אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן ההון של סעודיה יורדת מניוקאסל צילום: איי אף פי

קרן ההון של סעודיה יורדת מניוקאסל

הסעודים החליטו לוותר על רכישת הקבוצה ב-300 מיליון ליש"ט לאחר שהמשא ומתן נתקע בשלב בדיקת הנאותות של הפרמיירליג

30.07.2020, 22:06 | שירות כלכליסט

הסעודים החליטו לרדת מרכישת ניוקאסל יונייטד ב-300 מיליון ליש"ט לאחר שהמשא ומתן נתקע בשלב בדיקת הנאותות של הפרמיירליג.

קראו עוד בכלכליסט

קרן ההון של סעודיה תכננה לרכוש 80% מניוקאסל ביחד עם הפיננסיירת הבריטית אמנדה סטאבלי ומשקיעים נוספים. אך הקרן נתקלה באופוזיציה משני כיוונים. הראשון: גופי זכויות אדם שהתנגדו לרכישה בעקבות המעורבות של מוחמד בן סלמאן, שליט ערב הסעודית, בפשעים נגד האנושות שמתרחשים בתימן ורציחתו של העיתונאי הסעודי ג'מאל ח'אשוקג'י.

החזית הנוספת היתה המעורבות של ממשלת סעודיה ברשת השידורים הפיראטית beoutQ, שנועדה לפגוע ברשת הקטארית - beIN. על עבירות פיראטיות הפרמיירליג מתקשה להבליג - המודל העסקי שלה תלוי בגופי תקשורת שמשלמים סכומים גבוהים על זכיות השידור.

הבעלים הנוכחי של ניוקאסל מייק אשלי. קיבל הצעה של 300 מיליון ליש"ט, צילום: גטי אימג הבעלים הנוכחי של ניוקאסל מייק אשלי. קיבל הצעה של 300 מיליון ליש"ט | צילום: גטי אימג'ס הבעלים הנוכחי של ניוקאסל מייק אשלי. קיבל הצעה של 300 מיליון ליש"ט, צילום: גטי אימג

ניוקאסל יונייטד, צילום: גטי אימג ניוקאסל יונייטד | צילום: גטי אימג'ס ניוקאסל יונייטד, צילום: גטי אימג

לפי ההודעה מהיום בערב: "קרן ההון של ערב הסעודית החליטה למשוך את ההצעה לרכישת ניוקאסל באופן רשמי". לפיה: "ההליך הארוך במצב הנוכחי, לצד חוסר הביטחון הגלובלי, הפכו את ההשקעה הפוטנציאלית לבלתי אפשרית מבחינה מסחרית".

הקריסה של ההצעה היא מכה קשה לתדמיתו של היורש העצר הסעודי. הקונצרן שהובילו הסעודים הגיש הצעה בשווי 300 מיליון ליש"ט לבעלים של ניוקאסל, מייק אשלי - באפריל. הליכי קבלת האישורים לפרמיירליג התגלו כקשים במיוחד עבור הסעודים. "נמסרה כמות אדירה של אינפורמציה ולא התקבלה הודעה עד מתי הבדיקות יסתיימו", נמסר מהקונצרן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות