אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק הסירה את החשבון שהסית לכאורה לרצח נתניהו: "הוא מזויף"

פייסבוק הסירה את החשבון שהסית לכאורה לרצח נתניהו: "הוא מזויף"

בעקבות פניית כלכליסט: פייסבוק הסירה את הפוסט האלים שפורסם ברשת החברתית תחת השם של דנה רון, אליו התייחס אמש ראש הממשלה בטוויטר כשטען שמדובר בהסתה לרצח

30.07.2020, 12:51 | עומר כביר

פייסבוק קבעה שהחשבון שהסית לרצח נתניהו מזויף והסירה אותו מהרשת החברתית. זאת בעקבות פניית כלכליסט בנושא.

קראו עוד בכלכליסט

מוקדם יותר היום (ה') דיווח כלכליסט שהחשבון שהסית לרצח נתניהו, עליו רה"מ זעם אמש (ד') ברשתות החברתיות, הינו מזויף. הפוסט האלים נחתם בשמה של דנה רון. ואולם, מבדיקה שעשה משתמש טוויטר בשם יוסי דורפמן העלתה ספקות כבדים לגבי האותנטיות של פרופיל זה.

רה"מ בנימין נתניהו. הפגנות בבלפור, צילום: יואב דודקביץ, אוהד צויגנברג רה"מ בנימין נתניהו. הפגנות בבלפור | צילום: יואב דודקביץ, אוהד צויגנברג רה"מ בנימין נתניהו. הפגנות בבלפור, צילום: יואב דודקביץ, אוהד צויגנברג

"אתמול המשטרה עצרה ליד משרד ראש הממשלה אדם שאיים לרצוח אותי ובכליו נמצאו סכינים", כתב רה"מ בנימין נתניהו בחשבון הטוויטר שלו, "היום אגיש תלונה במשטרה נגד איום ההסתה המצורף כאן, שקורא לרצוח אותי 'עם כדור בראש'". לציוץ צירף נתניהו צילום מסך מדיון בפייסבוק ובו תגובה של משתמשת בשם Dana Ron שהכריזה: "את בּיבּי צריך להוריד רק בּכּח - דיקטטורים מזיזים רק עם כּדור בּראשׁ!"

 

פייסבוק שהסירה את הפוסט מסרה בתגובה: "מבדיקה שערכו הצוותים הגלובליים שלנו בחו״ל עולה כי החשבון המדובר הינו חשבון פיקטיבי ועל כן הוא הוסר לאלתר מן הפלטפורמה. כמו כן התגובה עצמה מפרה את המדיניות שלנו סביב קריאה לאלימות ועל כן הוסרה גם היא יחד עם הפרופיל באמצעותו היא נכתבה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה