אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי לאומי, גם דיסקונט יאריך את האפשרות להקפאת משכנתא צילום: עמית שעל

אחרי לאומי, גם דיסקונט יאריך את האפשרות להקפאת משכנתא

יאפשר להקפיא את התשלומים לתקופה של שנה, ולהאריך את תקופת המשכנתא בשנה נוספת ** מדובר בהארכה לעומת המתווה של בנק ישראל שמאפשר הקפאת משכנתאות עד סוף השנה

03.08.2020, 11:29 | עירית אבישר

הבנקים ממשיכים להיערך ליום שבו תסתיים הקפאת המשכנתאות שאפשר בנק ישראל: בנק דיסקונט הודיע היום (ב') כי יאפשר לבעלי המשכנתאות של הבנק להקפיא את תשלומי המשכנתא (קרן וריבית) לתקופה של עד 12 חודשים.

קראו עוד בכלכליסט

הקפאת תשלומי משכנתא גורמת לעלייה בהחזר החודשי לאחר שההקפאה מסתיימת, היות והלקוח צריך גם לפרוע את הסכום שהוקפא. כדי למתן את העלייה בהחזר החודשי, יאפשר דיסקונט להאריך את תקופת פירעון המשכנתא ל-12 חודשים נוספים.

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

בנק ישראל אפשר לבנקים לבצע הקפאה של המשכנתאות ללקחותיהם עד סוף השנה. אולם חלק מהבנקים כבר נערכים ליום שאחרי: בנק לאומי הודיע כי יאפשר הקפאה של עד שנתיים בתשלומי המשכנתא (אם כי מדובר בהקפאת של תשלום הקרן ולא הריבית), ואילו דיסקונט מאפשר הקפאה של התשלום כולו לתקופה של עד שנה.

שוק המשכנתאות הוא אחד מנקודות התורפה של הבנקים במשבר הנוכחי. מדובר בהלוואות בהיקף של 380 מיליארד שקל, כאשר הסיכון המרכזי שלהן הוא אבטלה. איתות למצב הענף אפשר היה לראות כאשר בשיא המשבר ביקשו 25% מבעלי המשכנתאות להקפיא את התשלומים. גם היום נתוני האבטלה עגומים, והחשש הוא שמשקי בית רבים יתקשו בתשלום המשכנתא לאחר שתקופת ההקפאה תסתיים. הבנקים רוצים להימנע ממצב של תהליכי גבייה מלקוחות שיתקשו לעמוד בתשלום המשכנתא, מה שיכול אף להגיע עד לפינוי מבתיהם, ולכן מעדיפים להציע הצעות חלופיות כמו המשך הקפאת המשכנתאות או מיחזור שלהן, עד אשר המשק יתאושש והאבטלה תרד באופן משמעותי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות