אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלפים בירושלים ובתל אביב נגד הממשלה: "הפקירו אותנו, זנחו את הציבור" צילום: יובל רויטמן

אלפים בירושלים ובתל אביב נגד הממשלה: "הפקירו אותנו, זנחו את הציבור"

בוגי יעלון בירושלים: "צריך להזיז את נתניהו". איש התיאטרון אלי ביז'אווי זעק בתל אביב: "במקום לסייע - אתם עובדים בלהשתיק אותנו"; מוקדם יותר הפגינו אלפים במאות גשרים ברחבי הארץ

01.08.2020, 23:51 | ynet

מחאה המונית: אלפים רבים ממשיכים להפגין הלילה (בין שבת לראשון) בכמה מוקדים ברחבי הארץ על התנהלות הממשלה והמשבר הכלכלי. בירושלים, סמוך למעון ראש הממשלה שברחוב בלפור, קוראים המפגינים קריאות ומניפים שלטים בגנות בנימין נתניהו והממשלה שבראשה הוא עומד. גם בתל אביב מחו רבים בפארק צ'ארלס קלור - ולאחר מכן צעדו עשרות מהם למרכז העיר כשהם קוראים "לחם, עבודה" ו-"הם מנותקים". הם הגיעו לכיכר רבין והמשטרה אישרה זאת. בירושלים יצאו המפגינים לצעדות מרחוב בלפור למרכז הבירה. סמוך לחצות התפזרו חלק מהמפגינים, אך רבים נותרו למחות. מוקדם יותר הערב הפגינו אלפים במאות גשרים ברחבי הארץ.

 

קראו עוד בכלכליסט

ח"כ משה (בוגי) יעלון (יש עתיד-תל"ם), שהגיע להפגנה בירושלים, אמר ל-ynet: "הגיע הזמן שעם ישראל יבין שנתניהו לא ניצח בשום בחירות. בנכלוליות, לצערי, הוא הצליח להביא לכניעתם של גנץ ואשכנזי ועלינו להחליף אותו. אני מקווה שהלחץ הציבורי הזה יגרום לזעזועים. בסופו של דבר, צריך להזיז את נתניהו - בין אם זה בבחירות או לא".

בהפגנה בתל אביב אמרה השחקנית אסתי זקהיים: "הפקירו אותנו, זנחו את הציבור. אנחנו יוצאים לרחובות ולגשרים כי אין לנו ברירה, הממשלה וחברי הכנסת נציגי הציבור מנותקים וזנחו את הציבור. המדינה הזו שלנו, זה לא מרגיש ככה אבל אסור לנו להתייאש. הכסף שמונעים מאיתנו הוא שלנו". במהלך ההפגנה בבלפור התבשר מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון ידיד כי עליו להיכנס לבידוד לאחר שנפגש עם השר רפי פרץ, שלקה בקורונה.

מפגינים בבלפור, צילום: יובל רויטמן מפגינים בבלפור | צילום: יובל רויטמן מפגינים בבלפור, צילום: יובל רויטמן

 

 , צילום: אי פי איי צילום: אי פי איי  , צילום: אי פי איי

 

 

 

 , צילום: אלכס קולומויסקי צילום: אלכס קולומויסקי  , צילום: אלכס קולומויסקי

 

 

המתרגם, הבמאי והיוצר אלי ביז'אווי נשא דברים גם הוא בהפגנה בתל אביב: "במערכה הראשונה במרץ, כשסגרו את התיאטראות, הבנתי שהתמודדות גדולה בדרך. אבל לא הבנתי כמה אני לבד. מיום ליום ראיתי איך אני הופך מאדם שאוהב את המדינה, לאדם שבור אמון ואמונה.

"חמישה חודשים אתם מונעים מרבבות אזרחים לעבוד. נעלתם את שערי הפרנסה וטרם הורדתם מן מהשמיים. חודשיים ישבנו בבית כדי לגלות שהייתם עסוקים בעצמכם, במשרותיכם, בטפיחה עצמית על השכם; וההיערכות ליום שאחרי - התחילה ביום שאחרי. ניסוי וטעייה - על חשבוננו. אנחנו היינו מובטלים, אתם אלה שלא עבדתם.

 

"ואז האשמתם אותנו בלחץ שהוביל לפתיחה מהירה של המשק. חנקתי אותנו והאשמתם אותנו שניסינו להכניס אצבע בין הצוואר לחבל. אנחנו חיים ב'שלופלנד'. ממשלת ים-יבשה; פותחים-סוגרים. כאילו אין אנשים אחרים מהצד השני של ההחלטות שלכם.

 

 "במערכה השנייה - אנשים התחילו לצאת לרחובות. במקום לתקן, בחרתם להתכחש ולגמד את המצוקה. כשעברתי בתיאטרון הריק - ראיתי שאוספים חבילות מזון לשחקנים. הבעיה עם מצוקה כלכלית היא שמי שסובל ממנה מתבייש יותר ממי שאחראי לה, אבל הבושה היא לא שלנו, היא שלכם!

 

 

מפגינים בבלפור, צילום: יובל רויטמן מפגינים בבלפור | צילום: יובל רויטמן מפגינים בבלפור, צילום: יובל רויטמן
 , צילום: יובל רויטמן צילום: יובל רויטמן  , צילום: יובל רויטמן

 

 , צילום: אלכס קולומויסקי צילום: אלכס קולומויסקי  , צילום: אלכס קולומויסקי

 

 , צילום: Satview צילום: Satview  , צילום: Satview

  

 

 

 , צילום: Satview צילום: Satview  , צילום: Satview

 

 , צילום: חיים גולדיטש צילום: חיים גולדיטש  , צילום: חיים גולדיטש

 

 

 , צילום: אביעד בנטוב צילום: אביעד בנטוב  , צילום: אביעד בנטוב

 

ביז'אווי המשיך: "עברתם במערכה השלישית לתייג את המפגינים. במקום לסייע - אתם עובדים בלהשתיק אותנו. ההחנקתם וגם השתקתם? כולנו אזרחים שומרי חוק שמוחים בלי קשר לארץ המוצא של ההורים שלנו או בלי קשר לכיוון אליו אנחנו פונים כשאנחנו מתפללים.

 

"אנחנו אוהבים את המדינה ואיבדנו אמון. קונצנזוס של שבר. לא אנרכיסטים ולא בולשביקים. זעקת המונים מהדהדת. במקום לשמר את הפסיפס שלנו - הוא מנופץ לרסיסים. אדוני ראש הממשלה: מרוב הפרד, במה יישאר לך למשול?".

 

מוקדם יותר, אחר הצהריים, נעצרו שלושה בני אדם שהתיזו מים לעבר מפגינים בצומת שדרות ומפגין נעצר בצומת אשקלון צפון כשקילל מפגינים וירק עליהם. כמו כן, המשטרה עיכבה לחקירה דר רחוב החשוד שיידה אבן על מפגינים בחיפה. אישה נפצעה קל.

 

יו"ר סיעת מרצ, ח"כ תמר זנדברג, שהגיעה להפגנה בבלפור, אמרה: "באנו לעצור את מגפת ההסתה, השחיתות, הגזענות והאבטלה כדאי שהמסיתים יפנימו - זה לא ייגמר עד שנתניהו ילך הביתה".

 

 

מפגינים בקיסריה, הערב, צילום: שרון צור מפגינים בקיסריה, הערב | צילום: שרון צור מפגינים בקיסריה, הערב, צילום: שרון צור

 , צילום: עידו ארז צילום: עידו ארז  , צילום: עידו ארז

   

מפגינים בגשר יהודית בתל אביב, הערב, צילום: דניאל וסרשטרום מפגינים בגשר יהודית בתל אביב, הערב | צילום: דניאל וסרשטרום מפגינים בגשר יהודית בתל אביב, הערב, צילום: דניאל וסרשטרום

גשר יהודית, צילום: דניאל וסרשטרום גשר יהודית | צילום: דניאל וסרשטרום גשר יהודית, צילום: דניאל וסרשטרום

מפגינים בצומת ניר בנים, הערב, צילום: יריב צרי מפגינים בצומת ניר בנים, הערב | צילום: יריב צרי מפגינים בצומת ניר בנים, הערב, צילום: יריב צרי

 

מפגינים בגשר ההלכה, הערב, צילום: איי אף פי מפגינים בגשר ההלכה, הערב | צילום: איי אף פי מפגינים בגשר ההלכה, הערב, צילום: איי אף פי

 

 

מפגינים במחלף דרור, הערב, צילום: יאיר שגיא מפגינים במחלף דרור, הערב | צילום: יאיר שגיא מפגינים במחלף דרור, הערב, צילום: יאיר שגיא

 

 

מפגינים בשער הנגב, צילום: אבי רוקח מפגינים בשער הנגב | צילום: אבי רוקח מפגינים בשער הנגב, צילום: אבי רוקח

 

 

להפגנה בבלפור הגיע גם רון קובי, לשעבר ראש העיר טבריה. הוא אמר ל-ynet: "אני חושב שנתניהו משקר לעם ישראל. נתניהו היום נמצא במלחמת קיום. הוא מכר את המדינה לדרעי ולליצמן והציבור מבין את זה".

קובי הוסיף: "אני מדבר עם הרבה מאוד שרים, עם ח"כים וליכודניקים; רבים מהם כואבים ומבינים שתם שלטון נתניהו. הבעיה היא שרבים מפחדים לדבר. הליכוד הפך להיות 'מפלגת ביבי'. זה כבר לא הליכוד. הליכוד מחכה שנתניהו יירד מהבמה הפוליטית".

המשטרה: "לא נאפשר להפוך את המחאה למפגן אלימות"

 

מהמשטרה נמסר כי "משטרת ישראל פועלת במוקדי מחאות ברחבי הארץ במטרה לאפשר את חופש המחאה, לשמור על הסדר הציבורי ועל שלום הציבור ובטחונו. המשטרה פועלת באמצעות כוחות גדולים, גלויים וסמויים, שנפרסו במוקדים השונים, ובפרט באזור כיכר פריז בירושלים והרחובות הסמוכים, באזור פארק צ׳ארלס קלור בת"א ובעיר קיסריה.

"אנו קוראים לציבור המשתתפים במחאות ובכלל, להישמע להוראות השוטרים, לשמור על המחאה נקייה מאלימות וכן להקפיד על קיום החוק והתקנות, ובפרט חובת עטיית מסיכות פנים בכל מהלך המחאה.

"המשטרה לא תאפשר לאף אדם להפוך את המחאה למפגן אלימות כלפי שוטרים, אזרחים או רכוש. התפרעויות אלימות, הפרות חוק וסדר וונדליזם יטופלו בנחישות וייאכפו בהתאם. גם בתקופה מורכבת זו, נמשיך לאפשר את קיומן של מחאות בגבולות החוק, אולם לא נאפשר אלימות מכל סוג שהיא והפרת הסדר הציבורי בניגוד לחוק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות