אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בוריס ג'ונסון משהה את ההקלות במגבלות הקורונה צילום: איי פי

בוריס ג'ונסון משהה את ההקלות במגבלות הקורונה

היום היו אמורות להיכנס לתוקף בבריטניה שורת הקלות נוספות, אך ראש הממשלה הבריטי הודיע כי הן יידחו "בשבועיים לפחות;" ממשלת הונג קונג דוחה את הבחירות בשנה עקב העלייה בתחלואה בקורונה; ה-FDA: נאשר חיסון שיעיל ב-50% לפחות - כל עוד יהיה בטוח; ביממה האחרונה מתו כמעט 1,400 בני אדם בארה"ב מהמחלה - יותר מ-151 אלף בסך הכל

31.07.2020, 20:09 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

 

16:00 - בוריס ג'ונסון משהה את ההקלות במגבלות הקורונה

ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, הודיע היום (ו') כי ההקלות שהיו אמורות להיכנס לתוקף היום יידחו לשבועיים לפחות. ג'ונסון הודיע על השהיית ההקלות, לאחר שהממשלה בראשותו הטילה מגבלות חדשות בצפון בריטניה, על רקע עלייה בקצב ההדבקות.

בין היתר, הודיע ג'ונסון כי החל מ-1 באוגוסט לא יורשה לערוך קבלות פנים לחתונות עם יותר מ-30 משתתפים, ובאולינג, בתי קזינו ומסלולי החלקה יישארו סגורים. כמו כן, הודיע כי בקרוב תחול חובת עטיית מסיכות לא רק בחנויות וברכבות מקורות, אלא גם במקומות נוספים.

עד כה, נרשמו בבריטניה כמעט 304,000 מקרים של נגיף הקורונה ו-46,084 מקרי מוות מהמחלה - כך על פי נתוני אוניברסיטת ג'ונס הופקינס.

 

14:30 - הבחירות בהונג קונג נדחות בשנה

ממשלת הונג קונג הודיעה כי תדחה בשנה את הבחירות לפרלמנט, שתוכננו להתקיים בספטמבר זאת על רקע העלייה במקרי ההדבקות בקורונה. ביום שישי דיווחו בעיר על 121 נדבקים חדשים. עם זאת, באופוזיציה האשימו את הממשלה בניצול הקורונה כדי להימנע מבחירות, זאת לאחר שרק אתמול פסלה הממשלה את המועמדות של 12 מועמדים התומכים בדמוקרטיה בהונג קונג. באופוזיציה קיוו להשיג בבחירות רוב בפרלמנט לנוכח ההתנגדות לחוקי הביטחון השנויים במחלוקת שאושרו בחודש שעבר בסין ופוגעים בעצמאות העיר.

מושלת הונג קונג קארי לאם הודיעה כי תשתמש בצווי חירום כדי לדחות את הבחירות. לדבריה, "זו ההחלטה הקשה ביותר שקיבלתי בשבעת החודשים האחרונים". נתוני הקורונה בהונג קונג נחשבים נמוכים יחסים, אך העלייה במספר הנדבקים מגיעה לאחר שנראה היה שכבר השתלטו על המגיפה ולאחר שבועות בלי דיווח על נדבקים חדשים.

 

12:00 - ה-FDA: נאשר חיסון לקורונה שיעיל ב-50% לפחות

מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) יאשר חיסון נגד קורונה שיעיל לפחות ב-50%, כל עוד יוכח שהוא בטוח לשימוש, כך הודיע ראש המינהל, ד"ר סטיבן האן.

סטיבן האן, צילום: איי אף פי סטיבן האן | צילום: איי אף פי סטיבן האן, צילום: איי אף פי

"כולנו רוצים שיהיה חיסון כבר מחר. אבל זה לא מציאותי. וכולנו רוצים חיסון שיהיה יעיל ב-100%, ושוב זה לא מציאותי", אמר בריאיון שהתפרסם בכתב העת של התאחדות הרפואה האמריקאית, "לכן אמרנו יעיל ב-50%, והסיבה היא שאנחנו מרגישים שזה מינימום מציאותי בהתחשב במגפה".

10:15 - עוד 45 נדבקים בוויטנאם - שיא יומי

וייטנאם דיווחה על 45 נדבקים חדשים בעיר דנאנג,  המספר היומי הגבוה ביותר במדינה, כך לפי משרד הבריאות. בעקבות זאת, המספר הכולל של נדבקים בווייטנאם עומד על 509. עד כה לא דווח על מתים מהנגיף. הנדבקים החדשים הם בגילאים 27 עד 87.

09:20 - טראמפ לוחץ לפתוח את בתי הספר

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ממשיך להפעיל לחץ לפתיחת בתי הספר בספטמבר על אף מצב התפשטות הקורונה. לדבריו, השארת בתי הספר סגורים גורמת למוות וכן לנזק כלכלי.

טראמפ גם קרא לחברי הקונגרס הדמוקרטים לעבוד ביחד עם הרפובליקנים כדי לקדם את תוכנית הסיוע הכלכלית החדשה, שכוללת הקצאת 105 מיליארד דולר לפתיחה מחודשת של בתי הספר ללימודים פיזיים במקום למידה מרחוק בלבד. "ככל שהילדים קטנים יותר בגיל כך הסיכוי קטן יותר", טען טראמפ, "עלינו לזכור שיש צד נוסף למטבע. להשאיר אותם מחוץ לבתי הספר ולהשאיר את מקומות העבודה סגורים - אלה דברים שגורמים גם למוות ולנזק כלכלי. זה גורם למוות מסיבות אחרות, אבל למוות. קרוב לוודאי שליותר מקרי מוות".

עוד הוסיף כי במדינות שבהן יוחלט לא לפתוח מחדש את בתי הספר, יש להעביר לדעתו את המימון ישירות להורים "כדי שיוכלו לשלוח את הילדים שלהם לבית הספר לפי הבחירה שלהם".

07:50 - כמעט 1,400 מתים בארה"ב מקורונה ביממה האחרונה 

 

1,379 בני אדם מתו כתוצאה מסיבוכי נגיף הקורונה בארצות הברית ביממה האחרונה. כך עלה מנתונים של אוניבסריטת ג'ונס הופקינס. זו היממה השלישית ברציפות שבה מניין המתים עומד על יותר מ-1,200 בני אדם. מניין המתים מפרוץ המגפה במדינה עומד כעת על 151,826. ביממה האחרונה אובחנו עוד 72,238 בני אדם כנשאים חיוביים של הנגיף ובכך עלה מספר הנדבקים הכולל במדינה ליותר מארבעה מיליון וחצי בני אדם. מוקדי המגפה בארה"ב הם קליפורניה ופלורידה. בכל אחת מהמדינות הללו אובחנו עד כה כחצי מיליון נדבקים בנגיף.

הרשויות בברזיל מסרו כי 1,129 בני אדם מתו מסיבוכי נגיף הקורונה ביממה האחרונה. כעת מניין המתים במדינה מפרוץ המגפה עומד על 91,263 בני אדם. מניין הנדבקים המאומתים עלה ב-57,837 בני אדם נוספים. בכך מניין הנדבקים המאומתים הכולל במדינה עלה ליותר מ-2.6 מיליון בני אדם. אחת מהנדבקים היא מישל בולסונרו, רעייתו של הנשיא ז'איר בולסונרו, שהודיע בתחילת השבוע כי החלים מהנגיף שבו נדבק בחודש שעבר.

קורונה בברזיל, צילום: רויטרס קורונה בברזיל | צילום: רויטרס קורונה בברזיל, צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות