אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מוזיאון ישראל יקבל תרומה של 4 מיליון דולר ושכר 300 העובדים לא יקוצץ צילום: עמית שאבי

מוזיאון ישראל יקבל תרומה של 4 מיליון דולר ושכר 300 העובדים לא יקוצץ

התרומה תגיע מתומכי המוזיאון בארה"ב. המוזיאון נותר סגור החל מאמצע חודש מרץ וההנחה היתה שאם ייפתח הוא יגיע עד סוף השנה לגירעון של 24-22 מיליון שקל. עקבות התרומה פתיחתו תתאפשר כשיוסרו המגבלות שהוטלו עקב מגיפת הקורונה

30.07.2020, 11:17 | רעות ברנע
300 עובדי מוזיאון ישראל בירושלים התבשרו הבוקר (ה') כי הנהלת המוסד הצליחה לגייס מענק חריג של 4 מיליון דולר שישמש לפתיחת המוזיאון ולהחזרת העובדים ללא קיצוצי שכר.

קראו עוד בכלכליסט

המוזיאון נותר סגור החל מאמצע חודש מרץ וההנחה היתה שאם ייפתח הוא יגיע עד סוף השנה לגירעון של 24-22 מיליון שקל. הדבר גרם לחשש כבד מצד עובדי המוזיאון שאף הפגינו במחאה על המצב שלשום. 

מוזיאון ישראל, צילומים: איי אף פי מוזיאון ישראל | צילומים: איי אף פי מוזיאון ישראל, צילומים: איי אף פי

עתה, מסר המוזיאון, גויס סכום גדול מתורמים שיאפשר לו להיפתח מבלי להיכנס לקשיים כלכליים חמורים. התרומה שהובטחה הלילה תאפשר מרווח נשימה להתנעת פעילות.

פרופ פרופ' עידו ברונו, מנכ"ל מוזיאון ישראל | צילום: עופרית רוזנברג פרופ

עם ההודעה על קבלת המענק תתכנס היום ישיבה עם ועד עובדי המוזיאון על מנת לסכם את יתר התנאים הנחוצים לפתיחת המוזיאון בהקדם האפשרי. לפי שעה קשה להעריך מתי בדיוק ייפתח לקהל הרחב.

פרופ' עידו ברונו, מנכ"ל המוזיאון: "הודות להתגייסות יוצאת דופן של תומכי המוזיאון בארה"ב שהודיעו הלילה כי יעניקו למוזיאון ישראל תרומה מיוחדת, אנו שמחים להודיע כי תרומה זו תסייע לפתוח את מוזיאון ישראל בהקדם וללא פגיעה בשכר העובדים. אנו רוצים להודות לאגודת ידידי מוזיאון ישראל בארה"ב על תמיכתם הבלתי מתפשרת במוזיאון ישראל. זהו צעד שמבטא אמון בתרבות ובאמנות הישראלית ואנו מודים להם מקרב לב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות