אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שטראוס תשלם פחות עבור יצרנית הקפה שרכישתה בברזיל הושלמה צילום: עמית שעל

שטראוס תשלם פחות עבור יצרנית הקפה שרכישתה בברזיל הושלמה

מיזם טרס קורסואס, המשותף לזרוע הקפה של שטראוס ול-Sao Miguel FIP, ישלם 216 מיליון ריאל תמורת מיטצוי אלימנטוס, אולם שחיקת הריאל ביחס לשקל הפחיתה את הסכום בשקלים ב-15% ל-142 מיליון שקל

02.08.2020, 10:38 | נורית קדוש

חמישה חודשים אחרי שחתם טרס קורסואס - המיזם המשותף לשטראוס קפה ול-Sao Miguel FIP על הסכם לרכישת 100% ממניות חברת מיוצוי אלימנטוס

(Mitsui Alimentos) בברזיל, הושלמה העסקה במחיר מופחת בשל הפרשי מטבע.

קראו עוד בכלכליסט

העסקה הושלמה תמורת 216 מיליון ריאל, לעומת הסכום במעמד החתימה, שעמד על 210 מיליון ריאל. אולם שחיקת הריאל ביחס לשקל היא שהובילה להתאמות שבוצעו בסמוך להשלמת העסקה וגרמו להפחתת התמורה בשקלים ב-15% לסכום של 142 מיליון שקל במקום 167 מיליון שקל שהרוכשים היו אמורים לשלם. התמורה עוד עשויה להשתנות, בכפוף להתאמות נוספות, בין היתר, בעקבות בחינת ההון החוזר למועד ההשלמה.

פולי קפה, צילום: שאטרסטוק פולי קפה | צילום: שאטרסטוק פולי קפה, צילום: שאטרסטוק

מיטצוי מחזיקה בכ-3.8% משוק הקפה בברזיל והיא השחקנית החמישית בגודלה במדינה. על פי נתונים שנמסרו לשטראוס, בשנת 2019 עמדו הכנסות מיטצוי אלימנטוס בתחום הקפה הקלוי והטחון על כ-245 מיליון שקל.

העסקה מתווספת לרכישות נוספות שביצעה טרס קורסואס בשנים האחרונות בברזיל. בשנת 2012 רכשה את המותג Fino Grao, שנתיים לאחר מכן רכשה את המותג ITAMARATY, ב-2016 רכשה את המותג Cia Iguacu ובשנה שעברה את Manaus.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות