אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניסנקורן ואמסלם החליטו: בשבוע הבא יקודמו רק חוקי קורונה ולא חקיקה פרטית צילום: משרד המשפטים

ניסנקורן ואמסלם החליטו: בשבוע הבא יקודמו רק חוקי קורונה ולא חקיקה פרטית

25 הצעות חוק פרטיות נמצאות על סדר יומה של ועדת השרים לענייני חקיקה בראשה עומדים שר המשפטים אבי ניסנקורן וממלא מקומו שר הדיגיטל דודי אמסלם. הם החליטו כי הן לא יעלו לדיון כמתוכנן ביום ראשון הקרוב. גורמים בקואליציה מסבירים כי ההחלטה לדחות את הדיון מטרתה להרגיע את הרוחות בין הליכוד לכחול לבן לאחר העימותים על הוועדה לבדיקת שופטים ועל חוק ההמרה

31.07.2020, 13:35 | צבי זרחיה

שר המשפטים ויו״ר ועדת השרים לענייני חקיקה אבי ניסנקורן, וממלא מקומו שר הדיגיטל הלאומי דודי אמסלם, החליטו הבוקר במשותף שלא לקדם בשלב זה חקיקה שאינה נוגעת להתמודדות עם נגיף הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

25 הצעות החוק שאינן קשורות לקורונה הוצבו על סדר יומה של ועדת השרים לענייני חקיקה ליום ראשון הקרוב, אך הדיון בהן יידחה לשבוע הבא.  

שר המשפטים אבי ניסנקורן. הודיע לבג"ץ כי לא תעוכב חקיקה, צילום: מארק ניימן לעמ שר המשפטים אבי ניסנקורן. הודיע לבג"ץ כי לא תעוכב חקיקה | צילום: מארק ניימן לעמ שר המשפטים אבי ניסנקורן. הודיע לבג"ץ כי לא תעוכב חקיקה, צילום: מארק ניימן לעמ
החלטתה של ועדת השרים לחקיקה מנוגדת להודעה שמסרו לבג"ץ הליכוד וכחול לבן במאי 2020. במסגרת העתירות לבג"ץ נגד ההסכם הקואליציוני הודיעו שתי המפלגות לבג"ץ כי לא תהיה הקפאה מלאה של החקיקה עד נובמבר 2020.

הממשלה אם כך, בולמת על פי רצונה, באמצעות ועדת השרים לענייני חקיקה, את החקיקה הפרטית.

גורמים בקואליציה הסבירו כי ההחלטה לדחות את הדיון בהצעות החוק הפרטיות נועדה להרגיע את הרוחות בין הליכוד לכחול לבן.

זאת בעקבות חוסר האמון בתוך הקואליציה לאחר שח"כים בליכוד תמכו לפני שבועיים בחוק להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לבחינת ניגודי העניינים של השופטים ולאחר שכחול לבן תמכה בשבוע שעבר בהצעת חוק חוק האוסרת טיפולי המרה.

יצויין כי בדרך כלל, כשאין עמדה של ועדת השרים לחקיקה לגבי הצעות חוק פרטיות - ח"כי הקואליציה מתבקשים להתנגד להן.

   

בין 25 הצעות החוק שהוצבו על סדר יומה של ועדת השרים לענייני חקיקה ליום ראשון הקרוב, גם הצעת חוק יסוד השפיטה שנועדה לעגן את פסקת ההתגברות. מדובר בהצעת חוק שהעלתה ח"כ איילת שקד (ימינה) לפיה הכנסת תוכל לחוקק מחדש חוק שנפסל על ידי בג"ץ.

ח"כים בליכוד ובמפלגות הימין תומכים בהצעת החוק הזו, ואם היא היתה זוכה לרוב, למרות התנגדותה של כחול לבן, אזי הדבר היה מטלטל את הקואליציה.

גורמים בסביבת שקד מוסרים כי חוק פסקת ההתגברות יעלה להצבעה ביום רביעי. "זו הפעם הראשונה שיש בכנסת 61 חכים שתומכים בפסקת ההתגברות, מקווים שהליכוד לא יתחבאו מאחורי ניסנקורן", אמרו הגורמים. השאלה היא כמובן כיצד ינהגו בליכוד, ש"ס, ויהדות התורה שבהן יש ח"כים התומכים בהצעת החוק של שקד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות