אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוצא סופית מעסקי המשפחה: ג'יימס מרדוק התפטר מדירקטוריון ניוז קורפ צילום: גטי אימג'ס

יוצא סופית מעסקי המשפחה: ג'יימס מרדוק התפטר מדירקטוריון ניוז קורפ

בנו של איל העיתונות רופרט מרדוק עוזב את העסקים המשפחתיים, בשל "חילוקי דעות לגבי התוכן בערוצי החברה וכן על רקע החלטות אסטרטגיות". בשנה שעברה פרש ג'יימס מתפקיד חברת פוקס המאה ה-21

01.08.2020, 09:24 | שירות כלכליסט

ג'יימס מרדוק, בנו הצעיר של רופרט מרדוק, התפטר מדירקטוריון ניוז קורפ (News Corp), במה שמהווה את עזיבתו הסופית את עסקי משפחתו. על כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל. "התפטרותי נובעת מחילוקי דעות לגבי חלק מהתוכן שמפורסם בערוצי התקשורת של החברה, וכן מהחלטות אסטרטגיות מסוימות שהתקבלו בה", כך אמר מרדוק במכתב ההתפטרות שלו, שפורסם אתמול.

קראו עוד בכלכליסט

מרדוק נחשב כמועמד מוביל לניהול עסקי משפחתו בעתיד, אך בשנים האחרונות הוא הלך וניתק את קשריו עם החברות של משפחתו. בשנה שעברה הוא פרש מתפקיד מנכ"ל חברת פוקס המאה ה-21 לאחר שחלקים נכבדים מחטיבת הבידור שלה נמכרו לוולט דיסני. מקומו בדירקטוריון ניוז קורפ היה התפקיד הרשמי האחרון שהוא מילא בתאגיד של משפחתו. מוקדם יותר השנה, בעוד שריפות ענק משתוללות במולדתו אוסטרליה, ביקר ג'יימס מרדוק את סיקור שינויי האקלים בעיתוני ניוז קורפ וברשת פוקס ניוז של התאגיד.

ג ג'יימס מרדוק | צילום: גטי אימג'ס ג

"אנו מודים לג'יימס על שנים רבות של שירות לחברה. אנו מאחלים לו את המיטב בעיסוקיו העתידיים", כך כתבו רופרט - מנכ"ל ויו"ר בפועל של דירקטוריון ניוז קורפ - ולאכלן מרדוק, יושב ראש שותף בדירקטוריון, בהצהרה שפרסמו. רופרט מרדוק בן ה-89 עודנו יושב ראש פוקס ויושב הראש בפועל של ניוז קורפ.

נטיותיו הפוליטיות של ג'יימס מרדוק היו תמיד מנוגדות לאלה של אחרים באימפריה המשפחתית. ב-2017 הוא תרם מיליון דולר לליגה נגד השמצה לאחר שגינה דברים שאמר הנשיא טראמפ בעקבות אירוע של עליונות לבנה בשרלוטסוויל, וירג'יניה. הוא ואשתו, קתרין מרדוק, תרמו גם יותר ממיליון דולר לארגונים שתומכים בבחירתו לנשיאות של המועמד הדמוקרטי ג'ו ביידן. מאז שעזב את פוקס פתח ג'יימס קרן השקעות בשם Lupa Systems, אך נותר בדירקטוריון ניוז קורפ. משפחת מרדוק היא בעלת מניות מרכזית בפוקס ניוז וניוז קורפ - המחזיקה בבעלותה בין היתר את הוול סטריט ג'ורנל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות