למנוע נזק אדיר ומיותר, עוד בסופ"ש הזה. כל החתומים להלן מבקשים לפתוח את החנויות לאלתר ולחזור לשגרה, תוך הקפדה יתרה מצדנו על כללי התו הסגול ובריאות הציבור. המדינה הזאת חשובה לנו, אנו מצפים שגם המדינה תתייחס אלינו ולא תבעט בנו באופן חסר כל היגיון.

"שיהיה בהצלחה במאבק החשוב למיגור המגפה. נעמוד לצדכם ככל שיידרש, אך בבקשה פעלו בהיגיון כפי שהצהיר עליו פרופ' גמזו. תחזירו גם לנו את האמון והרווח יהיה הדדי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות