אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון מדלגת מעל לקורונה: הרווח למניה נסק, ההכנסות זינקו צילום: בלומברג

אמזון מדלגת מעל לקורונה: הרווח למניה נסק, ההכנסות זינקו

עיקר השיפור הגיע מפעילות המסחר המקוון בתקופת הסגר. ענקית הקמעונאות והענן דיווחה כי ברבעון השני של 2020 ההכנסות זינקו ב-40% והרווח התפעולי כמעט והוכפל ל-5.8 מיליארד דולר; המניה קופצת ב-6% במסחר המאוחר

30.07.2020, 23:22 | סופי שולמן
ענקית הקמעונאות והענן אמזון דיווחה על תוצאות עסקיות מדהימות לרבעון השני. הרווח למניה נסק ל-10.3 דולרים - הרחק מהתחזיות בוול סטריט לרווח של מעט יותר מדולר למניה. מניית אמזון קופצת ב-6% במסחר המאוחר בניו יורק.

קראו עוד בכלכליסט

אמזון סיימה את הרבעון עם הכנסות של 88.9 מיליארד דולר שגם הן היו גבוהות משמעותית מהצפי ל-81.2 מיליארד דולר. עיקר השיפור הגיע מפעילות המסחר המקוון בתקופת הסגר בעוד שמכירות הענן פיספסו מעט את התחזיות והגיעו ל-10.8 מיליארד דולר מול התחזית ל-11 מיליארד דולר. מדובר בזינוק של 40% בהכנסות לעומת הרבעון השני של 2019. הרווח התפעולי כמעט והוכפל ל-5.8 מיליארד דולר והרווח הנקי הוכפל ל-5.2 דולר .

העליות הנלוות כתוצאה מקורונה הסתכמו ב-4 מיליארד והחברה השקיעה 9 מיליארד דולר בפרוייקטים של התרחבות. מאז מרץ יצרה ענקית הקמעונאות 175 אלף משרות חדשות, בעיקר סביב ברחבת יכולת אספקת משלוחי מוצרי מזון.

בניגוד לחברות רבות נוספות אמזון סיפקה גם תחזית לרבעון השלישי אם כי הטווח רחב למדי. ההכנסות צפויות לנוע בין 87 ל-93 מיליארד דולר והרווח התפעולי יהיה בין 2 ל5 מיליארד דולר. 

ג ג'ף בזוס | צילום: youtube ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות