אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דווקא עכשיו: המדען הראשי של מודרנה מכר מניות בעשרות מיליוני דולרים צילום: Youtube / Moderna

דווקא עכשיו: המדען הראשי של מודרנה מכר מניות בעשרות מיליוני דולרים

בזמן שהעולם ממתין בדריכות לתוצאות הניסויים בחיסון לקורונה - שבהם נתפסת מודרנה כמובילה - הישראלי טל זקס מכר מניות של החברה בהיקף גדול. המימושים אמנם התבצעו במסגרת "תוכנית עיוורת" כדי לנטרל השפעות של מידע פנים, אך בכירי החברה שינו את התוכנית בחודש מרץ - מה שמאפשר להם לממש מניות בקצב גבוה

30.07.2020, 17:10 | סופי שולמן

בעוד העולם ממתין בנשימה עצורה לתוצאות הניסויים בחיסון לקורונה, בכירי חברת מודרנה האמריקאית כבר נפגשים עם המזומן. טל זקס , הישראלי שמכהן כמדען הראשי של חברת הביומד שנתפסת כמובילה במירוץ לחיסון, מכר בחודשים האחרונים מניות בעשרות מיליוני דולרים.  

קראו עוד בכלכליסט

אף שהמימושים מתבצעים במסגרת ״תוכנית עיוורת״ כפי שמקובל בוול סטריט כדי לנטרל השפעות של מידע פנים, קשה להתעלם מכך שזקס ובכירי מודרנה שינו את התוכנית במרץ האחרון מיד עם תחילת העבודה על חיסון הקורונה. השינוי מאפשר להם לממש חבילות של מניות ואופציות בקצב גבוה יותר מאשר בעבר, והמהלך מעורר לא מעט ביקורת בארה"ב.

המדען הראשי של מודרנה, הישראלי טל זקס, צילום: Youtube / Moderna המדען הראשי של מודרנה, הישראלי טל זקס | צילום: Youtube / Moderna המדען הראשי של מודרנה, הישראלי טל זקס, צילום: Youtube / Moderna
המטה של מודרנה בקיימברידג המטה של מודרנה בקיימברידג' | צילום: רויטרס המטה של מודרנה בקיימברידג

מניית מודרנה זינקה פי ארבעה מתחילת השנה - מ-20 דולר לכ-80 דולר היום, על רקע התקדמות בפיתוח החיסון לקורונה. עם זאת, חשוב לציין כי מודרנה לא הצליחה להביא אף מוצר לשוק עד היום בעשר שנות קיומה.

מוקדם יותר השבוע, זמן קצר לפני הודעת החברה על תחילת ביצוע השלב השלישי והאחרון בניסויים הקליניים, מימש זקס אופציות למניות ומכר 20 אלף מניות תמורת 1.5 מיליון דולר. בסך הכל מכר זקס מניות מודרנה בשווי של 40 מיליון דולר מתחילת השנה.

זקס הוא לא היחיד שנוקט בגישה זו. בכירי החברה מכרו כבר קרוב ל200 מיליון דולר ובהם גם מנכל מודרנה סטפן בנסל ונשיא החברה סטיבן הודג׳. אם כי גם לאחר מימושים אלה הם נותרו עם אחזקות משמעותיות במניות מודרנה שנסחרת כעת בשווי של 30 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות