אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רגב צריכה לטפל בפיגור ברכבת הקלה צילום: אוהד צויגנברג

ניתוח כלכליסט

רגב צריכה לטפל בפיגור ברכבת הקלה

הפעלת מעבורות כדי לעקוף את הפקקים מחייבת מעגנות ותלויה בתחבורה ציבורית יעילה. שרת התחבורה צריכה להתעסק בפרויקט הדגל של הרכבת הקלה ולא לבזבז זמן על רעיונות מופרכים

30.07.2020, 08:03 | ליאור גוטמן

שרת התחבורה מירי רגב ביקשה מאנשי משרד לבחון אפשרות של הפעלת מעבורות ימיות לאורך החוף כפתרון אפשרי להסעת המונים ולצליחת פקקי התנועה.

קראו עוד בכלכליסט

הרעיון של רגב, שפורסם השבוע בחדשות 12, הפתיע את ותיקי תחום התחבורה: כבר ב־1999 ראשי המשרד קיבלו עבודה מקיפה על התחום, אותה גיבשו הפרופסורים הלל רובין ואבישי צדר, מהפקולטה להנדסה אזרחית בטכניון. צדר, בעברו המדען הראשי של משרד התחבורה, מזכיר בשיחה עם ל"כלכליסט" שתנאי הסף להפעלת השירות הוא הצבת מעגנות לאורך קו החוף (לרבות בערים דוגמת חדרה, נתניה תל אביב ועד אשקלון), שיוכלו לפרוק ולקלוט מאות נוסעים בבת אחת. "תנאי נוסף", מציין צדר, "הוא קיום קישוריות טובה, כלומר מערכת הסעת המונים יעילה ומדויקת שתקלוט את הנוסעים שיורדים מהים".

בהינתן הבלאגן בשירותי התחבורה הציבורית הנוכחיים, בוודאי באזור תל אביב שסובלת משימוש נמוך באוטובוסים, לא ברור מה אמורים הנוסעים לעשות בשנייה שהם יירדו בקו החוף.

התוכנית להפעלת קו תחבורה ימי צצה כל פעם שמתחלף שר, וב־2017 שוב הוצע לחבר בין נתניה לתל אביב. משרד התחבורה הבטיח שהוא בוחן את הנושא, אבל כאמור לא יצא מזה שום דבר חוץ מכמה כותרות.

מירי רגב שרת התחבורה, צילום: אוהד צויגנברג מירי רגב שרת התחבורה | צילום: אוהד צויגנברג מירי רגב שרת התחבורה, צילום: אוהד צויגנברג

אחת השאלות המחייבות בדיון הוא כמה מעגנות שמישות כיום מיידית לאורך חופי ישראל, מינהל התכנון ניתח בשנה שעברה את את הנושא ופרסם כמה תובנות. כך למשל אזורי בת ים וראשון לציון חסרים מקומות עגינה, והמלצת הדרג המקצועי היא שלא להקים אותם בכלל, כלומר בת ים וראשון לא בתכנון בכלל של הקו הימי. בתל אביב, בהרצליה וביפו קיימים מאות מקומות עגינה, אבל אחד מקהלי היעד הראשיים - אזור השרון - מנותק לחלוטין. לפי מינהל התכנון באזור חדרה ונתניה כלל לא קיימות מעגנות, ולכן קיימת המלצה להקים שם שתיים - אחת בחדרה שניה בנתניה.

עבודות הרכבת הקלה, צילום: עמית שעל עבודות הרכבת הקלה | צילום: עמית שעל עבודות הרכבת הקלה, צילום: עמית שעל

לפי חדשות 12, במשרד התחבורה ירצו בעתיד לסבסד את השירות, זאת בשעה שכבר היום הם לא מצליחים לקבל תוספת של 1.1 מיליארד שקל עבור פרויקט הרכבת הקלה בתל אביב שבורח מהלו"ז שלו דווקא במשמרת של מירי רגב. ככל שרגב לא תעבור עוד 13 חודש למשרד החוץ, או ככל שהממשלה תיפול עוד במהלך 2020, רגב עלולה למצוא עצמה כשרת תחבורה בממשלת מעבר ארוכה, עם משימת השקה של הקו הראשון של הרכבת בסוף 2022. שילוב חלומות על מעבורת עם הזנחת הרכבת במשמרת שלה עוד יעודד את הציבור להתחנן לעבור לתעבורה ימית, גם אם הנוסעים יקיאו כל בוקר בדרך לעבודה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות