אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"ארה"ב נמצאת בשלב חדש במאבק בקורונה" צילום: גטי אימג'ס

דיווח שוטף

"ארה"ב נמצאת בשלב חדש במאבק בקורונה"

ארגון הבריאות העולמי מזהיר מפני "תשישות תגובתית" עקב הימשכות המשבר; מספר המתים מהנגיף בעולם הגיע ליותר מ -685,000; מצב חירום במדינת ויקטוריה שבאוסטרליה; רויטרס: מניין קורבנות הקורונה באמריקה הלטינית חצה את רף ה-200 אלף; סין: 49 חולי קורונה נוספים, 30 מהם במחוז שינג'יאנג; לבקשת ראש ממשלת בריטניה תגובש תוכנית עבודה להימנעות מהסגר ארצי נוסף

02.08.2020, 20:22 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם 

 

 

 

20:00 - "ארה"ב נמצאת בשלב חדש במאבק בקורונה"

 

ד"ר דבורה בירקס, מתאמת כוח המשימה של הבית הלבן למאבק בקורונה, אמרה היום כי ארה"ב נמצאת ב"שלב חדש" במאבק בקורונה, והאיצה באמריקאים לעטות מסיכה ולשמור על ריחוק חברתי.

"מה שאנו רואים כיום, שונה ממה שהיה במרץ ובאפריל. המגיפה כיום נמצאת בכל מקום, בערים ובאזורים הכפריים", אמר בירקס בראיון ל-CNN. היא הדגישה כי התושבים באזורים הכפריים "אינם מחוסנים או מוגים מפני הנגיף", וכי "לא משנה איפה אתם גרים - השתמשו במסיכה ושימרו על היגיינה וריחוק חברתי".

מספר הנדבקים המאומתים בארה"ב עומד על מעל 4.6 מיליון, ומספר המתים - מעל 154 אלף, יותר מכל מדינה אחרת.

בירקס התייחסה לדבריו של סקוט גוטליב, יו"ר ה-FDA לשעבר, שלפיהם ייתכן כי מספר המתים עד סוף השנה יגיע ל-300 אלף, ואמרה כי "הכל ייתכן", אך סירבה למסור תחזיות נוספות.

דבורה בירקס, צילום: גטי אימג דבורה בירקס | צילום: גטי אימג'ס דבורה בירקס, צילום: גטי אימג

 

14:15 - עוד 55 אלף נדבקים בהודו

הודו דיווחה על מספר נדבקים יומי בוירוס הקורונה של 55 אלף איש, מתחת לשיא היומי של 57,118, אך עדיין כמות משמעותית שמעלה את סך הנדבקים במדינה ל-1.75 מיליון. במהלך חודש יולי נדבקו בהודו 1.1 מיליון בני אדם. ייתכן שהערים מומבאי וניו דלהי נמצאות כבר מאחורי השיא, כך אמר מקור ממשלתי. הרכבות התחתיות, בתי הקולנוע ומתקנים ציבוריים נוספים יישארו סגורים במדינה עד ה-31 באוגוסט.

 

13:10 - ארגון הבריאות העולמי מזהיר מפני "תשישות תגובתית"

ארגון הבריאות העולמי הזהיר שמגפת הקורונה עשויה להימשך זמן רב ולהוביל ל"תשישות תגובתית", בעוד מספר הנדבקים בדרום אפריקה - המדינה שנפגעה באורח הקשה ביותר בקורונה ביבשת אפריקה - עבר את החצי מיליון.

ההכרזה מושמעת שישה חודשים לאחר שהארגון הכריז על מצב חירום עולמי, וירוס הקורונה הספיק להביא למותם של יותר מ-685 אלף בני אדם והדביק יותר מ-17.5 מיליון ברחבי העולם, כך על פי נתונים של סוכנות הידיעות AFP.

 

11:45 - טוקיו: 292 נדבקים חדשים אובחנו ביממה האחרונה

טוקיו אישרה הבוקר כי 292 מקרים חדשים של קורונה התגלו ביממה האחרונה בעיר. ביומיים האחרונים אותו בטוקיו יותר מ-400 נדבקים חדשים בנגיף. המושל Koike Yuriko אמר כי תתיכן הכרזה על מצב חירום אם ההתפשטות תלך ותגבר.

10:33 - בריטניה: רה"מ מבקש להימנע מהסגר ארצי נוסף

 

ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, הורה לפקידיו להכין תוכנית עבודה להימנעות מהסגר ארצי נוסף, כך על פי דיווחים. ג'ונסון שוקל לבקש מציבור הקשישים להסתגר בבית פעם נוספת, ולהטיל תנאים דמויי סגר על לונדון במקרה של גל שני של קורונה. כך מדווחים הסאנדיי טלגרף והסאנדיי טיימס.

הדברים מגיעים לאחר שג'ונסון אולץ להודיע שלשום על האטה בקצב הקלת המגבלות ביום שישי, כולל דחיית ההקלות שתוכננו למגזרי הפנאי והטיפוח בעקבות עלייה במספר מקרי ההידבקות הקהילתית, שנמצאת בעלייה לראשונה מאז חודש מאי.

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון | צילום: איי פי ראש ממשלת בריטניה בוריס ג

הטיימס דיווח ג'ונסון ערך בשבוע שעבר סימולציה עם שר האוצר רישי סונאק, שכללה מספר תרחישים ואפשרויות להימנע מהסגר כללי נוסף שסביר לעכב את ההתאוששות הכלכלית.

 

אחת האפשרויות היא שמספר גדול יותר של אנשים יתבקש לקחת חלק בתוכנית ההתגוננות, בהתבסס על גילם וגורמי הסיכון שזוהו עד כה ביחס לנגיף, כך על פי הטלגרף. במסגרת זו  עשויים גם אנשים בגילאי 70-50 לקבל "דירוג סיכון אישי". עד כה מוגדרים 2.2 מיליון איש בממלכה כפגיעים ביותר, והם אלה שהתבקשו להרחיק עצמם מהחברה במהלך השיא הקודם.

10:21 - אוניברסיטת ג'ונס הופקינס: 18 מיליון איש נדבקו עד כה בקורונה ברחבי העולם

ישנם כמעט 18 מיליון נדבקים בנגיף קורונה המוכרים ברחבי העולם, כך מדווחת אוניברסיטת ג'ונס הופקינס. מספר המתים מהנגיף בעולם הגיע ליותר מ -685,000. 

בדיקות קורונה במיאמי , צילום: אי פי איי בדיקות קורונה במיאמי | צילום: אי פי איי בדיקות קורונה במיאמי , צילום: אי פי איי

08:45 - מצב חירום בוויקטוריה שבאוסטרליה 

ראש ממשלת מדינת המחוז ויקטוריה שבאוסטרליה, דניאל אנדרוז, הודיע על הגבלות חדשות במסגרת המאבק בקורונה. זאת לאחר שביממה האחרונה אובחנו במקום 671 נדבקים חדשים בנגיף. במסגרת ההגבלות הוכרז מצב חירום והוטל עוצר לילי למשך שישה שבועות. בתקופה זו התושבים לא יורשו להתרחק יותר מחמישה ק"מ מביתם, ורק אדם אחד מכל משק בית יורשה לצאת ולערוך קניות חיוניות.

07:30 - רויטרס: מניין קורבנות הקורונה באמריקה הלטינית חצה את רף ה-200 אלף

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי מאז פרוץ המגפה ועד כה מתו יותר מ-200 אלף בני אדם כתוצאה מנגיף הקורונה ברחבי אמריקה הלטינית. כך לפי ספירתה. בתוך כך, הלילה דווח כי ביממה האחרונה אובחנו בברזיל יותר מ-45 אלף נדבקים מאומתים, ומתו עוד 1,088 חולים. הנתונים הללו מצביעים על המשך מגמת הירידה בנתוני התחלואה במדינה, אולם שיעור הנדבקים בה הוא עדיין מהגבוהים בעולם.

 

 

לוויה בסאו פאולו , צילום: אי אף פי לוויה בסאו פאולו | צילום: אי אף פי לוויה בסאו פאולו , צילום: אי אף פי

 

06:30 - סין: 49 חולי קורונה נוספים, 30 מהם במחוז שינג'יאנג

49 חולי קורונה נוספים אובחנו ביממה האחרונה בסין, לעומת 45 אתמול ו-127 שלשום. 30 מתוך הנדבקים החדשים שהו לאחרונה במחוז שינג'יאנג, שלושה במחוז ליאונינג ו-16 נוספים הגיעו לסין מחו"ל. 20 חולי קורונה אסימפטומטיים אובחנו בסין גם כן, לעומת 23 אתמול. לפי הנתונים של סין, עד כה אובחנו בה 84,385 חולי קורונה ועוד 4,634 מתו כתוצאה מהמגפה. עם זאת, גורמים במערב ובעיקר בארצות הברית טוענים שנתונים אלה מפוברקים.

06:00 - ברזיל: 45,392 חולי קורונה אובחנו ביממה, 1,088 מתו

45,392 חולי קורונה אובחנו ביממה האחרונה בברזיל, מה שמהווה המשך במגמת הירידה של הימים האחרונים. עם זאת, עדיין מדובר בשיעור נדבקים מהגבוהים בעולם. ביממה האחרונה מתו 1,088 חולי קורונה נוספים בברזיל, ובסך הכל מתו מפרוץ המגפה 93,563 חולים במדינה. בברזיל אובחנו יותר מ-2.7 מיליון חולי קורונה עד כה. עקב שיעור בדיקות נמוך באופן יחסי, ייתכן שהמספרים האמיתיים גבוהים בהרבה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות