אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מענק לכל אזרח: הילדים קיבלו, המבוגרים יקבלו מיום שלישי צילום: שאטרסטוק

מענק לכל אזרח: הילדים קיבלו, המבוגרים יקבלו מיום שלישי

היום העביר הביטוח הלאומי כמיליארד וחצי שקל במענקים של 500 שקל או 300 שקל עבור 3 מיליון ילדים; כל האזרחים המבוגרים יחלו לקבל השבוע מענקים בסך 750 שקל; לביטוח הלאומי חסרים כ-800 אלף מספרי חשבון בנק, שניתן לעדכן באתר או במוקד

02.08.2020, 17:37 | שחר אילן

חלוקת המענקים לכל אזרחי ישראל המבוגרים בסך 750 שקל תחל ביום שלישי. זאת, לאחר שהיום העביר הביטוח הלאומי כמיליארד וחצי שקל במענקים של 500 או 300 שקל עבור 3 מיליון ילדים. המענקים הועברו לחשבונות שאליהם מגיעות קצבאות הילדים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי התוכנית שוועדת הכספים אישרה בחודש יולי, 750 השקלים יוענקו לכל אדם מעל גיל 18, כאשר 500 שקל שניתנו הם לכל ילד, עד הילד הרביעי (כולל). מהילד החמישי ניתנו 300 שקל לכל אחד. בכך גדלה התוכנית מסכום ראשוני של 6 מיליארד שקל, ל-6.5 מיליארד שקל בהמשך ועתה לכ-6.7 מיליארד שקל. 

מאיר שפיגלר מנכ"ל ביטוח לאומי, צילום: עומר מסינגר מאיר שפיגלר מנכ"ל ביטוח לאומי | צילום: עומר מסינגר מאיר שפיגלר מנכ"ל ביטוח לאומי, צילום: עומר מסינגר

בימים שלישי ורביעי יועבר הכסף לכ-800 אלף מקבלי קצבאות דוגמת נכות וקצבת הבטחת הכנסה שזכאים למענק כפול של 1,500 שקל. ביום רביעי תחל גם חלוקת הכסף לעוד כחמישה מיליון מבוגרים אחרים. סביר להניח שראשונים יקבלו את המענק אימהות וזכאי קצבת זקנה שלביטוח הלאומי ממילא יש את מספר החשבון שלהם. הביטוח הלאומי מתייחס כחשבון מעודכן לכל מי שקבל קצבה בשנה האחרונה.

לביטוח הלאומי עדיין חסרים כ-800 אלף מספרי חשבון בנק, בייחוד של בני 18-21. מי שיעדכנו את מספר החשבון שלהם בימים הקרובים יקבלו את הקצבה רק בהמשך, בשל הצורך במספר ימים לאימות מספר חשבון הבנק. את המספרים ניתן לעדכן באתר או במוקד ייעודי שמספריו *8321.

מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר אמר ש"אנחנו פועלים להעביר את המענק לכל אזרח בטווח זמן של ימים בודדים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות