אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קונסטנס זימר: "היום לא היו עושים סדרה כמו הפמליה" צילום: גטי אימג'ס

קונסטנס זימר: "היום לא היו עושים סדרה כמו הפמליה"

זימר, מהשחקניות העסוקות בטלוויזיה האמריקאית, אומרת שמה שהצופות מחפשות עכשיו זה נשים מוחספסות על המסך, בדיוק כמו הדמות שהיא מגלמת בעונה השנייה של “קונדור” שעולה השבוע ב־yes. “אני אוהבת להיות חלק מתוכניות שלא חוששות ללכת למקומות לא נוחים"

03.08.2020, 07:57 | רותה קופפר

קונסטנס זימר, מוכרת כאן בעיקר בתור המפיקה קצרת הרוח, חסרת המעצורים וחדת הלשון קווין, מהסדרה "אנריל". עתה היא חוזרת בתפקיד חדש בסדרה "קונדור", שעולה בעונה שנייה ב־yes אקשן. במותחן הריגול המהנה הזה, שבו איש אינו מי שהוא מתיימר להיות, זימר היא ראשת האף.בי.איי. כמו בסדרות הקודמות שלה (“בית הקלפים”, “הפמליה” ו”בוסטון ליגל”), גם כאן היא על תקן גנבת ההצגה. בראיון בזום אתה היא מדברת על התפקיד ותפקידיה הקודמים ועל ההשלכות של עידן Metoo# ו־BlackLivesMatter על התעשייה. "היום לא היו עושים סדרה כמו 'הפמליה'", אומרת השחקנית בת ה־49. "תודה לאל שאנחנו מתפתחים כתעשייה. כבר אז הרגשתי שהיא פוגענית ולכן בתחילה לא רציתי להשתתף בה".

“הפמליה” על חבורה של ארבעה גברים שמנסים להצליח בהוליווד, היתה מאוד נאמנה לאופן המיזוגני והמשפיל שבו השחקנים דיברו גם במציאות: היחס של הסדרה לנשים היה נצלני כי כאלה הם היו. “זו סדרה פוגענית שהציגה נשים באופן מזלזל ולא רציתי להשתתף בה”, היא אומרת בראיון שהתקיים עוד לפני שנודע כי אחד מכוכביה, קווין קונולי, חשוד באונס. “הסוכנת שלי הכריחה אותי לעשות אודישן, ואני שמחה שעשיתי את זה. נכנסתי בעונה השנייה לתפקיד קטן שגדל וגדל. ב־HBO היו מודעים לבעייתיות באופן שהם מייצגים נשים, וניסו לתקן את זה בכך שהכניסו דמויות כמו דיינה גורדון, שגילמתי. כולנו נהפכנו לדמויות של נשים חזקות בעולם של גברים. צריך לזכור שהם הציגו עולם הוליוודי שהיה קיים”.

קונסטנס זימר. “אנחנו מודעים עכשיו לתכנים פוגעניים. אי אפשר להמשיך לעשות סרטים וסדרות ברוח הזאת", צילום: גטי אימג קונסטנס זימר. “אנחנו מודעים עכשיו לתכנים פוגעניים. אי אפשר להמשיך לעשות סרטים וסדרות ברוח הזאת" | צילום: גטי אימג'ס קונסטנס זימר. “אנחנו מודעים עכשיו לתכנים פוגעניים. אי אפשר להמשיך לעשות סרטים וסדרות ברוח הזאת", צילום: גטי אימג

צריך להוריד את כל הסדרות האלה?

“מה שנעשה נעשה, אבל ברגע שנהיים מודעים למשהו, ומבינים שהוא מוטעה, אסור לחזור ולעשות אותו. אם לא נעשה שינוי אז זה אומר שאנחנו לא לומדים מהניסיון ולא מתקדמים. בעבר אפשר לומר שלא הבנו ולא היינו מודעים, אבל אי אפשר להמשיך לעשות סדרות וסרטים ברוח הזאת כשאנחנו יודעים עד כמה זה פוגעני”.

זימר, גילמה שורה של נשים חזקות בקריירה שלה. היא היתה דיינה גורדון ב”הפמליה”, קלייר סימס ב”בוסטון לגיל” וג’יינין סקורסקי ב”בית הקלפים”, אבל מעל לכל זה היא התפרסמה בתפקיד המכונן שלה כקווין ב”אנריל”.

 

זו סדרה על הנעשה מאחורי הקלעים של תוכנית ריאליטי בסגנון “הרווק”, תפקיד שעליו היתה מועמדת לפרס אמי. השיחה איתה מתקיימת בדיוק כשהיא מציינת 120 יום בסגר מבחירה, בגלל הקורונה. "החודשיים הראשונים היו די מבעיתים. היה מאוד קשה להבין איך חוטפים את זה, אז נזהרנו ואנחנו עדיין זהירים. בעלי אחראי לקניות. אני והילדה שלנו בת ה־12 נמצאות בבית. יש לנו שני כלבים אז אני יוצאת איתם לטיול, אבל חוץ מזה אנחנו נשארים בפנים".

קונסטנס זימר מתוך "קונדור". "אני נורא אוהבת לגלם נשים מורכבות", צילום: באדיבות yes קונסטנס זימר מתוך "קונדור". "אני נורא אוהבת לגלם נשים מורכבות" | צילום: באדיבות yes קונסטנס זימר מתוך "קונדור". "אני נורא אוהבת לגלם נשים מורכבות", צילום: באדיבות yes

מדברים כבר על חזרה לעבודה?

 

“יש הרבה דיבורים, שמועות ולחשושים. כולם קוראים את החוזים שלהם מחדש. תוהים מה יהיה בטיחותי לעשות ומה לא. החזרה לעבודה תהיה תהליך מאוד אטי. נתקדם בצעדים קטנטנים. אף אחד לא רוצה להיכשל כי אם ניכשל, התעשייה עלולה להיסגר מחדש. מה שנראה ודאי זה שההפקות ייעשו בבידוד. לא יהיו טיסות הלוך ושוב הביתה בזמן ההפקות, כמו שהיה כשצילמנו את “אנריל”, לדוגמה — ההפקה היתה בוונקובר ובכל סוף שבוע הייתי טסה הביתה. הצוותים יהיו מאוד מצומצמים, ממש שלדיים, וכל הזמן יעשו בדיקות”.

זימר מספרת שעכשיו היא אמורה לביים סרט ביחד עם שני אנשים “אז אנחנו חושבים ללהק זוג בחיים שיגלם את השניים בסרט, כדי שאפשר יהיה לצלם סצנות אינטימיות ללא חשש. אנחנו בשלבים מאוד ראשוניים, אז חוץ מזה אני לא יכולה לספר עליו כלום”.

את “קונדור” צילמו בטורונטו, אבל לא ידוע בינתיים אם תהיה עונה שלישית בתנאים אלה. זימר, המזוהה יותר עם תפקידים בסדרות נועזות של ערוצי הכבלים, עושה כאן תפקיד בתחום האקשן והמיין סטרים. “אני אוהבת לגלם דמויות שלא יודעים בדיוק מיהן כשנתקלים בהן, וגם עוד לא גילמתי דמות כזאת — לעמוד בראש יחידת ביון — אז זה עורר בי סקרנות. אני מודה שאחד הפיתויים לקחת את התפקיד היה שבוב בלבן (‘פארק גוספורד’) משחק את האויב שלי ואני הבוסית שלו”, היא אומרת בנצנוץ בעיניים. “חוץ מזה שאני נורא אוהבת לגלם נשים מורכבות”.

בכל התפקידים כמעט, כולל אחד חדש שהיא בדיוק הצטלמה לו לפני שהקורונה עצרה הכל, זימר היא קשוחה, עם פה גדול, אשה חזקה, מפולפלת, עם קול קצת צורמני ומבט שובב. אחת שאף אחד לא יכול לה.

 , צילומים: גטי אימג צילומים: גטי אימג'ס  , צילומים: גטי אימג

ההתגלמות המזוקקת של הדמות הזאת היא כמובן המפיקה הפגומה והמרתקת קווין, תפקיד שאמנם נפרדה ממנו לפני כמה שנים, אבל הוא עדיין הכי מזוהה איתה. “לעולם לא אתעייף מלדבר על קווין”, היא מבטיחה. “היא הביאה אותי למקום שלא הייתי בו קודם. היתה לי לפניה קריירה טובה עם הרבה תפקידי משנה מעניינים, אבל קווין היתה התפקיד הראשי הראשון שלי, והיא טיפוס אמיתי. מעולם לא גילמתי דמות כל כך מלאה, מרובדת וגם גרסה מוגזמת של האמת”.

זימר מספרת שבתחילה “נורא פחדתי מקווין. היא חתיכת משוגעת. חששתי שישנאו אותה, בגלל שהיא היתה כל כך פוגענית. אבל היא ממש פקחה את עיניי כשחקנית. הבנתי עד כמה אנחנו צריכים ייצוג של כל מיני אנשים. היום אנחנו מבינים את זה באיחור. לא היה לי מושג שנשים כל כך מחפשות את הייצוג של נשים חזקות ומחוספסות, שנאבקות מול גברים באותם כלים, וגם מנהלות קשר חברי — גם אם הוא אפל ובעייתי — עם נשים אחרות, שאיתן הן עובדות, עד שגילמתי אותה”.

הנה טקסט טיפוסי של קווין: בסדרת הריאליטי שבתוך “אנריל” שילבו בעונה השנייה “רווק” אפרו־אמריקאי בתפקיד הגבר הנחשק. כהרגלה הסדרה חשפה את הנעשה מאחורי הקלעים ואת הרציונל המעוות של העושים אותה. כשקווין נשאלת אם ממש מתכוונים שהוא ייצא עם המשתתפות הלבנות, היא עונה בקול העורב שלה, “בטח שהוא ייצא עם בחורות לבנות”, היא אומרת לאנשי ההפקה. “ונקווה שהוא גם יעשה איתן אהבה עמוקה, שחורה ומלוכלכת… אני מבטיחה לכם 20 מיליון צופים ברגע שהוא מניח את הידיים השחורות שלו על תחת לבן כלשהו”.

זימר, שבחייה הפרטיים תורמת כספים לתנועת BlackLivesMatter, ומצייצת בטוויטר רבות על שוויון למען אפרו־אמריקאים בארצות הברית, נשאלת אם היא חושבת שהם טיפלו היטב בעניין הזה ב”אנריל”.

“אני ממש גאה ש’אנריל’ עשתה סדרה עם ‘רווק’ אפרו־אמריקאי כי באותה תקופה אף אחת מתוכניות הריאליטי לא עשתה דבר כזה. היה בזה מסר חזק. עכשיו לראשונה, אחרי עשרות עונות ותוכניות דומות, עושים תוכנית ‘הרווק’ עם גבר שחור. לקח להם זמן, הייתי אומרת. זה דבר מטורלל להיות גאה בו. בראי הזמן נראה לי שהיינו יכולים לטפל טוב יותר בעלילה של הבלאק לייבס מאטר, אבל אני שמחה שהיא שם. אני אוהבת להיות חלק מתוכניות שלא חוששות ללכת למקומות לא נוחים. אני שמחה שנתנו לנו לספר את הסיפור הזה. זה עדיף מכלום, גם אם זה לא היה מושלם”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות