אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה: וואווי הפכה ליצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם צילום: רויטרס

לראשונה: וואווי הפכה ליצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם

היצרנית הסינית מכרה ברבעון השני 55.8 מיליון מכשירים, מרביתם בסין, כך על פי דו"ח של חברת חקר השוק Canalys. עם זאת, אנליסטים מטילים ספקות בהישארות של החברה בפסגה, זאת בשל הסנקציות שהוטלו על עסקיה הבינלאומיים

30.07.2020, 18:15 | שירות כלכליסט

חברת וואווי הפכה לראשונה ליצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם ברבעון השני של השנה, כך על פי דו"ח חדש של חברת חקר השוק Canalys. רוב מכירותיה נרשמו בסין, זאת בזמן שעסקיה הבינלאומיים סובלים מסנקציות אמריקניות.

קראו עוד בכלכליסט

מטה חברת וואווי בבריטניה , צילום: רויטרס מטה חברת וואווי בבריטניה | צילום: רויטרס מטה חברת וואווי בבריטניה , צילום: רויטרס

על פי חברת המחקר, החברה הסינית סיפקה ברבעון השני 55.8 מיליון מכשירים, ירידה של 5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. סמסונג שהגיעה למקום השני סיפקה 53.7 סמארטפונים ללקוחות, ירידה של 30% לעומת הרבעון השני של 2019. זו הפעם הראשונה שוואווי מגיעה למקום הראשון ברבעון - שאיפה שלה מזה כמה שנים. אך אנליסטים מטילים ספקות בעקביות מצב העניינים הזה, בהינתן העובדה ששווקיה הבין לאומיים של וואווי מחוץ לסין התכווצו עקב הסנקציות האמריקניות שהוטלו נגד החברה. וואווי מכרה יותר מ-70% מהסמארטפונים שלה בסין ברבעון השני, בעוד כמות המוצרים שנשלחה ליעדים מחוץ לסין ירדה ב-27% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

נתח השוק של החברה באירופה, שמהווה שוק חשוב עבורה, ירד בחדות ל-16% ברבעון השני לעומת 22% בתקופה המקבילה ב-2019, כך על פי חברת Counterpoint Research. וואווי היא יצרנית הסמארטפונים השלישית בגודלה באירופה אחרי סמסונג ואפל, מה שממחיש כיצד מיצובה הגלובלי של החברה ברבעון השני הסתמך על המאמצים להרחיב את נתח השוק שלה בסין, שהיא הכלכלה השנייה בגודלה בעולם.

הצלחה בסין עוזרת לחברות להשיג נתח גדול גם בשוק הגלובלי. "יהיה קשה לוואווי לשמור על ההובלה בטווח הארוך", כך אמר מו ג'יה, אנליסט ב-Canalys. "שותפותיה ולקוחותיה באזורי מפתח כמו אירופה, נעשים יותר חששנים לגבי מכשיריה, רוכשים מגוון קטן יותר שלהם, ופונים למותגים נוספים כדי להפחית את הסיכון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות